Szukaj w działach:

Branża narzędziowo-przetwórcza spotka się w Bydgoszczy

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Po konsultacji z wystawcami oraz partnerami biznesowymi Zarząd Bydgoskiego Klastra Przemysłowego oraz firmy Targi w Krakowie - organizatorzy Międzynarodowych Targów Kooperacji Narzędziowo - Przetwórczej INNOFORM® - podjęli decyzję o ich przełożeniu na 27-29 września 2022 roku. Decyzja była bardzo trudna, ponieważ wiele osób liczyło na spotkania twarzą w twarz w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Jednak z powodu rosnącej 5 fali pandemii w Polsce oraz z uwagi na dobro społeczne zmiana terminu targów, sugerowana przez wielu wystawców, jest konieczna.


Już 8-10 marca 2022 
w Bydgoszczy odbędą się Targi skupiające oferentów i decydentów odpowiedzialnych za rozwój branży narzędziowo-przetwórczej w Polsce. Targi INNOFORM® ponownie sprawią, że miasto stanie się kluczowym punktem na przemysłowej mapie Polski.

To właśnie tutaj, w polskiej Dolinie Narzędziowej działa prawie 1000 podmiotów zajmujących się produkcją narzędzi specjalnych oraz przetwórstwem tworzyw sztucznych. W samej tylko Bydgoszczy takich firm jest 200 i 30 narzędziowni. Po dwuletniej przerwie specjaliści z branży narzędziowo-przetwórczej spotkają się na jedynych w Polsce dedykowanych im targach.

Bogata i sprofilowana tematycznie oferta wystawców prezentowana na stoiskach to jak zawsze największy atut targów INNOFORM®. Organizatorzy zadbali także o wartościowy i merytoryczny program towarzyszący. Tegoroczna Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza poruszy tematykę przemysłu 4.0. w branży narzędzi specjalnych i przetwórstwa oraz problematykę skracania globalnych łańcuchów wartości, jako szansy dla branżowych przedsiębiorstw. 

Wdrożenie założeń Przemysłu 4.0 jest jednym z kluczowych wyzwań dla branży narzędziowo-przetwórczej. Takie rozwiązania jak cyfryzacja, automatyzacja czy robotyzacja stwarzają ogromne możliwości dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw, ale wymagają też odpowiednich zasobów finansowych i kadrowych w firmach. Prelegentami tego panelu będą zarówno specjaliści w zakresie robotyzacji i automatyzacji przemysłu, jak również przedsiębiorcy, którzy w formie case studies opowiedzą o udanych wdrożeniach rozwiązań 4.0. w swoich zakładach.

Kolejnym ważnym dla branży zagadnieniem są sprawy związane z globalnymi łańcuchami wartości. Paneliści porozmawiają o tym, jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości, jak przenieść produkcję z Chin. Skracanie globalnych łańcuchów wartości to duża szansa na możliwość rozwoju branżowych firm. Przenoszenie produkcji do Europy bliżej ostatecznych odbiorców może stworzyć szansę na nowe projekty i większe zamówienia. Omówione zostaną również wyzwania, które stoją przed firmami, chcącymi podjąć to wyzwanie.

Nie zabraknie też cenionej Giełdy Kooperacyjnej, która w tym roku będzie miała formułę hybrydową. Rozmowy odbędą się w formie tradycyjnych spotkań przy stolikach podczas targów, lub na specjalnej platformie internetowej. Dopełnieniem oferty będzie Strefa Kariery, gdzie wśród ofert można znaleźć zarówno nową pracę, jak i wartościowego pracownika.

Po więcej szczegółów oraz po bezpłatne wejściówki zapraszamy na stronę www.innoform.pl

Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Roboty będą produkować roboty Firma ABB oficjalnie rozpoczęła budowę nowej fabryki robotów i ośrodka badawczego ...
Rok 2023 z perspektywy Universal Robots Firma Universal Robots, wiodący na świecie producent robotów współpracujący...
Cztery typy przywódców w erze Przemysłu 4.0 Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos Deloitte zaprezentował badanie przedstawia...
Packaging Innovations w nowej odsłonie Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations to znany od ponad 10 lat branży opako...
Zrobotyzowany przewodnik po TOOLEX 2023 W czasie jubileuszowej 15. edycji Targów TOOLEX zaplanowanej na 3-5 października 2...
Dzień Otwarty pokazowej Fabryki Przyszłości 18 lutego w godzinach 9.30-12.00 po raz kolejny odbędzie się wydarzenie prezentujące świa...
Partnerzy