Firma RENEX obchodzi 33-lecie
Grupa RENEX - jedna z największych polskich firm z branży elektronicznej - obchodzi w tym roku 33-lecie działalności.
Firma z działalności dystrybucyjnej założonej w 1989 roku, dzięki stopniowemu nawiązywaniu współpracy partnerskiej z coraz większymi podmiotami międzynarodowymi i własnej działalności szkoleniowej i produkcyjnej, rozwinęła się w prężnie działającą w Polsce i Europie Grupę, w skład której wchodzi szereg firm i marek.
Około dwadzieścia pięć lat temu pierwotna działalność firmy została rozszerzona o sferę szkoleniową. Przedsiębiorstwo nawiązało wtedy umowę z amerykańskim stowarzyszeniem IPC stając się Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym tej organizacji w Europie Środkowowschodniej.
Około dwadzieścia lat temu nastąpiła kolejna znacząca zmiana modelu biznesowego przedsiębiorstwa poprzez rozszerzenie działalności o sferę wytwórczą. Została wówczas zawiązana marka REECO, pod którą produkowane są do dnia dzisiejszego meble, w tym stoły przemysłowe, odzież specjalistyczna, urządzenia i roboty produkcyjne.
Około piętnaście lat temu firma rozszerzyła swoją działalność o sferę projektowania, wytwarzania i serwisowania stref czystych typu CLEANROOM oraz urządzeń do nich przeznaczonych.
Około ośmiu lat temu firma stała się wyłącznym dystrybutorem urządzeń (automatów) YAMAHA do produkcji elektroniki, a około czterech lat temu została wyłącznym dystrybutorem robotów przemysłowych YAMAHA Robots.
Trzy lata temu firma wchodząc we współpracę z południowo-koreańską firmą SEC rozszerzyła swoją dotychczasową działalność w sferze uniwersalnych rentgenowskich urządzeń inspekcyjnych pod marką RENEX X-Ray.
W chwili obecnej Grupa RENEX zatrudnia około 150 pracowników, w jej skład wchodzi szereg wyspecjalizowanych marek - w tym REECO, CLEANROOM RENEX EEC, RENEX LINE, RENEX ROBOTICS, RENEX X-Ray oraz PORTOFINO i działa w Polsce i krajach Europy Środkowo Wschodniej, mając oddziały w oddziały w Serbii, Niemczech, Rumunii i Chorwacji. Grupa dostarcza kompleksową ofertę wyposażenia dla branży elektronicznej - w tym stacje lutownicze takich marek jak PACE i JBC, materiały zużywalne, odzież specjalistyczną, meble przemysłowe, duże urządzenia produkcyjne marki YAMAHA i piece rozpływowe HELLER.
Grupa RENEX kładzie obecnie szczególny nacisk na szeroką działalność doradczą i badawczo-rozwojową. W tym celu stworzyła CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie opracowane są najnowocześniejsze rozwiązania i technologie z zakresu elektroniki i robotyki. Centrum stanowi również wyspecjalizowany podmiot doradczo-szkoleniowy oferujący, realizację prototypów i partii próbnych urządzeń elektronicznych, kursy z zakresu standardów stosowanych w branży elektronicznej, ochrony antystatycznej oraz indywidualnie dobrane szkolenia z zakresu realizacji produkcji SMT oraz robotyki i automatyki.
„Jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc, jak dzięki wysiłkom naszych pracowników, partnerów i naszym rozwija się Grupa RENEX. 33-lecie jest dobrą okazją by z refleksją spojrzeć na to jak ogromny postęp nastąpił zarówno w naszych wewnętrznych strukturach jak i w całej branży elektronicznej w Polsce. Cieszymy się widząc jak rozwija się nasza rodzinna firma, jak nasi specjaliści rozszerzają swoje kompetencje i jak dołączają do niej kolejne pokolenia młodych, ambitnych osób. To oni wszyscy tworzyli i tworzą dziś Grupę RENEX.” - Komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić oraz Pan Predrag Topić - właściciele Grupy RENEX. |
Źródło: RENEX
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dynamika przemysłu w październiku
- Czujnik ciśnienia z płaską celką pomiarową
- Odliczamy czas do Targów Control-Stom 2025