Pakiet Plug & Work dla cobotów i lekkich robotów
Rozwój w dziedzinie lekkich robotów umożliwia coraz większą kreatywność w ich wykorzystaniu. W bardzo krótkim czasie można wdrożyć szeroką gamę zautomatyzowanych procesów przy użyciu bardziej ekonomicznych cobotów. Firma SCHUNK jest pierwszym na świecie producentem oferującym kompletne programy standardowych komponentów do różnych cobotów i lekkich robotów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu SCHUNK stworzył pakietowe portfolio Plug & Work, które jest idealne do różnorodnych zastosowań i robotów.
Chwytaki HRC - Co-act we współpracy z cobotami
Coboty zapewniają doskonałą okazję do stopniowego zwiększania zakresu współpracy między ludźmi a robotami. Chwytaki Co-act firmy SCHUNK są idealne do inteligentnych i bezpiecznych zastosowań w Twojej firmie.
Załadunek maszyny
Dzięki cobotom załadunek maszyny staje się dziecinnie prosty. Działając w doskonałej koordynacji, niezawodnie wspierają ludzi w trakcie powtarzalnych i monotonnych etapów pracy. Stwarza to większą swobodę przypisywania pracowników do bardziej wymagających zadań. Coboty można łatwo integrować z procesem załadunku i rozładunku i stanowią one duży krok w kierunku stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego.
Zalety:
- Zwiększone wykorzystanie mocy produkcyjnych
- Zwiększony poziom automatyzacji
- Dłuższa żywotność.
Przenoszenie
Obsługa obejmuje wszelkiego rodzaju manipulowanie przedmiotami, takie jak transport, sortowanie lub reorientacja części w ramach sekwencji logistycznych produkcji. W zautomatyzowanych procesach sekwencje te są niezbędne do przygotowania elementów do następnego etapu pracy. W zależności od procesu, wysokie wymagania stawiane są w zakresie elastyczności elementów obsługi.
Zalety:
- Zapewniona jest niezawodność procesu
- Zwiększona wydajność
- Krótszy czas cyklu.
Kontrola jakości
Kontrola jakości służy zapewnieniu wysokiej jakości produktu podczas produkcji. W zależności od obrabianych przedmiotów i procesów można zautomatyzować różne procedury testowe i pomiarowe. Elementy manipulacji i czujników umożliwiają zautomatyzowaną kontrolę jakości i wspierają dokumentację wartości pomiarowych i kontrolnych.
Zalety:
- Zminimalizowany wskaźnik błędów
- Zapewnienie jakości
- Wdrożenie kontroli jakości.
Montaż
Zastosowania montażowe obejmują proces montażu i łączenia wielu elementów. Kluczowe znaczenie ma tutaj precyzyjna i powtarzalna obsługa. Często do wykonania kilku procesów montażowych po kolei używa się różnych narzędzi. W celu zapewnienia prawidłowego procesu łączenia można zastosować komponenty do testowania siły i momentu.
Zalety:
- Wyższa wydajność
- Poprawiona ergonomia
- Eliminacja etapów pracy.
Zindywidualizowana oferta Plug & Work obejmuje chwytaki pneumatyczne i elektryczne, chwytaki Co-act do zastosowań współpracujących, a także systemy szybkiej wymiany. Podczas gdy łatwe w obsłudze, wydajne i ekonomiczne chwytaki pneumatyczne są predestynowane do zastosowań z zakresu konwencjonalnej automatyzacji (gdzie podstawowym wymogiem jest solidność), chwytaki elektryczne, które są elastycznie regulowane pod względem siły i skoku, umożliwiają szeroki zakres zastosowań w wielu wariantach. Chwytaki firmy SCHUNK z serii Co-act są certyfikowane do bezpośrednich zastosowań współpracujących. Wszystkie komponenty są przygotowane do bezpośredniego podłączenia mechanicznego i elektrycznego i można je zainstalować i uruchomić, wykonując zaledwie kilka czynności roboczych.
Źródło: SCHUNK
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?