Szukaj w działach:

Co szykują Targi Taropak?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Podczas tegorocznych Targów Taropak odwiedzający otrzymają możliwość zobaczenia nie tylko nowości prezentowanych przez targowych wystawców, ale także niespodzianki oferowane przez organizatorów. Spotkanie profesjonalistów z branży opakowań i etykietowania w Poznaniu zbliża się wielkimi krokami - dowiedz się, czego możesz się spodziewać.

Premiery produktowe

Tegoroczni wystawcy zaprezentują wiele nowości produktowych podczas Targów Taropak. Swoje nowości zaprezentuje kilka firm oferujących maszyny pakujące czy związane z zarządzaniem magazynem. Firma Mech-Masz Szczeciński zaprezentuje elektryczne wózki do podnoszenia i obracania pojemników HUB. Natomiast firma Comaco pokaże DOUBLESTICK - maszynę pakującą do higienicznego pakowania dwóch różnych rodzajów towarów jednocześnie, do dwóch osobnych komór worka. Firma Polpak zaprezentuje na swoim stoisku poziomy automat pakujący D2100K DOYPACK przeznaczony do formowania, napełniania i zamykania opakowań typu doypack z korkiem. Piab przedstawi nową rodzinę przyssawek MX przeznaczoną do przenoszenia przedmiotów z różnych materiałów, która jest kompatybilna ze wszystkimi mocowaniami piGRIP® oraz lekki chwytak próżniowy do delikatnych produktów piSOFTGRIP®. Premierę swoich maszyn zapowiedziała również firma SACMI Packaging & Chocolate, która zaprezentuje Zawijarkę H1K oraz dwa urządzenia - poziomy Flowpack HPS 50 i pionowy Transwrap VPS40C. Warto zobaczyć te nowości na żywo!

Udział w Targach Taropak 2021 zapowiedziało wiele firm prezentujących urządzenia pakujące czy maszyny do wyrobu opakowań, w tym m.in.: Eberle, Maga-Biotal, Sacmi Packaging & Chocolate, Comaco, Ves Ploter, Polpak, Eco Save Group, Frost Sylwester Mróz, Radpak, Pekabex, Nestro, Camozzi Automation, Beno Plastik, Sufilog, Logopak East, Condair Systems, Vm Trading, Gest-Pol, Connect, Limes Machines, Bekuplast, Piab Polska, Mech-Masz, BOSKY, Polpack, Kakado, La-Mar, Filmat, Videojet, VP Polska, Pablo Maszyny Pakujące, Ulma, ORWAK, Solartechnik czy DID-PAK.

Taropak Design - nowa konferencja

Do wyjątkowych premier podczas tegorocznej edycji Targów Taropak należy zaliczyć nową konferencję branżową - Taropak Design, która jest skierowana nie tylko do projektantów i producentów opakowań, ale również do firm oferujących surowce i półprodukty dla branży. Badania pokazują, że w branży opakowaniowej, z roku na rok na znaczeniu zyskuje papier. W 2021 r. papierowe opakowania odpowiadają już za ok. 37 proc. wszystkich dostępnych opakowań. Dlatego podczas pierwszej edycji wydarzenia organizatorzy i prelegenci skupią się na papierowych opakowaniach i obalą mit dotyczący tego, że eko opakowania muszą być szare, udowodniając, że dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych surowców i półproduktów eko może być kolorowe i naprawdę piękne.

Partnerzy konferencji Taropak Design - firmy Smurfit Kappa, Zing, Burgopak Poland oraz Intrograf - to eksperci w dziedzinie ekologicznych rozwiązań w opakowaniach, którzy podczas Taropak Design opowiedzą jak stawić czoła zmieniającym się, coraz bardziej skupiającym na ekologii, oczekiwaniom konsumentów oraz jakie zasady ekoprojektowania zastosować, by nie wypaść z rynku.

Internetowa Platforma Spotkań

Kolejną nowością, zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających, prezentowaną na Targach Taropak, będzie Internetowa Platforma Spotkań. Targi Taropak odbędą się w tym roku w formule hybrydowej - stacjonarnie, dając wystawcom tradycyjną możliwość na optymalną prezentację produktów, rozwiązań czy wymianę informacji w postaci spotkań na żywo, oraz online - z wykorzystaniem dedykowanej platformy internetowej, która jest uzupełnieniem klasycznej, znanej wszystkim formy Targów Taropak. Platforma posiada wiele udogodnień zarówno dla odwiedzających, jak i wystawców: można zaplanować wirtualne spotkania z partnerami z całego świata, dodać umówione spotkania do swojego prywatnego internetowego kalendarza czy wypromować siebie i swoją firmę na międzynarodowym forum.

Targi Taropak odbędą się w dniach 4-6 października 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w towarzystwie Targów Polagra zajmując wspólnie ponad 22 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej.

--> Odbierz bezpłatny bilet upoważniający do odwiedzenia obu imprez targowych


Konkurs o Złoty Medal Grupy MTP na Targach TAROPAK 2021

TAROPAK to jedne z największych kompleksowych targów obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań. Kolejne edycje imprezy to setki nowości produktowych i usługowych mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki.

Najlepsze z nich co roku mogą ubiegać się o Złoty Medal Grupy MTP - nagrodę przyznawaną produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach konsumentów, nawet tych najbardziej wymagających.

Sąd konkursowy, który obradował w tym roku, podjął decyzję o przyznaniu 6 rozwiązaniom technologicznym dla branży opakowań. Nagrodzone produkty będzie można zobaczyć na ekspozycji Targów Taropak, która dla zwiedzających będzie dostępna w dniach 4-6 października.

--> Laureaci konkursu o Złoty Medal Grupy MTP

--> Zagłosuj na wybrany produkt w plebiscycie Złoty Medal - Wybór Konsumentów


Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Szybsze przezbrajanie maszyn dzięki StarterSET StarterSET to zestaw startowy, który można rozbudować o indywidualnie dostosowane ...
Napędy FAULHABER w walce z COVID-19 Osoby doświadczające objawów takich jak kaszel, gorączka, bóle głowy lub mi...
Zdobądź nowe zlecenia podczas Subcontracting 2023! Potrzebujesz nowych zleceń z branży przemysłowej? Zdobądź je podczas targów i spot...
Trzecia edycja dni otwartych Lenze, Balluff, FANUC i Schunk Trzecia edycja dni otwartych została zorganizowana w siedzibie Lenze w Katowicach wraz z f...
Cyfrowa przyszłość na Konferencji Chemia 4.0 W dniach 20-21 września 2022 r., w formule stacjonarnej, pod hasłem „Cyfrowa przysz...
Dołącz do uczestników Top New Small 2021 Najlepsi eksperci przez dwa dni będą się dzielić swoją wiedzą i najświeższymi nowinkami z...
Partnerzy