proALPHA Ray: mobilne rozwiązanie ERP
Rrozwiązanie proALPHA bazujące na technologii internetowej - proALPHA ray uzyskało status ogólnej dostępności. Użytkownicy mogą mobilnie korzystać z aplikacji ERP w dowolnym czasie i za pomocą prawie każdego dostępnego urządzenia.
Dzięki temu modele biznesowe klientów proALPHA mogą zyskać skalowalność i elastyczność. Obsługa internetowego interfejsu użytkownika jest przy tym intuicyjna, co znacznie ułatwia pracę z aplikacją. Poprzez proALPHA ray udało się osiągnąć prawdziwy przełom, który zarówno dla firmy proALPHA, jak i dla jej klientów, stanowi technologiczny kamień milowy.
Rozwiązania w chmurze już od dłuższego czasu zaliczają się do stałych elementów strategii IT w małych i średnich przedsiębiorstwach. Dzięki nim możliwe jest szybkie reagowanie na rosnące wymagania globalnych rynków i zachowanie konkurencyjności. Najszerzej rozpowszechnione są hybrydowe rozwiązania multi-cloud, które istotnie zwiększają elastyczność infrastruktury IT.
Mobilne rozwiązanie internetowe proALPHA ray wspiera stopniowe przenoszenie procesów przedsiębiorstwa do chmury i w ten sposób umożliwia wykorzystanie systemu ERP niezależnie od miejsca i czasu, poprzez przeglądarki internetowe. Tym samym dostęp użytkowników do systemu jest praktycznie nieograniczony. proALPHA ray nie jest przy tym produktem do wyłącznego użytkowania w chmurze – do dyspozycji klientów jest również model hybrydowy.
proALPHA ray wprowadzeniem do świata chmur hybrydowych
Rozwiązanie firmy proALPHA umożliwia przede wszystkim proste i efektywne przeprowadzanie aktualizacji, przy jednoczesnym zachowaniu istniejących procesów biznesowych w proALPHA. Ponadto proALPHA ray ułatwia małym i średnim przedsiębiorstwom produkcyjnym inteligentne korzystanie z innych aplikacji w chmurze. W ten sposób możliwe jest wykorzystywanie hybrydowych modeli w chmurze bez konieczności ponownej implementacji, czy też modyfikacji istniejących procesów biznesowych. Swoim użytkownikom proALPHA ray oferuje również możliwość skalowania środowiska systemowego bez dodatkowych nakładów technicznych i personalnych, zarówno w przypadku prywatnej chmury, jak i on-premise.
Dzięki proALPHA ray lokalne instalowanie oprogramowania oraz serwisowanie serwerów zdalnych staje się całkowicie zbyteczne, co pozwala na szeroką racjonalizację kosztów administracyjnych, aż po redukcję zbędnych licencji Citrix. Istniejące drogi komunikacji oraz zdefiniowane procesy biznesowe nie podlegają przy tym żadnym modyfikacjom, przez co nie ma również konieczności przeprowadzania nowych szkoleń dla użytkowników systemu. Inteligentne zarządzanie sesjami znacząco ułatwia logowanie do systemu ERP. Efektem jest nie tylko oszczędność czasu, ale również wzrost komfortu pracy. Wykorzystywane funkcjonalności oraz koncepcja wielookienkowa istniejącej instalacji ERP pozostają przy tym dostępne w pełnym zakresie.
Pozytywne reakcje użytkowników w fazie testowej utwierdziły proALPHA w przekonaniu, że mobilna aplikacja ERP wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.
Rene Jung, Director of Group IT w firmie Roschmann Group, potwierdza: „Rozwiązanie proALPHA ray przekonało nas całkowicie w zakresie stabilności, funkcjonalności i efektywności. Nasza konkluzja: internetowe rozwiązanie ERP proALPHA jest po prostu szybsze niż klasyczna instalacja." |
„Przetestowaliśmy proALPHA ray przede wszystkim w obszarach CRM, sprzedaż, zakupy, finanse i księgowość, produkcja oraz gospodarka materiałowa, a następnie przeszliśmy do użytkowania produktywnego", - opowiada Daniel Tiefenhoff, CIO w firmie CitrinSolar GmbH. „proALPHA ray zapewniła nam dodatkową elastyczność przy stosowaniu różnych urządzeń mobilnych i dzięki temu mogliśmy szybko zakończyć proces implementacji. Ponadto spodziewamy się znacznej redukcji kosztów związanych z licencjami RDS oraz rezygnacją z serwera pulpitu zdalnego. Niektórzy użytkownicy proALPHA ray już nawet nie wyobrażają sobie powrotu do klasycznego interfejsu." |
„W naszym prywatnym życiu przyzwyczailiśmy się do stałego dostępu do informacji, bez względu na porę i miejsce przebywania. Takie same oczekiwania mają użytkownicy w środowisku pracy. Oprogramowanie biznesowe musi zapewniać dostęp do istotnych danych w drodze i podczas pracy z domu. Dzięki proALPHA ray jest to możliwe również w przypadku systemu ERP." - Otmar Zewald, Head of Product Management w firmie proALPHA. |
Otmar Zewald dodaje: „Stosowanie proALPHA ray nie zmusza użytkowników do wyboru strategii całkowitego przejścia do chmury, ale umożliwia integrację funkcjonalności i usług według własnego uznania, np. wykorzystanie Embedded BI lub NEMO w prywatnej chmurze, poprzez dostęp internetowy lub on-premise. proALPHA ray pozwala nam na dostosowanie prędkości transformacji cyfrowej do różnorodnych wymagań naszych klientów, a nie odwrotnie." |
Zalety HTML5 w ramach nowego internetowego interfejsu użytkownika
Nowy interfejs użytkownika proALPHA ray stworzony jest w tzw. Light & Dark Design, który zwiększa kontrast pomiędzy tłem, kolorem tekstu, wielkością czcionki i innymi elementami layoutu i znacznie poprawia jakość pracy w środowisku użytkownika. Dotychczasowy, tradycyjny interfejs użytkownika nadal jest dostępny; nowoczesny design obsługuje najnowszą wersję Hypertext Markup Language (HTML). Całościowa realizacja w HTML5 uniezależnia proALPHA ray od systemu operacyjnego i umożliwia zastosowanie bezpośrednio w przeglądarce, bez potrzeby lokalnej instalacji systemu. Wszystkie procesy biznesowe są przy tym sterowane centralnie z uwzględnieniem znacznie wyższych standardów bezpieczeństwa i przy wyższej efektywności operacyjnej.
Bezpieczna przyszłość z proALPHA ray
Otmar Zewald podsumowuje: „proALPHA ray stanowi dla nas ogromną innowację technologiczną i podstawę do dalszej optymalizacji w zakresie designu, szybkości i efektywności. Jesteśmy bardzo wdzięczni za feedback naszych pierwszych użytkowników tzw. Early Adapters, który jest sukcesywnie realizowany w aktualnej wersji produktu. Na tej podstawie chcemy dalej rozwijać interfejs użytkownika i tworzyć oprogramowanie bazujące na rolach, dostosowane do wymagań kontekstowych, do wykorzystania w chmurze, w oparciu o technologie przyszłości." |
Źródło: proALPHA Polska
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?