Nowości w branży odnawialnych źródeł energii na ENEX 2024
Nowości z zakresu odnawialnych źródeł i możliwości wynikające z ich zastosowania prezentowane będą od 7 do 8 lutego na kieleckich targach Enex.
Pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, kotły na biomasę, magazyny energii, wiata parkingowa z fotowoltaiką – to część z rozwiązań, które mogą służyć redukcji kosztów, zwiększeniu oszczędności i przyczynić się do podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych w obszarze zielonej energii.
Wysokie opłaty za energię i ogrzewanie, niska efektywność energetyczna budynków, brak dostępu do nowoczesnych technologii, a także brak świadomości energetycznej to czynniki, które mają istotny wpływ m.in. na komfort życia mieszkańców gospodarstw domowych. Rozwiązaniem takich problemów mogą być inwestycje w odpowiednie systemy i urządzenia.
Innowacje w branży odnawialnych źródeł energii
W trakcie targów Enex, od 7 do 8 lutego w Targach Kielce, podczas największego w Polsce spotkania branży odnawialnych źródeł energii, nie zabraknie prezentacji innowacyjnych technologii z zakresu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki i elektromobilności. Szereg nowości przygotowała firma Panasonic, która zaprezentuje najnowszej generacji pompę ciepła powietrze-woda Aquarea z serii M, komercyjną pompę ciepła - AQUA G-BLUE, a także agregaty klimatyzacyjne z funkcją grzania. Premierę będzie miała również nowa pompa ciepła od LG z niesztampowym designem, wykorzystująca czynnik chłodniczy R290. Na stoisku marki będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem trzech nowych jednostek wewnętrznych klimatyzacji. Jedna z nich wyróżnia się dzięki wbudowanemu ekranowi, który oprócz obsługi jednostki, daje możliwość obejrzenia telewizji. Firma NIBE wystąpi z nowym typoszeregiem gruntowych pomp ciepła, w tym jednostki NIBE S1156 i S1256, które pobiły kolejny rekord efektywności wśród pomp ciepła marki NIBE, osiągając roczny współczynnik na poziomie 6,22. Premierowo prezentowane będą również: pompa ciepła Altherma 3 R MT od Daikin, a także komercyjna i hybrydowa pompa ciepła Elga Ace od BDR Thermea. Nie zabraknie nowości także z zakresu fotowoltaiki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem od marki Viessmann będzie falownik Vitocharge - inwerter połączony z bateriami, dzięki czemu może on pracować jako magazyn energii. Firma Projoy zaprezentuje nowe, panelowe bezpieczniki PEFS, mikroinwertery o mocach od 400 do 3000 W oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wszyscy zainteresowani tematem czyszczenia modułów fotowoltaicznych będą mogli zapoznać się podczas targów z produktami firmy Lehmann m.in. z urządzeniem w kształcie plecaka ułatwiającym mycie paneli. Nowości nie zabraknie również w obszarze elektromobilności – w portfolio marki Garo znajdzie się najnowszy naścienny wallbox AC, wyposażony w aplikację Garo Connect.
Konferencje i fora na temat pomp ciepła, fotowoltaiki oraz magazynowania energii
Kieleckie targi branży energetycznej to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, zdobycia najnowszych informacji oraz identyfikację trendów podczas konferencji i branżowych spotkań. Tradycją Enexu stały się już ogólnopolskie wydarzenia takie jak: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+ poświęcone branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce i dynamicznym rozwojem magazynów energii oraz Forum Pomp Ciepła, które będzie okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła oraz techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii, a także wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Po raz pierwszy, w trakcie targów zorganizowane zostanie forum Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii - Pesa Smart Energy Forum - spotkanie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich szukających rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii.
Widowiskowy turniej dla instalatorów fotowoltaiki, konkursy z cennymi nagrodami, strefa elektromobilności i strefa Youtuberów
W trakcie targów Enex będzie można obejrzeć widowiskowy turniej “Instalator Roku 2024” organizowany przez firmę Corab. Najlepsze firmy fotowoltaiczne w kraju będą walczyły o tytuł Instalatora Roku oraz nagrodę główną – kompletną instalację fotowoltaiczną o mocy 6kW. W innym z konkursów od Corab nagrodą główną jest samochód elektryczny marki Audi, model Q4 e-tron, który przekazany zostanie zwycięzcy w lutym podczas targów. Fani elektromobilności najnowsze modele aut elektrycznych, hybrydowych, a nawet wodorowych znajdą także w strefie elektromobilności. Chętni będą mogli również skorzystać z jazdy testowej niektórymi z prezentowanych pojazdów. O elektromobilności oraz wszelkich kwestiach dot. odnawialnych źródeł energii będzie można porozmawiać z najbardziej znanymi Youtuberami branży OZE.
26. edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex odbędzie się od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce.
Wstęp wolny na targi po zarejestrowaniu: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych-2024
Więcej informacji na stronie: www.targikielce.pl/enex
Źródło: Targi Kielce
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?