Szukaj w działach:

Promocyjne ceny dla wystawców Labs Expo 2024

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

W dniach 19-20 marca 2024 w Poznań Congress Center odbędzie się druga edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS EXPO. To ważna informacja w momencie, gdy firmy i instytucje już teraz planują harmonogram udziału w targach branżowych na rok 2024.


Już teraz można dołączyć do grona Wystawców, zwłaszcza, że do końca grudnia br. obowiązują promocyjne ceny udziału w Targach oraz dostępny jest większy wybór stoisk (w tym ich kompleksowej budowy). 

Najbardziej znane na świecie centrum targowe w Polsce 

Międzynarodowe Targi Poznańskie to sprawdzona lokalizacja: 200m od dworca kolejowego Poznań Główny, 7 km od portu lotniczego Poznań Ławica oraz w połowie drogi na trasie Warszawa - Berlin. Pomimo lokalizacji w centrum miasta obiekt dysponuje sporą przestrzenią, parkingiem na 2000 miejsc oraz sprawdzoną siecią punktów gastronomicznych. Potwierdza to fakt, że obiekt odwiedza rocznie ponad milion osób z całego świata. 

Wyjątkowe spotkanie całej branży laboratoryjnej 

Organizator ma za sobą przygotowanie pierwszej edycji Targów w 2023 roku. Dbałość o trzy kluczowe filary czyli część wystawienniczą, naukowo-edukacyjną i komfortowe warunki do rozmów w kuluarach pozwoliły na uzyskanie pozytywnych informacji zwrotnych od kluczowych firm z branży laboratoryjnej. Ich główny przekaz dotyczył profesjonalnego managerskiego podejścia ze strony organizatorów. Potwierdziły to liczby: 86 wystawców i blisko 1500 uczestników, deklaracje udziału w edycji 2024 i prognozowany wzrost liczby odbiorców.

Wystawcy i biznesowe meritum 

Czas i konkretne informacje są dziś na wagę złota. W dużym przesycie danych dostarczanych nam przez kanały internetowe to bezpośrednie spotkania (onsite) pozwalają na sprawny kontakt i załatwienie spraw: rozmowę o meritum potrzeb i ofercie, negocjacje kosztów (uzyskanie rabatów Targowych), a następnie skierowanie realizacji procesów w odpowiednie ręce. 

Udział w Targach LABS EXPO umożliwia nawiązywanie kontaktów biznesowych z wystawcami prezentującymi rozwiązania znacząco ułatwiające pracę laboratoriów medycznych, przemysłowych, analitycznych, pomiarowych, biologicznych, spożywczych, farmaceutycznych, środowiskowych, kosmetycznych i innych. 

Oferta wystawowa obejmuje kluczowych producentów i dystrybutorów:

  • mebli i wyposażenia laboratoryjnego, 
  • szkła laboratoryjnego,
  • aparatury analitycznej, kontrolnej i pomiarowej,
  • sprzętu optycznego,
  • systemów informatycznych i nowości technologicznych,
  • wag, odzieży i środków ochronnych,
  • sprzętu diagnostycznego,
  • aparatury i odczynników do wykonywania badań biochemicznych, analitycznych, immunochemicznych, mikrobiologicznych. 

A także instytuty naukowe i ośrodki badawcze, jednostki certyfikujące, firmy budujące i wyposażające pomieszczenia typu Clean Room. 

Struktura odbiorców 

Na podstawie Targów LABS EXPO z 2023 znamy strukturę odbiorców. Na poziomie firm i instytucji należą do nich: laboratoria (38%) działy kontroli jakości (22%), instytuty naukowo-badawcze (16%), placówki naukowe (12%), działy R&D (8%) i stacje epidemiologiczne (4%). 

Pod kątem stanowisk zwiedzający to przede wszystkim: specjaliści (22%), kierownicy (20%), pracownicy laboratoriów (16%), pracownicy naukowi (11%), dyrektorzy (8%), studenci - już niedługo przyszli pracownicy (8%), przedstawiciele handlowi (6%), właściciele/prezesi zarządów (6%) i koordynatorzy ds. zamówień i zakupów (3%). 

Program naukowy i część edukacyjna 

Udział w Targach LABS EXPO 2024 umożliwia zapoznanie się z nowymi trendami związanymi z digitalizacją, monitorowaniem i udoskonalaniem jakości. Nadal wysoka inflacja i wzrost kosztów zwiększają ryzyka również dla działalności laboratoryjnej. Jakie są na to dobre praktyki i propozycje rozwiązań? 

W ramach wydarzenia Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, który objął Targi Patronatem Honorowym zorganizuje konferencję dedykowaną pracownikom laboratoriów spożywczych. 

Firma CRK i Patrycja Sitek przeprowadzą warsztaty praktyczne monitoringu czystości pyłowej i mikrobiologicznej w pomieszczeniach cleanroom, a Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej zorganizuje konferencję naukowo-szkoleniową dla diagnostów laboratoryjnych. 

Polska Akademia Nauk oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu objęli Patronatem Honorowym targi Labs Expo, a Polskie Towarzystwo Chemiczne Patronatem Merytorycznym, w ramach którego zorganizuje seminarium z serii "Chemia w służbie kosmetyki". Niedługo przekażemy Państwu więcej szczegółów. 

Jak przygotować się do udziału? 

Chcąc optymalnie skorzystać z uczestnictwa w Targach Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych: 

  • monitoruj stronę organizatora oraz profil na LinkedIn,
  • określ cele, które chcesz osiągnąć podczas Targów,
  • ustal plan działania, spotkań, to co chcesz przedstawić podczas rozmów; uczestniczenia w prelekcjach; własne pytania, problemy do rozwiązania, poszukiwane oferty i własną ofertę,
  • zaplanuj jak będziesz kontynuować kontakty z osobami poznanymi podczas wydarzenia. 


Druga edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS EXPO już w marcu 2024 roku. Organizator zaprasza wystawców do kontaktu – tylko do końca grudnia promocyjne ceny! 


Więcej informacji na stronie: https://labsexpo.pl

 

Źródło: Nowy Adres 

 

 


POWIĄZANE
Wszystko o Targach TOOLEX 2019 Już wkrótce odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii...
Robotyzacja motorem konkurencyjności - Raport IPAG Jak wynika z badania ankietowego przeprowadzonego wśród polskich przedsiębiorstw p...
Ukryte możliwości maszyn współrzędnościowych Modernizacja maszyn CMM - odkryj ukryte możliwości maszyn współrzędnościowych. Pom...
Jak zadbać o rozwój technologiczny firmy Cyfrowa transformacja w biznesie stała się rzeczywistością. Analityka danych, digitalizac...
Nowa formuła Targów METAL Tegoroczna odsłona targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: Heat Treatment, Alu...
METAL 2024 Targi Kielce zapraszają na kolejną XXV edycję Międzynarodowych Targów Technologii ...
Partnerzy