Szukaj w działach:

Firma RENEX obchodzi 33-lecie

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Grupa RENEX - jedna z największych polskich firm z branży elektronicznej - obchodzi w tym roku 33-lecie działalności.


Firma z działalności dystrybucyjnej założonej w 1989 roku, dzięki stopniowemu nawiązywaniu współpracy partnerskiej z coraz większymi podmiotami międzynarodowymi i własnej działalności szkoleniowej i produkcyjnej, rozwinęła się w prężnie działającą w Polsce i Europie Grupę, w skład której wchodzi szereg firm i marek.

Około dwadzieścia pięć lat temu pierwotna działalność firmy została rozszerzona o sferę szkoleniową. Przedsiębiorstwo nawiązało wtedy umowę z amerykańskim stowarzyszeniem IPC stając się Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym tej organizacji w Europie Środkowowschodniej. 

Około dwadzieścia lat temu nastąpiła kolejna znacząca zmiana modelu biznesowego przedsiębiorstwa poprzez rozszerzenie działalności o sferę wytwórczą. Została wówczas zawiązana marka REECO, pod którą produkowane są do dnia dzisiejszego meble, w tym stoły przemysłowe, odzież specjalistyczna, urządzenia i roboty produkcyjne.

Około piętnaście lat temu firma rozszerzyła swoją działalność o sferę projektowania, wytwarzania i serwisowania stref czystych typu CLEANROOM oraz urządzeń do nich przeznaczonych.

Około ośmiu lat temu firma stała się wyłącznym dystrybutorem urządzeń (automatów) YAMAHA do produkcji elektroniki, a około czterech lat temu została wyłącznym dystrybutorem robotów przemysłowych YAMAHA Robots.

Trzy lata temu firma wchodząc we współpracę z południowo-koreańską firmą SEC rozszerzyła swoją dotychczasową działalność w sferze uniwersalnych rentgenowskich urządzeń inspekcyjnych pod marką RENEX X-Ray.

RENEX obchodzi 33-lecieW chwili obecnej Grupa RENEX zatrudnia około 150 pracowników, w jej skład wchodzi szereg wyspecjalizowanych marek - w tym REECO, CLEANROOM RENEX EEC, RENEX LINE, RENEX ROBOTICS, RENEX X-Ray oraz PORTOFINO i działa w Polsce i krajach Europy Środkowo Wschodniej, mając oddziały w oddziały w Serbii, Niemczech, Rumunii i Chorwacji. Grupa dostarcza kompleksową ofertę wyposażenia dla branży elektronicznej - w tym stacje lutownicze takich marek jak PACE i JBC, materiały zużywalne, odzież specjalistyczną, meble przemysłowe, duże urządzenia produkcyjne marki YAMAHA i piece rozpływowe HELLER.

Grupa RENEX kładzie obecnie szczególny nacisk na szeroką działalność doradczą i badawczo-rozwojową. W tym celu stworzyła CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie opracowane są najnowocześniejsze rozwiązania i technologie z zakresu elektroniki i robotyki. Centrum stanowi również wyspecjalizowany podmiot doradczo-szkoleniowy oferujący, realizację prototypów i partii próbnych urządzeń elektronicznych, kursy z zakresu standardów stosowanych w branży elektronicznej, ochrony antystatycznej oraz indywidualnie dobrane szkolenia z zakresu realizacji produkcji SMT oraz robotyki i automatyki.


„Jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc, jak dzięki wysiłkom naszych pracowników, partnerów i naszym rozwija się Grupa RENEX. 33-lecie jest dobrą okazją by z refleksją spojrzeć na to jak ogromny postęp nastąpił zarówno w naszych wewnętrznych strukturach jak i w całej branży elektronicznej w Polsce. Cieszymy się widząc jak rozwija się nasza rodzinna firma, jak nasi specjaliści rozszerzają swoje kompetencje i jak dołączają do niej kolejne pokolenia młodych, ambitnych osób. To oni wszyscy tworzyli i tworzą dziś Grupę RENEX.” - Komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić oraz Pan Predrag Topić - właściciele Grupy RENEX.


Źródło: RENEX

RENEX
Al. Kazimierza Wielkiego 6E
87-800 Włocławek
+48 54 231 10 05
POWIĄZANE
Robochallenge 2022 - zawody w programowaniu robotów Robochallenge 2022 #RC2022 to druga edycja, pierwszych w Polsce profesjonalnych zawod&oacu...
Inteligentne rozwiązania dla przemysłu na Hannover Messe Firma LG Electronics oraz LG CNS zaprezentowały na targach Hanowerskich nowoczesne rozwią...
Polski Ład i ulga na robotyzację Zgodnie z podpisaną 15 listopada 2021 r. przez prezydenta nowelizacją ustawy o podatku do...
Targi PCI Days 2021 już wkrótce w Warszawie Targi PCI Days zbliżają się wielkimi krokami. Odbędą się stacjonarnie już 8 i 9 września ...
Rabat na szkolenia Robotyki ABB Centrum Szkoleniowe Robotyki ABB zaprasza do skorzystania z promocji wakacyjnej. Tylko w ...
EuroBLECH 2024 Kolejna 27. edycja Międzynarodowych Targów Technologii Obróbki Blach - Euro...
Partnerzy