Szukaj w działach:

Złote Medale targów DREMA 2021 wręczone

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Złote Medale Grupy MTP targów DREMA 2021 przyznane. 6 produktów zyskało przychylność Sądu Konkursowego i zdobyło Złoty Medal MTP targów DREMA 2021. O tych laureatach będzie głośno. To oni wyznaczają nowe standardy. 


W konkursie wyróżnione zostały produkty, które zyskały pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury. W jego skład wchodzą wybitni specjaliści z zakresu technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Członkowie Sądu Konkursowego poszukują produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie, odznaczających się szczególnymi walorami, obejmującymi nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych, stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych, ekonomiczność produktu i jego walory eksploatacyjne, oddziaływanie produktu na środowisko (w tym: metody regeneracyjne, recycling, biodegradowalność) i oszczędność zużycia materiałów i energii, a także funkcjonalność produktu i jego estetykę.

Oto lista nagrodzonych produktów:

  1. Automatyczny Trak Tarczowy SKYWOOD A550 - MAXIMER LLC. Czterowałowa kantówka SKYWOOD A550 posiada sterowanie CNC, dzięki czemu nie ma potrzeby zatrzymywania procesu cięcia, aby ponownie wyregulować piły i uzyskać inną szerokość pryzmatu. Piły na wałach są przebudowywane automatycznie, przy czym każdy wał posiada teleskopowy system pił. Same wałki poruszają się w górę i w dół, co umożliwia uzyskanie różnych rozmiarów pryzmatu. Dzięki temu na wyjściu zwiększa się ilość wysokiej jakości materiału i nie ma potrzeby sortowania kłód do przecierania.
  2. Frez kompresyjny z weglika spiekanego V809.XB Frez Kompresyjny z węglika spiekanego V809.XB - Silent TURBO-3 - FHU N-POL Krzysztof Noga. Frez do pracy nestingu, rozkroju płyt wiórowych, MDF czy HPL jego największa zaletą to wysoka wydajność możliwość pracy nawet do 30 metrów na minutę posuwu, cicha i spokojna praca. Niespotykana geometria ostrzy w układzie kompresyjnym chroniona wzorem towarowym. Niska cena narzędzia w porównaniu do narzędzi z ostrzami PCD.
  3. PCS® Bezkontaktowy System Bezpieczeństwa - FELDER KG / FELDER GROUP POLSKA Sp. z o.o.. PCS PREVENTIVE CONTACT SYSTEM to rewolucyjna, światowa innowacja w systemach bezpieczeństwa dla pilarek formatowych. Sprawia, że urazy dłoni odchodzą w przeszłość przez eliminację zagrożenia w momencie jego wykrycia. Udowadnia, że bezpieczeństwo nie musi być drogie, gdyż jest nieinwazyjny i od razu gotowy do ponownego użycia. Nie wymaga też dodatkowych nakładów w konserwację i jest odporny na pył.
  4. Ploter frezujący 2030ATC 4 AXIS - POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski. Ploter frezujący 2030 ATC 4 AXIS to nowość w ofercie firmy. Odpowiadając na coraz większe potrzeby klientów firma POLSKA GRUPA CNC stworzyła innowacyjne rozwiązanie jakim jest dodanie do plotera czwartej osi w postaci wrzeciona uchylnego. Otwiera to przed użytkownikiem wiele nowych możliwości obróbki. Wykonywanie na jednej maszynie kilku rodzajów obróbek to rozwiązanie ekonomiczne i wysoce funkcjonalne.
  5. Pozycjoner ISKRY RX2 - ISKRA Krzysztof Brzeziński / K&K Katarzyna Brzezińska. Pozycjoner ISKRY RX 2 jest odpowiedzią na problemy klientów z budowa stanowisk do pracy ISKRĄ przy obróbce dużych elementów. Dwa elementy z aluminium pozwalają na niezwykle precyzyjną pracę bez jakiegokolwiek dedykowanego ISKRZE stołu zarówno na płaszczyznach formatek, jak i na sztorcach.
  6. STÓŁ SZLIFIERSKI RODONIT - NAWARA SERWIS s.c. Marzena i Rafał Nawara. Zoptymalizuj produkcję i wyeliminuj wyrzut pyłu poza strefę szlifowania – stosując rozwiązanie NAWARA SERWIS. Stół RODONIT jest nową jakością na rynku systemów odpylania stanowisk szlifierskich z własnym odciągiem. Praca przy stole gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort pracy, które się opłaca. Wysoka sprawność oraz parametry filtracji sprawiają, że stół szlifierski jest produktem ekoinnowacyjnym.

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom, zaczyna się kolejny etap rywalizacji - plebiscyt Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy decydują internauci. Głosowanie odbywa się na stronie internetowej www.zlotymedal.com i trwa do 9 września 2021.


Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Przyszłość sektora produkcji Nadchodząca 8. edycja Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech skupiona będzie na odpowi...
Jak zwiększyć wydajność magazynu? Wysoka wydajność magazynu to cel każdej firmy, która w swoim łańcuchu dostaw skład...
Co czeka sektor automotive? Podczas spotkania zapowiadającego trzecią edycję International Automotive Business Meetin...
Wszystko o Warsaw Industry Week 2019 Tej jesieni szeroki zakres salonów tematycznych 4. edycji Międzynarodowych Targ&oa...
Inspiracje przemysłowe na Technovation Forum Druga edycja inspirującej Konferencji Technovation Forum obędzie się we Wrocławiu w dniac...
Odbierz bezpłatny bilet na Targi DREMA 2022 Na liście światowych wystaw Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dl...
Partnerzy