INTARG® - innowacje siłą napędową gospodarki
Tegoroczna 13. edycja Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG® 2020 odbyła się po raz pierwszy w formie spotkania online, stwarzając w związku z trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego wyjątkową okazję prezentacji i promocji wynalazków i innowacji na forum międzynarodowym. Niezależnie od nowej odsłony, także w tym roku autorzy najlepszych rozwiązań otrzymali cenne rekomendacje w postaci nagród i wyróżnień przyznawanych przez międzynarodowe jury w ramach konkursu INTARG®.
Organizatorami Targów INTARG® jest firma Eurobusiness-Haller oraz Fundacja Haller Pro Inventio, zaś współgospodarzem jest Miasto Katowice. Główny patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju. Międzynarodowymi patronami Targów są: Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazców IFIA i Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej WIIPA. Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Katowice. Głównym partnerem medialnym jest „THE PATENT Invention Magazine”.
Targi INTARG® mają charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny. Stanowią forum prezentacji wynalazków oraz innowacyjnych wyrobów, technologii i usługi z wielu branż i dziedzin - od medycyny i zdrowia, bezpieczeństwa, IT, po rozwiązania dla różnych sektorów przemysłu, a także dla życia codziennego. Ich myślą przewodnią jest hasło „Innowacje motorem gospodarki”.
Goście honorowi i patroni, prezes jury oraz organizator INTARG® 2020 Online skierowali przesłania do uczestników tej imprezy.
-->Katalog INTARG® 2020 z przesłaniami patronów i partnerów
Targi są więc narzędziem promocji nowatorskich rozwiązań w celu ich transferu do przemysłu czy też ich komercjalizacji. INTARG® pokazuje, że innowacyjność łączy świat nauki oraz biznesu i służy nam wszystkim, wpływając na poprawę jakości życia, pracy, zdrowia, środowiska naturalnego. Impreza łączy wiele środowisk, których kluczowym celem jest rozwój w oparciu o innowacje i nowe technologie oraz współpracę nauki z biznesem i przemysłem.
INTARG® to również Konkurs, w ramach którego wynalazki i innowacje poddawane są ocenie międzynarodowego jury. Kapituła jury wyróżniła najciekawsze z nich, przyznając nagrody: Grand Prix, puchar przewodniczącego jury, 12 medali platynowych, a także medale złote, srebrne i brązowe.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wielu krajów: Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Francji, Indonezji, Iranu, Jemenu, Maroka, Polski, Republiki Czeskiej, Rumunii, Tajlandii, Tajwanu, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Wietnamu. Wystawcy polscy, jak i zagraniczni reprezentowali jednostki sfery nauki (wyższe uczelnie, instytuty badawcze, instytuty PAN, instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz) oraz innowacyjne przedsiębiorstwa produkcyjne. W kategorii „Młody Wynalazca” zaprezentowane zostały praktyczne projekty opracowane przez uczniów szkół podstawowych i średnich oraz studentów wyższych uczelni.
Zapraszamy do zapoznania się z:
- wykazem wynalazków INTARG® 2020, które otrzymały najwyższej rangi nagrody i wyróżnienia (Grand Prix, za najlepszy wynalazek zagraniczny, nagroda przewodniczącego jury, medale platynowe) oraz wyróżnienia patronów, partnerów i delegacji zagranicznych
- wszystkimi wynalazkami INTARG® 2020 - ich opisem oraz przyznanymi nagrodami i medalami
- wykazem nagród i dyplomów przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki i za wysokiej rangi nagrody uzyskane w związku z prezentacją wynalazków w 2019 roku
- wynikami konkursu Młody Wynalazca 2020
- wynikami konkursu LIDER INNOWACJI® 2020.
Film z ceremonii ogłoszenia wyników INTARG® 2020.
Źródło: Eurobusiness-Haller
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?