Szukaj w działach:

Sektor opakowań spotka się na Taropaku

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Merytoryczne konferencje i techniczne warsztaty, specjalne branżowe strefy, pokazy nowych maszyn i robotów - to wszystko czekać będzie na gości targowych w dniach 26-28 września podczas Targów Taropak. Warto przyjechać do Poznania!

Tegoroczną edycję Targów Taropak uświetni wielu wystawców oferujących maszyny, opakowania czy etykiety dla branży, m.in. ATS-Tanner Polska, TFP, Filmat, Polpak, Comaco, igus, Condair Systems, Knauf Industries, Elesa + Ganter, KF Technologie, LG Automation, Nomatech, Opakomat, Pablo, Proster, Polpack, Orwak, VP Polska, Raion Software, Digit Pack, Brother, Boplan, Videojet, Radpak, Frost, Multiprojekt, Fatek Polska, FROMM Poland, Smurfit Kappa, Zing, Bugopak Poland, Kakado, Technipes, LG Automation czy Mech Masz. 

Specjalne strefy dla profesjonalistów

Odwiedzający Targi Taropak będą mogli odwiedzić kilka specjalnych stref branżowych, na których różne firmy będą prezentować swoją działalność czy usługi. Jedną z takich stref będzie współtworzyć Klub Producentów Opakowań Ukrainy. Pojawią się na niej specjalnie zaproszone firmy ukraińskie, m.in. Pack Group, Vesna, Anfol czy Pabags. 

Kolejną strefę będą tworzyć członkowie Stowarzyszenia Polskich Producentów Etykiet Samoprzylepnych - będzie to okazja porozmawiania z przedstawicielami firm produkujących etykiety samoprzylepne oraz lepszego poznania środowiska etykietowego w Polsce. 

Strefę Taropak Design stworzy kilka firm związanych z projektowaniem i tworzeniem oryginalnych opakowań czy materiałów opakowaniowych. Zobaczą tam Państwo m.in. opakowania typu pop-up czy materiały opakowaniowe barwione w masie. Strefę stworzą m.in. firma Burgopak Poland, Zing, Smurfit Kappa i NeuroData. 

Dużą przestrzeń ponownie zajmie Strefa Polskiej Izby Opakowań, gdzie jej członkowie zaprezentują swoje najnowsze produkty, a dodatkowo na jednej ze scen odbędzie się konferencja branżowa organizowana przez PIO.

-->WEŹ UDZIAŁ W TARGACH TAROPAK

Najnowsza rynkowa wiedza 

Targi Taropak uzupełnią merytoryczne konferencje i spotkania. Scenę spotkań otworzy druga edycja konferencji Taropak Design, podczas której eksperci odpowiedzą na kilka ważnych pytań dla branży opakowaniowej: jak ważny jest marketing dla tej branży, jak duży wpływ na sprzedaż ma wygląd opakowania czy w jaki sposób wpłynąć pozytywnie na wrażenia z momentu otwierania opakowania przez klienta? Ponadto w trakcie konferencji przeprowadzone zostaną badania eyetrackingowe na uczestnikach wydarzenia. Będzie to okazja, by na przekonać się jak nasz mózg reaguje na konkretne rozwiązania opakowaniowe i co najbardziej przyciąga wzrok konsumentów.

Targowi goście będą mogli wziąć także udział w trzeciej edycji konferencji Taropak E-commerce. Zaproszeni specjaliści porozmawiają m.in. o tym, czy to prawda, że klienci masowo wracają do zakupów stacjonarnych, zastanowią się jak przekonać sprzedawców do używania ekologicznego i rozsądnego opakowania w wysyłkach e-commerce czy pochylą się nad obecnymi wyzwaniami rynku e-commerce. Partnerem Głównym Konferencji jest Allegro Biznes.

Ponownie w Strefie PIO odbędzie się konferencja organizowana przez Polską Izbę Opakowań, na której zaproszeni eksperci omówią wyzwania i nowe możliwości w branży opakowań, m.in. w jaki sposób planować inwestycje w obecnych czasach, jak powinien wyglądać recykling opakowań z tworzyw sztucznych czy jakie są najnowsze technologie znakowania produktów?

Dodatkowo odwiedzający będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach technicznych Low Cost Automation prowadzonych przez firmę igus. Ekspert prowadzący spotkanie wprowadzi uczestników w tajniki LCA, opowie o dostępnych wersjach i parametrach robotów kartezjańskich, robota delta, scara i ramionach robotycznych od igus.

Kompleksowo dla branży spożywczej

Tegoroczna edycja Targów Taropak odbędzie się w dniach 26-28 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich w towarzystwie Targów Polagra. Taropak i Polagra to kompleksowe połączenie branży spożywczej, produkcyjnej i opakowaniowej w jednym miejscu. Częścią wspólną dla obu wydarzeń są m.in. linie produkcyjne, maszyny pakujące czy opakowania do żywności, ale także branżowe wydarzenia, debaty i szkolenia związane z systemem kaucyjnym, rozszerzoną odpowiedzialnością producentów, a także najnowszymi trendami i przepisami związanymi ze znakowaniem i produkcją opakowań. 

Więcej na temat Targów Taropak na stronie: https://www.taropak.pl/


Źródło: Grupa MTP

POWIĄZANE
ITM Industry Europe - targi w ciekawych czasach Do niedawna nikt nie przypuszczał, że w dobie tak rozwiniętej medycyny gospodarka może zn...
Noc Robotyzacji w ASTOR Robotics Center Noc Robotyzacji w ASTOR Robotics Center która miała miejsce 16 stycznia br. to wyd...
O innowacjach w logistyce podczas 5. odcinka ITM_talks Dynamiczny rozwój branży logistycznej przyczynia się do rosnącego zainteresowania ...
Automatyzacja w branży drukarskiej Prezentowana maszyna jest to slitter rewinder. W potocznym polskim określeniem jest to bo...
Nowa odsłona MTP Rok 2018 był okresem intensywnego rozwoju w wielu obszarach działalności Międzynarodowych...
Bezpłatne zaproszenie na STOM-ROBOTICS 2020 Poświęcony w całości robotyzacji i robotom przemysłowym Salon STOM-ROBOTICS z roku na rok...
Partnerzy