Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Ruszyła budowa zakładu nowych technologii Lumel 4.0

Ruszyła budowa zakładu nowych technologii Lumel 4.0


9 października br. firma LUMEL SA rozpoczęła budowę nowego zakładu automatyki przemysłowej w Zielonej Górze.


Łącząc najnowsze standardy branżowe z ideą „Przemysłu 4.0” i wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, nowy zakład będzie należał do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Obok obiektu powstanie Centrum Sportu i Rekreacji LUMEL-ARENA, które będzie obsługiwać pracowników i ich rodziny.

- „Nowa fabryka stanowi ważny element strategii naszego rozwoju. Chcemy tu stworzyć nie tylko zakład produkcyjny spełniający najwyższe światowe standardy produkcji, ale również wielkie Centrum Badań i Rozwoju. Wierzę głęboko w to, że tą inwestycją piszemy nowy rozdział historii Lumelu, który rozpoczął się w 1953 przy ul. Sulechowskiej 1 w Zielonej Górze. Mamy ambitne plany rozwojowe. Obok kontynuacji prac związanych z rozwojem urządzeń i systemów dedykowanych dla tradycyjnej energetyki, planujemy uruchomić tu produkcję urządzeń dla energetyki odnawialnej. Pierwszą grupą urządzeń z tej serii będą inwertery solarne o mocach do 50kW, a w dalszej kolejności m.in.: magazyny energii dla systemów energetyki odnawialnej. W nowym zakładzie planujemy również uruchomić projekty związane z branżą motoryzacyjną" – powiedział podczas uroczystości Dinesh Musalekar– Prezes LUMEL SA.

Na działce o powierzchni 1,5 ha powstaje nowy zakład oraz Centrum Sportu i Rekreacji. Wielkość zakładu to 4 400 m2, powierzchnia centrum sportowego 1 300 m2. Szacowany koszt inwestycji wynosi 30 mln PLN. Generalnym wykonawcą inwestycji jest M&J.


Źródło: Lumel S.A.

Dodano 15.10.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy