Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Technologia druku i skanu 3D w przemyśle

Forum druku i skanu 3D w przemyśle
Fot.: CadXpert 

Zastosowania drukarek 3D w lotnictwie i w branży automotive, druk 3D z metalu, transparentne wydruki, to i wiele więcej podczas Forum Druku 3D, które odbędzie się w TAURON Arena Kraków 25 października 2018 r.

Już po raz trzeci odbędzie się konferencja poświęcona zastosowaniom drukarek i skanerów 3D w przemyśle. Każdego roku wydarzenie przyciąga ponad sto osób zainteresowanych wdrożeniem zaawansowanych technologii 3D, a także chcących poznać najnowsze osiągnięcia w branży technologii przyrostowych. Organizatorzy do współpracy zaprosili prelegentów reprezentujących firmy, które zaimplementowały technologie 3D do swoich procesów produkcyjnych. W trakcie wystąpień będzie można usłyszeć praktyczne wskazówki, poznać doświadczenia i korzyści z wykorzystania drukowania lub skanowania 3D.

Od czasu poprzedniej edycji Forum Druku 3D zaobserwowałem trend, który pokazuje, że coraz większa grupa klientów dostrzega znaczące różnice pomiędzy przemysłowymi drukarkami 3D, a wieloma innymi urządzeniami obecnymi na rynku. Podobnie sytuacja wygląda wśród osób zainteresowanych usługami druku 3D” – mówi Piotr Gurga, Dyrektor ds. technicznych, CadXpert.

Program oraz formularz rejestracyjny na Konferencję Forum Druku 3D

Agenda konferencji obejmuje m.in. pokaz możliwości druku 3D z metalu (technologia DMLS) na przykładzie rzeczywistych realizacji. Wśród zaproszonych mówców są również przedstawiciele Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, którzy opowiedzą o wykorzystaniu drukowania 3D w produkcji części lotniczych. Interesująco zapowiada się także wystąpienie poświęcone korzyściom wdrożenia technologii SLA do produkcji systemów bezpieczeństwa w sektorze automotive. W mediach od dłuższego czasu pojawiają się rewelacyjne przykłady wykorzystania drukarek 3D w medycynie. Dlatego też w czasie tegorocznego forum znajdzie się miejsce dla medycznych zastosowań druku 3D.

„Cieszy mnie fakt, że klienci są coraz bardziej świadomi technologii, otwarcie rozmawiają o swoich potrzebach i wymaganiach, a niska cena nie jest jedynym koniecznym warunkiem. Jako dostawca profesjonalnych systemów druku 3D zawsze staramy się wysłuchać tych potrzeb i dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Przez ostatni rok wykonaliśmy wspólnie wiele zaawansowanych testów, które też pozwoliły odpowiedzieć na pytanie: co można, a czego nie można osiągnąć przy wykorzystaniu druku 3D. Kolejna, trzecia już edycja Konferencji Forum Druku 3D będzie okazją do podzielenia się z Państwem solidną dawką przykładów wykorzystania technologii drukowania 3D i skanowania 3D na wielu płaszczyznach przemysłu” – dodaje Piotr Gurga.

Przygotowaną przez organizatorów atrakcją na zakończenie spotkania jest zwiedzanie Tauron Areny Kraków – największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej o maksymalnej pojemności ponad 20 400 widzów. Podczas przerw, a także po oficjalnym zakończeniu konferencji przewidziano czas na prezentację systemów druku 3D i na rozmowę ze specjalistami, którzy będą odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące technologii addytywnych.

Wydarzenie jest dedykowane specjalistom, którzy już stosują technologie przyrostowe, a także dla tych, którzy dopiero zamierzają korzystać z drukarek 3D lub skanerów 3D w swojej pracy.

Więcej o Forum Druku 3D na Zrobotyzowany.plŹródło: CadXpert

 

Dodano 27.09.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy