Nowy kierunk Targów AUTOMATICON
Sprostanie wyzwaniom, jakie przed polskimi firmami postawiła pandemia, wymaga niecodziennych decyzji i wspólnych działań, które pomogą polskiej gospodarce w odbiciu się po kryzysie. Potrzebne są rozwiązania dopasowane do obecnych potrzeb rynku.
Mając to na uwadze, przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz - Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP oraz Agencji SOMA postanowili zorganizować w jednym czasie: 26. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2022, 19. Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2022 i 29. Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2022.
Przeprowadzenie trzech imprez jednocześnie, w dniach 26-28 stycznia 2022 roku, w Centrum Targowym EXPO XXI, otworzy nowe możliwości tak przed wystawcami, jak i odwiedzającymi. Będzie to wspólna przestrzeń wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Zaprezentowane zostaną najnowsze produkty, maszyny, urządzenia i technologie oraz innowacyjne rozwiązania, będące punktem wyjścia dla nowych projektów oraz działań modernizacyjnych w przemyśle, energetyce, budownictwie czy inwestycjach samorządowych.
Intencją organizatorów jest stałe unowocześnianie kształtu targów AUTOMATICON, i chociaż zamierzenia na rok 2021 pokrzyżowała pandemia, to równocześnie dała ona przyczynek do rozwoju forum w nowym kierunku.
W roku 2022 forum zyska dodatkową wirtualną odsłonę, dającą szersze możliwości prezentacji za sprawą specjalnie przygotowanej platformy, w pełni oddającej wystawienniczy charakter spotkania. Z kolei krótsza, trzydniowa formuła, pozwoli zoptymalizować czas spędzany na targach, bez uszczerbku dla walorów merytorycznych. Organizatorzy przygotują także dostępny przez cały rok katalog online wszystkich wystawców, elektroniczną formę rejestracji, umożliwiającą profilowanie ofert i pełniejszą realizację Państwa celów marketingowych oraz atrakcyjne pakiety biznesowe, obejmujące promocyjne ceny noclegów w wybranych hotelach czy usług taksówkarskich.
Nie zmienia się natomiast to, co od ćwierć wieku jest istotą tych targów - najwyższa jakość merytoryczna wydarzenia. Organizatorom zależy, by AUTOMATICON, jako wysoko wyspecjalizowana impreza branżowa, był miejscem spotkania całego innowacyjnego sektora przemysłu. Bogaty program konferencji i seminariów tworzy atmosferę wymiany najnowszej myśli technicznej. Co istotne również seminaria, odbywające się na miejscu podczas targów, dostępne będą online. Tradycyjnie przyznany zostanie Złoty Medal AUTOMATICON 2022 - prestiżowe wyróżnienie branży automatyki, pomiarów i elektroniki.
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP zapewnia, że wraz z partnerami dołoży wszelkich starań, aby organizowane wydarzenie stało się najważniejszą branżową imprezą targową roku 2022. Zależy im też, by uczestnicy forum czuli się komfortowo i bezpiecznie, dlatego spełnimy wszelkie wymogi sanitarno-epidemiczne.
Organizatorzy zapraszają do współpracy i współtworzenia nowej odsłony Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2022.
--> Wiecej o AUTOMATICON 2022 na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP
Film: Zrobotyzowany.pl
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?