Szukaj w działach:

Zautomatyzowane rozwiązania do spawania laserowego baterii

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Od wielu lat RMA jest wiodącym dostawcą innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań dla przemysłu bateryjnego. W ofercie firmy znaleźć można rozwiązania szyte na miarę oraz gotowe platformy do spawania laserowego.

Wieloletnie doświadczenie w zakresie procesów laserowych oraz bliska współpraca z międzynarodowymi partnerami biznesowymi pozwoliły na zaprojektowanie oraz zbudowanie serii standardowych maszyn, które są wydajne, elastyczne produktowo oraz starannie przemyślane pod kątem bezpieczeństwa użytkowania. 

Kompetencje w dziedzinie spawania laserowego pozwoliły na zaproponowanie i ustawienie optymalnego i powtarzalnego procesu dla elementów wykonanych z różnych materiałów. Obecnie RMA posiada doświadczenie w spawaniu konektorów do ogniw cylindrycznych oraz pryzmatycznych z materiałów takich jak stal, aluminium, nikiel oraz miedź.

maszyn do spawania baterii Battery WelderSeria maszyn do spawania baterii Battery Welder:

BW Spot - Podstawowe oraz najbardziej ekonomiczne rozwiązanie pozwalające w pełni wykorzystać zalety spawania laserowego. Budowa urządzenia oparta jest na układzie XYZ, gdzie głowica procesowa jest bezpośrednio zintegrowana z układem dociskowym. 

BW Flex - W pełni elastyczne urządzenie, które znajdzie zastosowanie w pracach rozwojowych oraz w produkcji seryjnej. Rozwiązanie integruje dwa niezależne układy liniowe dla głowicy procesowej oraz układów dociskowych (1 lub 2). Pozwala to na wykorzystanie pełnych możliwości głowicy skanującej oraz wysokich prędkości spawania laserowego.

BW Max - W pełnie zautomatyzowane urządzenie do spawania modułów bateryjnych. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o wysokowydajnych automatycznych liniach produkcyjnych. W połączeniu ze stacją obrotu pozwala na w pełną automatyzację procesu spawania baterii.

BW Fast [Patent Pending] - Zaawansowane rozwiązanie do ultraszybkiego spawania małych modułów bateryjnych zbudowanych z ogniw cylindrycznych. Zastosowanie maski dociskowej wraz z zaawansowanym profilometrem pozwala na maksymalne skrócenie czasu spawania. Rozwiązanie jest szczególnie polecane do kompaktowych modułów o wysokim wolumenie produkcyjnym.
Kontrola jakości on-line

Każde z rozwiązań RMA serii Battery Welder może zostać wyposażone w system kontroli jakości on-line. Pozwala to użytkownikowi końcowemu na ciągłe kontrolowanie i gromadzenie danych procesowych w czasie rzeczywistym dla każdej spoiny i produktu. W ten sposób sama maszyna zostaje bezpośrednio połączona z łańcuchem kontroli jakości.

Kontakt i testy procesu spawania laserowego

Więcej informacji na temat serii BW oraz spawania laserowego znajdą Państwo na stronie internetowej www.myrma.eu, jak również kontaktując się bezpośrednio - sales@myrma.eu.

 

Źródło: RMA

RMA - Business Unit of AIC S.A. (Laser Technology)
Rdestowa 41
81-577 Gdynia
+48 507 862 685
POWIĄZANE
Oferta szkoleń FANUC z 20% rabatem W dniach 27 listopada - 15 grudnia br. producent zaprasza klientów do korzystania ...
FAULHABER wprowadza enkoder dla silników płaskich Zaledwie siedem milimetrów dla precyzyjnego dopasowania enkodera, rodzina silnik&o...
Automatyzacja i robotyzacja na Windoor-tech 2023 Kilkaset nowości, premiery światowe i rozwiązania z zakresu automatyzacji oraz robotyzacj...
Razem na ścieżce rozwoju - wywiad z Marią Gravesen i Lucą Galluzzi To wielki dzień dla B&R i nowy początek - firma przeszła rebranding. Odświeżenie mark...
Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w produkcji 18 czerwca w mieleckim Hotelu Atena odbędzie się TOP Konferencja Techniczna Axon Media, c...
Jak walczyć z korkami robotów w magazynie Autonomiczne roboty coraz śmielej wchodzą do hal produkcyjnych i magazynów, wspier...
Partnerzy