Szukaj w działach:

Rittal VX SE - gdy jedna szafa wystarczy

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Szeregowe szafy sterownicze są stosowane często w projektach, gdzie potrzebna jest szafa pojedyncza - ale nie zawsze są do tego najlepszym rozwiązaniem. Poznaj zalety szaf pojedynczych, takich jak VX SE.

Szafa pojedyncza Rittal jest idealnym elementem łączącym między obudowami kompaktowymi Rittal AX i szafami szeregowymi VX25. VX SE charakteryzuje się prostszym projektowaniem, szybszym montażem i większym bezpieczeństwem oraz kompatybilnością systemową z akcesoriami VX. Może być również stosowana do instalacji w wąskich przestrzeniach w technologii budynkowej, np. jako rozdzielnia instalacyjna, ułatwia to dedykowany model VX SE o głębokości 300 mm.

Szybkość montażu

W przeciwieństwie do szaf szeregowych ze stelażem ramowym i zdejmowanymi ścianami bocznymi szafa pojedyncza ma korpus z jednego elementu blachy stalowej lub blachy szlachetnej. Ze względu na uformowane ściany boczne z dachem oraz mniej komponentów pojedynczych zamawianie oraz montaż są znacznie łatwiejsze i szybsze. Zaoszczędzony czas wynika z tego, że ściany boczne oraz dach są już połączone z ramą w sposób przewodzący i nie trzeba wykonywać oddzielnego uziemienia do ramy. 

Zwiększone bezpieczeństwo

Zapewnione jest również większe bezpieczeństwo, ponieważ np. brak szczelin między bokami, dachem i ramą zapobiega osadzaniu się brudu. Już w wersji podstawowej VX SE ma klasę ochrony IP 55, ochronę przed uderzeniami IK 10, automatyczne wyrównywanie potencjałów, dużą stabilność dzięki ogromnej sztywności oraz obciążalność 1,5 t. W przypadku wyższych wymagań klasy ochrony do zastosowań w wymagającym otoczeniu pojedyncza szafa Rittal jest dostępna opcjonalnie również w wersji IP 66 i NEMA 4/4x. Zintegrowane płyty kołnierzowe w podłodze bardzo ułatwiają wprowadzanie kabli do szaf o wysokiej szczelności i stanowią ergonomiczne przygotowanie do wprowadzenia kabli.

Szafa Rittal VX SE prosta i kompatybilna

 


Prostota

Ogromny potencjał oszczędności tworzy się, jeśli projektanci urządzeń stosują pojedynczą szafę VX SE o szerokości do 1800 mm. W ten sposób można łatwo zastąpić niewielkie kombinacje szeregowe do trzech szaf. Nie są wtedy potrzebne na przykład uszczelnienia, akcesoria do ustawienia szeregowego, wstawki montażowe międzypłytowe oraz kilka systemów cokołów - nie są też wtedy konieczne dodatkowe nakłady podczas montażu.

Kompatybilność

Nie trzeba rezygnować z zalet systemów szaf szeregowych VX25. Użytkownicy podczas zmiany na VX SE nie muszą się zastanawiać w kwestii prac projektowych i montażu - wszystko pozostaje tak samo. Ponieważ profil w obszarze podłogi VX SE jest identyczny z modelem VX25, akcesoria VX są w pełni kompatybilne - np. płyty podłogowe lub szyny wsporcze dla kabli - można łatwo zastosować i zamontować do zabudowy podłogi. Kompatybilność VX podczas zabudowy wnętrz jest możliwa dzięki zastosowaniu szyn adaptera. Dzięki temu w model VX SE można łatwo wmontować np. szyny, systemy szyn i płyty montażu częściowego z VX25. Zatem nie potrzeba żadnych specjalnych akcesoriów podczas zabudowy wnętrz, lecz mogą łatwo skorzystać z dostępnych i znanych akcesoriów systemów szaf szeregowych. 

Wszechstronność

Dodatkowo do zastosowania w technice budynkowej (ogrzewanie/klimatyzacja/wentylacja) Rittal oferuje model VX SE o dodatkowych wymiarach z głębokością 300 mm. Instalatorzy korzystają z różnorodnych możliwości zabudowy wnętrz, uniwersalnych opcji wprowadzania kabli z nowym modułowym systemem oraz z indywidualnych i szybkich modyfikacji, takich jak wycięcia w obudowie.

„Czemu nie prościej, skoro można” - to jest dewiza Rittal. Obudowy VX SE to inteligentne połączenie szafy systemowej i technologii szaf pojedynczych - oferujące wiele korzyści, dzięki którym projektanci maszyn i urządzeń mogą zwiększyć swoją produktywność.

Dowolną szafę można skonfigurować za pomocą darmowego konfiguratora RiPanel i jednym kliknięciem zamówić w sklepie internetowym My Rittal.

Więcej informacji o VX SE.

 

Źródło: Rittal  

Rittal Sp. z o.o
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
+48 22 310 06 00
POWIĄZANE
ExpoBONDING zaprasza Druga edycja Targów Technologii Klejenia ExpoBONDING odbędzie się w dniach 21-22 l...
Eksperci o robotyzacji produkcji Robotyka jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Za nią nieo...
Nowoczesna robotyzacja w branży meblarskiej Firma Anipol, działająca na polskim rynku już kilkanaście lat, w tym przez 5 ostatnich lat...
Cyfrowa indywidualizacja w fabryce przyszłości Wyzwania Automatyzacja procesu została przeprowadzona w dwóch etapach. Pierwszy z ...
Nowoczesny przemysł na WIW 2019 W listopadzie szerokie spektrum salonów tematycznych IV edycji Targów Innow...
Webinaria FAULHABER napędzają przemysł Uczymy się przez całe życie. Ciągłe uczenie się ma szczególne znaczenie w technolo...
Partnerzy