Szukaj w działach:

Nowości TIMTOS x TMTS 2022 na konferencji online

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Dwie najważniejsze imprezy obrabiarkowe na Tajwanie połączone w jedno wydarzenie. Targi TIMTOS x TMTS 2022 odbędą się w Taipei Nangang Exhibition Center, hala 1 i 2 od 21 do 26 lutego 2022 r. Łącznie ponad 900 wystawców zaprezentuje swoje produkty na 5200 stoiskach. Warto zauważyć, że będą to nie tylko największe targi na Tajwanie od wybuchu pandemii, ale jedno z najważniejszych wydarzeń dla światowego przemysłu obrabiarek na początku przyszłego roku.

Na konferencji prasowej poświęconej TIMTOS x TMTS 2022 przedstawiciele organizatorów: Pan James C. F. Huang, przewodniczący TAITRA (Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego), Pan Larry Wei, przewodniczący TAMI (Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego) i Pan Wen-Hsien Hsu, przewodniczący TMBA (Tajwańskiego Stowarzyszenia Producentów Obrabiarek i Akcesoriów) zasiedli ramię w ramię z reprezentantami dwóch gigantów branży: Panem Jimmy Chu, przewodniczącym Fair Friend Group oraz Panem Jui-Hsiung Yen, przewodniczącym TTGroup. Panowie wzięli udział w dyskusji panelowej na temat „Skutki, wyzwania i możliwości dla globalnego przemysłu obrabiarek po pandemii”.

Przewodniczący Huang z TAITRA stwierdził, że Tajwan odgrywa kluczową rolę we wspieraniu globalnego łańcucha dostaw obrabiarek, ponieważ słynie z personalizowania produktów i stosowania innowacji. Co więcej, tajwańska wiedza specjalistyczna w zakresie komunikacji i technologii informatycznych umożliwia tamtejszym producentom obrabiarek opracowywanie najlepszych rozwiązań dla użytkowników maszyn na całym świecie. Pan Huang zwrócił również uwagę, że na targach TIMTOS x TMTS 2022 będzie prezentowana szeroka gama nowych rozwiązań topowych tajwańskich producentów. 

Przewodniczący TAMI Pan Wei dodał, że dotychczasowy łańcuch dostaw został zasadniczo zmieniony, ponieważ globalna pandemia stworzyła graczom z Tajwanu okazję do odkrywania nowych możliwości w erze po pandemii.

Tymczasem Pan Hsu - przewodniczący TMBA, zachęcał do ciągłego rozwoju inteligentnej produkcji, SaaS i spójności interfejsów. Wydarzenie pod wspólną marką TIMTOS x TMTS 2022 daje nadzieję na równie spektakularne wyniki, jak osiągnięcia tajwańskiego przemysłu maszynowego w zeszłym roku. 

Rozwijające się gałęzie przemysłu, takie jak pojazdy elektryczne, wywarły dotychczas ogromny wpływ na globalny łańcuch dostaw obrabiarek. Jimmy Chu, przewodniczący Fair Friend Group i Jui-Hsiung Yen, przewodniczący TTGroup podzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi transformacji przedsiębiorstw w obliczu takich wyzwań. Wskazali na wysoki poziom elastyczności firm tajwańskich w podejściu do rozwiązywania problemów związanych z łańcuchem dostaw.

Oprócz Fair Friend Group i TTGroup wśród wystawców pojawią się HIWIN, PMI, Victor Taichung, YLM, SHINBU, KAFO, CHMER, FANUC, MAZAK, YOU JI, TAKISAWA, YCM, TRUMPF, Delta, Mitsubishi i Siemens.

Przemysł maszynowy stał się trzecim wartym miliardy USD przemysłem na Tajwanie po sektorze  półprzewodników i paneli. Całkowity eksport tajwańskich obrabiarek od stycznia do października tego roku osiągnął poziom 2,245 miliardów USD, co stanowi fenomenalny wzrost o 27,6% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Przy rosnących wskaźnikach szczepień przeciwko COVID-19 i rosnącym zapotrzebowaniu oczekuje się, że eksport tajwańskiego przemysłu maszynowego osiągnie kolejny rekord w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W odpowiedzi na ograniczenia w przemieszczaniu się, TIMTOS x TMTS 2022 będą miały formułę hybrydową: wystawa fizyczna w połączeniu z targami online, w tym oprowadzenie z przewodnikiem po stoiskach dla gości online, transmisja na żywo z powierzchni wystawienniczej, prezentacje premierowych produktów, wirtualny pokaz  i oczywiście spotkania B2B online.

Rejestracja online dla odwiedzających TIMTOS x TMTS 2022 oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.timtos-tmts.com.tw


Źródło: Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA)
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Najwyższa jakość kontroli z system OMRON Płytki drukowane (PCB) są centralnym komponentem wielu urządzeń elektrycznych. Przemysł m...
CNCbot - czyli obsługa maszyny CNC z robotem Yaskawa Rosnące płace i braki kadrowe to tylko niektóre z problemów obsługi maszyn ...
Wszystko o Targach TOOLEX 2018 Już 2 października br. w Expo Silesia w Sosnowcu rozpocznie się XI edycja Międzynarodowyc...
Złoty Medal Targów ITM 2023 przyznany! Znamy już laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagr&oacut...
Kompendium wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa Siemens udostępnia kompendium wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa w przemyśle. Publikacja...
FANUC dostarczy 1400 robotów do fabryki VW
 Japoński FANUC, globalny specjalista w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej, wes...
Partnerzy