Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

PLASTPOL 2018 rośnie w siłę

Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL
Fot.: Targi Kielce

Odbywające się w Targach Kielce Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL to wystawa, w czasie której zaprezentuje się ponad 800 firm z 36 krajów świata.

PLASTPOL to obecnie największe i najważniejsze dla sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych targi w Polsce. Spotkanie jest niezwykle cenione w Europie, ponad 50 procent wystawców to firmy zagraniczne. W wydarzeniu udział biorą reprezentanci, między innymi z: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier oraz wielu innych państw świata, nawet tak dalekich, jak Japonia, Chiny, Malezja. Najliczniej reprezentowane są firm z Niemiec oraz Włoch. Tak liczny przekrój firm zagranicznych sprawił, że PLASTPOL zdobył miano najbardziej międzynarodowej wystawy spośród wszystkich branżowych targów odbywających się w Polsce. 

Podczas wydarzenia w jednym miejscu można zapoznać się z najnowszymi maszynami, robotami, liniami produkcyjnymi, komponentami oraz metodami recyklingu tworzyw sztucznych. Każdego roku spotkanie odnotowuje nie tylko wzrost liczby wystawców, ale także zwiedzających - blisko 19 tys. w roku 2017. Od 22 do 25 maja 2018 r. oczy polskiej oraz międzynarodowej branży skupione będą na XXII edycji PLASTPOLU.   Stale postępująca cyfryzacja i automatyzacja produkcji przemysłowej od komponentu, aż po gotowy produkt to trend, jaki dominuje w czasie targów PLASTPOL od lat. To właśnie w Kielcach wiele firm decyduje się pokazać nowości z tego zakresu. Cztery targowe dni stanowią również idealną okazję do zdobycia wiedzy o branży, między innymi o kierunkach jej rozwoju w kontekście pojawiających się nowych technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym. 

Tradycyjnie podczas wystawy bieżące dane sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie przedstawi Fundacja PlasticsEurope Polska. W programie imprez towarzyszących pojawi się wiele propozycji o charakterze naukowym i technicznym np. seminarium techniczne Plastech Info i konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych - Omniplast. Najciekawsze produkty targów od lat nagradzane są Medalami Targów Kielce przyznawanymi w czasie gali Platinum Plast. 


Więcej o Targach PLASTPOL na Zrobotyzowany.plŹródło: Targi Kielce

Dodano 19.02.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy