Technologia druku i skanu 3D w przemyśle
Fot.: CadXpert |
Zastosowania drukarek 3D w lotnictwie i w branży automotive, druk 3D z metalu, transparentne wydruki, to i wiele więcej podczas Forum Druku 3D, które odbędzie się w TAURON Arena Kraków 25 października 2018 r.
Już po raz trzeci odbędzie się konferencja poświęcona zastosowaniom drukarek i skanerów 3D w przemyśle. Każdego roku wydarzenie przyciąga ponad sto osób zainteresowanych wdrożeniem zaawansowanych technologii 3D, a także chcących poznać najnowsze osiągnięcia w branży technologii przyrostowych. Organizatorzy do współpracy zaprosili prelegentów reprezentujących firmy, które zaimplementowały technologie 3D do swoich procesów produkcyjnych. W trakcie wystąpień będzie można usłyszeć praktyczne wskazówki, poznać doświadczenia i korzyści z wykorzystania drukowania lub skanowania 3D.
„Od czasu poprzedniej edycji Forum Druku 3D zaobserwowałem trend, który pokazuje, że coraz większa grupa klientów dostrzega znaczące różnice pomiędzy przemysłowymi drukarkami 3D, a wieloma innymi urządzeniami obecnymi na rynku. Podobnie sytuacja wygląda wśród osób zainteresowanych usługami druku 3D” – mówi Piotr Gurga, Dyrektor ds. technicznych, CadXpert.
Program oraz formularz rejestracyjny na Konferencję Forum Druku 3D
Agenda konferencji obejmuje m.in. pokaz możliwości druku 3D z metalu (technologia DMLS) na przykładzie rzeczywistych realizacji. Wśród zaproszonych mówców są również przedstawiciele Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, którzy opowiedzą o wykorzystaniu drukowania 3D w produkcji części lotniczych. Interesująco zapowiada się także wystąpienie poświęcone korzyściom wdrożenia technologii SLA do produkcji systemów bezpieczeństwa w sektorze automotive. W mediach od dłuższego czasu pojawiają się rewelacyjne przykłady wykorzystania drukarek 3D w medycynie. Dlatego też w czasie tegorocznego forum znajdzie się miejsce dla medycznych zastosowań druku 3D.
„Cieszy mnie fakt, że klienci są coraz bardziej świadomi technologii, otwarcie rozmawiają o swoich potrzebach i wymaganiach, a niska cena nie jest jedynym koniecznym warunkiem. Jako dostawca profesjonalnych systemów druku 3D zawsze staramy się wysłuchać tych potrzeb i dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Przez ostatni rok wykonaliśmy wspólnie wiele zaawansowanych testów, które też pozwoliły odpowiedzieć na pytanie: co można, a czego nie można osiągnąć przy wykorzystaniu druku 3D. Kolejna, trzecia już edycja Konferencji Forum Druku 3D będzie okazją do podzielenia się z Państwem solidną dawką przykładów wykorzystania technologii drukowania 3D i skanowania 3D na wielu płaszczyznach przemysłu” – dodaje Piotr Gurga.
Przygotowaną przez organizatorów atrakcją na zakończenie spotkania jest zwiedzanie Tauron Areny Kraków – największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej o maksymalnej pojemności ponad 20 400 widzów. Podczas przerw, a także po oficjalnym zakończeniu konferencji przewidziano czas na prezentację systemów druku 3D i na rozmowę ze specjalistami, którzy będą odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące technologii addytywnych.
Wydarzenie jest dedykowane specjalistom, którzy już stosują technologie przyrostowe, a także dla tych, którzy dopiero zamierzają korzystać z drukarek 3D lub skanerów 3D w swojej pracy.
Więcej o Forum Druku 3D na Zrobotyzowany.pl
Źródło: CadXpert
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze
- Coboty: kluczowy element łatwej automatyzacji przemysłowej
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024