Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Liderzy rynku na PLASTPOL 2018

 

Targi PLASTPOL cenione w świecie
Fot.: Targi Kielce 

Targi PLASTPOL od 22 lat są wizytówką polskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Kielecka wystawa stała się jednym z najistotniejszych wydarzeń tego sektora w Europie.

Siedem hal wystawienniczych Targów Kielce na cztery dni zamieni się w pracującą fabrykę. To tylko kilka, z wielu powodów, dla których warto odwiedzić Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w Targach Kielce, które startują 22 maja br.   

„To dziś największe targi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Polsce. Jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie. PLASTPOL jest rozpoznawany na świecie, wystawia polskiej branży doskonałe świadectwo” – opowiada Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce. - „Kiedy targi startowały w Kielcach w 1997 roku, liczyły 83 wystawców. W tamtym czasie zajęły połowę jednej hali wystawienniczej, około 1500 metrów kwadratowych. Po 22 latach gromadzą 800 firm, a ekspozycja zajmuje wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka, czyli 34 tys. metrów kwadratowych. Od lat kielecka wystawa cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających z kraju i zagranicy, w 2017 roku odwiedziło ją 18.900 osób.”

Rejestracja On-line

PLASTPOL - fabryka na żywo

Targi to nie tylko maszyny, roboty i linie produkcyjne produkujące na żywo, to także granulaty i inne komponenty oraz technologie recyklingu. W czasie wydarzenia można zobaczyć nie tylko, jak powstają przedmioty z tworzyw, ale także sprawdzić, jak bardzo wydajne są całe linie produkcyjne. To wszystko sprawia, że PLASTPOL jest najbardziej kompleksową wystawą w Polsce, prezentującą przekrój firm związanych z przetwórstwem tworzyw. Targi słyną też z oryginalnych ekspozycji, często wielopoziomowych, które prezentują możliwości firm. - „Naszą tradycją są, przyznawane podczas prestiżowej gali Platinum Plast, Medale Targów Kielce dla najlepszych. Często prezentowane są z dumą w siedzibach wielu znanych firm z czołówki europejskiej branży. Nagradzamy również najbardziej oryginalne sposoby prezentacji firm. Podczas czterodniowej wystawy w Kielcach nie brakuje liderów rynku o randze światowej, którzy prezentują premiery” – mówi Kamil Perz, Dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce, od początku Dyrektor Projektu PLASTPOL. - „Ostatnia edycja umocniła rolę kieleckich targów, jako wiodącego miejsca spotkań sektora przetwórstwa tworzyw w Europie Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to wystawcy między innymi z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Austrii, Litwy, Łotwy i Estonii, gdzie podobnej rangi wystawy po prostu się nie odbywają.” 

Najbardziej międzynarodowe targi w Polsce

Sektor przetwórstwa tworzyw sztucznych to jedna z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin przemysłu. W ciągu minionych 15 lat krajowa produkcja wzrosła aż trzykrotnie. Stały wzrostowy trend utrzymuje się w Polsce od lat. Pozostajemy na szóstym miejscu pod względem na zapotrzebowania na tworzywa w Europie – wynika z danych Fundacji PlasticsEurope za rok 2017. Zapotrzebowanie na tworzywa w 2016 roku wzrosło o niemal 7 procent w porównaniu do roku poprzedniego i przekroczyło 3,3 mln ton. Jednym z motorów postępu jest zapotrzebowanie branż produkcji opakowań, urządzeń i sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz motoryzacji. Rozwijający się w Polsce rynek jest bardzo interesujący dla wystawców zagranicznych. Najwięcej wystawców pochodzi z Niemiec i Włoch.

Lista wystawców

- „Ponad 50 procent wystawców to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem. Z roku na rok ich liczba rośnie. Dzięki dużej reprezentacji zagranicznych firm PLASTPOL jest najbardziej międzynarodową wystawą w Polsce” – mówi Kamil Perz. – „Targi w Kielcach stały się ważnym elementem strategii marketingowej wielu znanych graczy rynku tworzyw sztucznych. Tegoroczny PLASTPOL zgromadził już wystawców z 39 krajów, to więcej niż w roku ubiegłym, a firmy wciąż się zgłaszają. Poznamy więc ekspozycje firm z: Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Indii, Iranu, Irlandii, Izraela, Japonii, Kataru, Korei Płd., Litwy, Luxemburga, Malezji, Niemiec, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenia, Szwajcarii, Szwecji, Tajlandii, Tajwanu, Turcji, Uzbekistanu, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Włoch.”

Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
Fot.: Targi Kielce 

Targi miejscem merytorycznych spotkań

Wystawa to od lat miejsce merytorycznych rozmów branży, konferencji, szkoleń. Jednym z nich są, poprzedzające targi, spotkania wysokiej kadry managerskiej firm przetwórstwa tworzyw sztucznych, organizowane przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Fundację PlasticsEurope Polska. W pierwszym dniu imprezy Fundacja regularnie organizuje konferencję prasową, na której prezentowane są najnowsze, niepublikowane wcześniej dane branży za miniony rok. 

W Kielcach mają miejsce także międzynarodowe gospodarcze spotkania - na przykład polskie i niemieckie firmy dyskutowały podczas PLASTPOLU o potrzebie wzmacniania współpracy. Niemcy to bowiem najważniejszy partner handlowy Polski, do którego trafia 25 procent krajowego exportu tworzyw sztucznych. 

Rokrocznie targom PLASTPOL towarzyszy Seminarium Techniczne Plastech Info, w tym roku odbywające się w dniach 23-24 maja i skoncentrowane na temacie projektowania i rozwoju konstrukcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Następną edycję będzie mieć również konkurs Omniplast dedykowany wystawcom i popularyzujący wiedzę dotyczącą tworzyw sztucznych oraz technologii ich przetwórstwa. Targom towarzyszą również mniejsze wydarzenia merytoryczne, pokazy, organizowane przez firmy na własnych stoiskach. 

 - „Eventy organizowane przez wystawców podczas targów PLASTPOL także należą do ciekawych. Ich bohaterami są często znani sportowcy” – dodaje Kamil Perz. – "W roku ubiegłym Targi Kielce odwiedził między innymi Piotr Żyła, znani siatkarze i siatkarki. Zapraszam na tegoroczną 22.edycję Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol i zapewniam, że nie będzie ona odbiegać od światowego poziomu, do którego przyzwyczailiśmy naszych wystawców i zwiedzających.”


Więcej o Targach PLASTPOL na Zrobotyzowany.pl

 

Źródło: Targi Kielce

Dodano 16.05.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy