Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

INTARG® - innowacje siłą napędową gospodarki

Targi INTARG® - innowacje siła napędowa gospodarki
 

Tegoroczna 13. edycja Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG® 2020 odbyła się po raz pierwszy w formie spotkania online, stwarzając w związku z trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego wyjątkową okazję prezentacji i promocji wynalazków i innowacji na forum międzynarodowym. Niezależnie od nowej odsłony, także w tym roku autorzy najlepszych rozwiązań otrzymali cenne rekomendacje w postaci nagród i wyróżnień przyznawanych przez międzynarodowe jury w ramach konkursu INTARG®.

Organizatorami Targów INTARG® jest firma Eurobusiness-Haller oraz Fundacja Haller Pro Inventio, zaś współgospodarzem jest Miasto Katowice. Główny patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju. Międzynarodowymi patronami Targów są: Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazców IFIA i Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej WIIPA. Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Katowice. Głównym partnerem medialnym jest „THE PATENT Invention Magazine”. 

Targi INTARG® mają charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny. Stanowią forum prezentacji wynalazków oraz innowacyjnych wyrobów, technologii i usługi z wielu branż i dziedzin - od medycyny i zdrowia, bezpieczeństwa, IT, po rozwiązania dla różnych sektorów przemysłu, a także dla życia codziennego. Ich myślą przewodnią jest hasło „Innowacje motorem gospodarki”.

Goście honorowi i patroni, prezes jury oraz organizator INTARG® 2020 Online skierowali przesłania do uczestników tej imprezy. 

-->Katalog INTARG® 2020 z przesłaniami patronów i partnerów

Targi są więc narzędziem promocji nowatorskich rozwiązań w celu ich transferu do przemysłu czy też ich komercjalizacji. INTARG® pokazuje, że innowacyjność łączy świat nauki oraz biznesu i służy nam wszystkim, wpływając na poprawę jakości życia, pracy, zdrowia, środowiska naturalnego. Impreza łączy wiele środowisk, których kluczowym celem jest rozwój w oparciu o innowacje i nowe technologie oraz współpracę nauki z biznesem i przemysłem.

INTARG® to również Konkurs, w ramach którego wynalazki i innowacje poddawane są ocenie międzynarodowego jury. Kapituła jury wyróżniła najciekawsze z nich, przyznając nagrody: Grand Prix, puchar przewodniczącego jury, 12 medali platynowych, a także medale złote, srebrne i brązowe.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wielu krajów: Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Francji, Indonezji, Iranu, Jemenu, Maroka, Polski, Republiki Czeskiej, Rumunii, Tajlandii, Tajwanu, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Wietnamu. Wystawcy polscy, jak i zagraniczni reprezentowali jednostki sfery nauki (wyższe uczelnie, instytuty badawcze, instytuty PAN, instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz) oraz innowacyjne przedsiębiorstwa produkcyjne. W kategorii „Młody Wynalazca” zaprezentowane zostały praktyczne projekty opracowane przez uczniów szkół podstawowych i średnich oraz studentów wyższych uczelni.

Zapraszamy do zapoznania się z:


Film z ceremonii ogłoszenia wyników INTARG® 2020.
Źródło: Eurobusiness-Haller
Redaktor: MRR


Dodano 24.06.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy