Robot ABB SWIFTI - szybkość, precyzja i bezpieczeństwo
Nowy przemysłowy robot ABB SWIFTI™ to wiodąca w swojej klasie szybkość, precyzja i bezpieczeństwo.
Firma ABB wprowadziła na rynek przemysłowego robota współpracującego SWIFTI™ CRB 1300, który uzupełnia lukę pomiędzy robotami przemysłowymi i współpracującymi. Łącząc wiodącą w swojej klasie szybkość i precyzję ze zwiększoną zdolnością udźwigu do 11 kg, SWIFTI CRB 1300 może być wykorzystywany w szerokiej gamie zastosowań produkcyjnych i aplikacjach związanych z przenoszeniem produktów - od obsługi maszyn i paletyzacji po „pick and place” i wkręcanie śrub.
Cechując się wysokiej jakości konstrukcją, SWIFTI CRB 1300 zawiera funkcje, które mogą zwiększyć wydajność produkcji nawet o 44 procent w porównaniu z innymi cobotami w swojej klasie. W typowym zastosowaniu paletyzacji, szybkość i wydajność SWIFTI pozwala obsługiwać do 13 pudełek na minutę w porównaniu z dziewięcioma pudełkami możliwymi do osiągnięcia przez inne coboty w swojej klasie.
Kontroler ABB OmniCore™
Zasilany przez kontroler ABB OmniCore™ C30 i C90XT, SWIFTI CRB 1300 jest do pięciu razy bardziej precyzyjny niż jakikolwiek cobot w swojej klasie, co czyni go idealnym do zadań wymagających stałej dokładności i powtarzalności. To, w połączeniu z maksymalną prędkością 6,2 m/s, opcjami udźwigu od 7 kg do 11 kg i zasięgiem od 0,9 do 1,4, umożliwia SWIFTI CRB 1300 wykonywanie szeregu zadań o większym udźwigu, w tym wkręcanie, montaż, „pick and place” i paletyzację. Dzięki ochronie przed pyłem i wilgocią (do IP67) może być stosowany również w wymagających środowiskach, co czyni go idealnym do zastosowań związanych z obsługą maszyn.
Oprogramowanie SafeMove
W SWIFTI CRB 1300 priorytetem jest bezpieczeństwo operatora, dzięki bezpiecznemu skanerowi laserowemu zintegrowanemu z oprogramowaniem SafeMove firmy ABB służącym do współpracy. Technologie te umożliwiają bezpieczną współpracę bez konieczności zajmowania miejsca i ponoszenia kosztów związanych z instalacją ogrodzeń ochronnych lub innych barier fizycznych.
Jeśli skaner laserowy wykryje pracownika w obszarze działania SWIFTI, oprogramowanie SafeMove firmy ABB automatycznie spowolni ruch robota lub całkowicie go zatrzyma. W miarę oddalania się pracownika, ruch zostanie przywrócony, powracając do pełnej prędkości dla pełnej wydajności dopiero po całkowitym oczyszczeniu obszaru roboczego. Jako dodatkowy środek ochronny, wbudowana kontrolka stanu interakcji zapewnia wizualne wskazanie statusu cobota, gdy pracownik znajduje się w obszarze roboczym. Integracja skanera i oprogramowania jest prosta, a dodatki do oprogramowania SafeMove umożliwiają pracownikom szybkie ustawienie bezpiecznej strefy pracy i innych funkcji bezpieczeństwa za pomocą ręcznej jednostki operacyjnej FlexPendant.
ABB Wizard Easy Programming
Ta sama prostota dotyczy programowania SWIFTI CRB 1300. Użytkownicy mogą skonfigurować robota poprzez fizyczne przeprowadzenie go przez proces (lead-through programming) lub poprzez nowe oprogramowanie ABB Wizard Easy Programming. Bazując na prostych blokach graficznych, Wizard Easy Programming sprawia, że programowanie jest dostępne dla osób nie będących specjalistami w dziedzinie robotyki.
SWIFTI CRB 1300 jest częścią szerszego portfolio cobotów obejmującego udźwig od 0,5 do 11 kg, z opcjami obejmującymi jedno- i dwuramienne roboty YuMi®, GoFa™ CRB 15000 oraz przemysłowego robota współpracującego SWIFTI CRB 1100 o udźwigu do 4 kg. Więcej informacji można znaleźć na stronie SWIFTI™ CRB 1300
Źródło: ABB
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?