Szukaj w działach:

Pakiet Plug & Work dla cobotów i lekkich robotów

 

Rozwój w dziedzinie lekkich robotów umożliwia coraz większą kreatywność w ich wykorzystaniu. W bardzo krótkim czasie można wdrożyć szeroką gamę zautomatyzowanych procesów przy użyciu bardziej ekonomicznych cobotów. Firma SCHUNK jest pierwszym na świecie producentem oferującym kompletne programy standardowych komponentów do różnych cobotów i lekkich robotów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu SCHUNK stworzył pakietowe portfolio Plug & Work, które jest idealne do różnorodnych zastosowań i robotów.

Chwytaki HRC - Co-act we współpracy z cobotami

Coboty zapewniają doskonałą okazję do stopniowego zwiększania zakresu współpracy między ludźmi a robotami. Chwytaki Co-act firmy SCHUNK są idealne do inteligentnych i bezpiecznych zastosowań w Twojej firmie.

Załadunek maszyny

Dzięki cobotom załadunek maszyny staje się dziecinnie prosty. Działając w doskonałej koordynacji, niezawodnie wspierają ludzi w trakcie powtarzalnych i monotonnych etapów pracy. Stwarza to większą swobodę przypisywania pracowników do bardziej wymagających zadań. Coboty można łatwo integrować z procesem załadunku i rozładunku i stanowią one duży krok w kierunku stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego.

Zalety:

 • Zwiększone wykorzystanie mocy produkcyjnych
 • Zwiększony poziom automatyzacji
 • Dłuższa żywotność.


Przenoszenie

Obsługa obejmuje wszelkiego rodzaju manipulowanie przedmiotami, takie jak transport, sortowanie lub reorientacja części w ramach sekwencji logistycznych produkcji. W zautomatyzowanych procesach sekwencje te są niezbędne do przygotowania elementów do następnego etapu pracy. W zależności od procesu, wysokie wymagania stawiane są w zakresie elastyczności elementów obsługi.

Zalety:

 • Zapewniona jest niezawodność procesu
 • Zwiększona wydajność
 • Krótszy czas cyklu.

 

SCHUNK MaschinenbeladungKontrola jakości

Kontrola jakości służy zapewnieniu wysokiej jakości produktu podczas produkcji. W zależności od obrabianych przedmiotów i procesów można zautomatyzować różne procedury testowe i pomiarowe. Elementy manipulacji i czujników umożliwiają zautomatyzowaną kontrolę jakości i wspierają dokumentację wartości pomiarowych i kontrolnych.

Zalety:

 • Zminimalizowany wskaźnik błędów
 • Zapewnienie jakości
 • Wdrożenie kontroli jakości.


Montaż

Zastosowania montażowe obejmują proces montażu i łączenia wielu elementów. Kluczowe znaczenie ma tutaj precyzyjna i powtarzalna obsługa. Często do wykonania kilku procesów montażowych po kolei używa się różnych narzędzi. W celu zapewnienia prawidłowego procesu łączenia można zastosować komponenty do testowania siły i momentu.

Zalety:

 • Wyższa wydajność
 • Poprawiona ergonomia
 • Eliminacja etapów pracy.

 

SCHUNK chwytaki montażZindywidualizowana oferta Plug & Work obejmuje chwytaki pneumatyczne i elektryczne, chwytaki Co-act do zastosowań współpracujących, a także systemy szybkiej wymiany. Podczas gdy łatwe w obsłudze, wydajne i ekonomiczne chwytaki pneumatyczne są predestynowane do zastosowań z zakresu konwencjonalnej automatyzacji (gdzie podstawowym wymogiem jest solidność), chwytaki elektryczne, które są elastycznie regulowane pod względem siły i skoku, umożliwiają szeroki zakres zastosowań w wielu wariantach. Chwytaki firmy SCHUNK z serii Co-act są certyfikowane do bezpośrednich zastosowań współpracujących. Wszystkie komponenty są przygotowane do bezpośredniego podłączenia mechanicznego i elektrycznego i można je zainstalować i uruchomić, wykonując zaledwie kilka czynności roboczych.


Źródło: SCHUNK
Redaktor: MRR

SCHUNK Intec Sp. z o.o.
Puławska 40 A
05-500 Piaseczno
+48 22 726 25 00
POWIĄZANE
TARGI TOOLEX 2021 ZMIANA ORGANIZATORA TARGÓW TOOLEXExpo Silesia, organizator licznych Międzynarodowyc...
Napędy FAULHABER w walce z COVID-19 Osoby doświadczające objawów takich jak kaszel, gorączka, bóle głowy lub mi...
Nowe serwonapędy z serii 1S od OMRON Firma OMRON wprowadza na rynek serwonapędy z serii 1S z funkcją Motion Safety. Nowe funkc...
Żadna firma nie jest za mała na robotyzację Prezes Universal Robots, Jürgen von Hollen, omówił w Warszawie aktualne trend...
KUKA – eksperci w dziedzinie zrobotyzowanego spawania Perfekcyjne wyniki nawet do najmniejszej spoiny. To właśnie nasza pasja. Jako pionier i n...
ExpoBONDING zaprasza Druga edycja Targów Technologii Klejenia ExpoBONDING odbędzie się w dniach 21-22 l...
Partnerzy