Szukaj w działach:

FM Logistic: innowacje dla doskonałości operacyjnej


FM Logistic - międzynarodowy operator logistyczny działający na 3 kontynentach postanowił zwiększyć efektywność transportu niepotrzebnych opakowań. Firma wdrożyła autonomicznego robota mobilnego MiR200, który transportuje zużyte opakowania pomiędzy linią copackingową a wywrotnicą, z którą współpracuje bez udziału człowieka.

Wyzwania


„Wdrożenie robota MiR 200 w Polsce było wdrożeniem pilotażowym w grupie FM Logistic. Wdrożenie to miało na celu zweryfikowanie możliwości technicznych zastosowania tego typu robota w procesach intralogistyki, jak również w procesach wspierających procesy co-produkcyjne, takich jak co-packing” - mówi Arkadiusz Buczek, Dyrektor Wydziału Copackingu w FM Logistic w Mszczonowie.


Efekty


„Zdecydowanym plusem tego rozwiązania jest łatwość jego wdrożenia. Samo programowanie nie jest skomplikowane, aplikacja jest intuicyjna. Niebywałym autem tego rozwiązania jest to, że nie ingerujemy w infrastrukturę budynku. Kolejnym niepodważalnym atutem jest to, że jest to rozwiązanie mobilne, możemy je transferować do innych lokacji, jest bezpieczne i łatwe w obsłudze. W naszym przypadku technologia odpowiedziała na oczekiwania produkcji." - podsumowuje Arkadiusz Buczek, Dyrektor Wydziału Copackingu w FM Logistic w Mszczonowie.


Rezultaty osiągnięte w firmie FM Logistic:

  1. Robot mobilny MiR200 pracuje przez całą dobę w systemie trójzmianowym, 5/6 dni w tygodniu.
  2. Robot MiR wyręcza ludzi w wykonywaniu monotonnych zadań i pozwala im koncentrować się na zadaniach wymagających doświadczenia i ręcznej precyzji.
  3. Konfiguracja i obsługa robota w dedykowanym oprogramowaniu jest bardzo intuicyjna, dlatego robot został bardzo pozytywnie przyjęty przez personel.
  4. Robot MiR pracuje w bezpieczny sposób w dynamicznym środowisku - wykrywa ludzi oraz maszyny i zatrzymuje się lub omija pracowników oraz przeszkody.
  5. Robot MiR pozwolił wykonać krok w kierunku większej optymalizacji intralogistyki - bez zmiany istniejącej infrastruktury, na hali, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.
  6. Obecnie robot mir jednorazowo pokonuje trasę 300 (trzystu) metrów, dziennie około 18,5 kilometra - takie odległości wcześniej przebywali pracownicy. Czas wykonywania jednej misji to około 10,5 minuty.


ASTOR
Smoleńsk 29
31-112 Kraków
+48 12 306 73 42
POWIĄZANE
Przyszłość sektora produkcji Nadchodząca 8. edycja Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech skupiona będzie na odpowi...
Nowy robot współpracujący firmy OMRON Firma OMRON zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego kobota o udźwigu do 16 kg.Kobot TM...
Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja? STÄUBLI zaprasza na bezpłatny webinar pod tytułem „Robotyzacja zakładów...
Podsumowanie Targów ITM Industry Europe 2024 Trendy w automatyzacji i robotyzacji, interaktywne pokazy, najnowsze rozwiązania dla fabr...
Co napędza automotive Najnowsze trendy w branży motoryzacyjnej były tematem dyskusji podczas odbywającej się w ...
Odbierz bezpłatny bilet na FASTENER POLAND® 2023 Odbywające się w dniach 18-19 października 2023 w EXPO Kraków Targi FASTENER POLAN...
Partnerzy