Szukaj w działach:

Bezpośredni napęd, bezpośrednie wyniki

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Jeśli w Twoim biznesie ruch ma podstawowe znaczenie, pamiętaj, że nam zależy na tym samym. Każdy aspekt rozwiązania firmy Hägglunds - od hydraulicznych układów napędowych po wiedzę i wsparcie techniczne - zapewnia i zabezpiecza ruch, który jest dla Ciebie tak ważny. To zobowiązanie o charakterze absolutnym, zarówno w wymiarze technicznym, jak i osobistym. Jeśli to nie prowadzi Cię do przodu, to po prostu nie jest Hägglunds.

Pomiędzy silnikiem Hägglunds a obracającym się wałem nie ma żadnych innych elementów. Wszystko jest blisko siebie, tak jak w przypadku relacji Hägglunds, a jej Klientami. Eksperci firmy są w stałym kontakcie z Klientem w dowolnym miejscu na świecie, w oddziałach firmy lub korzystając z najnowocześniejszych systemów komunikacji, chcąc zapewnić odpowiednią wydajność i zwiększyć Twoją produktywność. To motywacja do działania i nowy wymiar partnerstwa. Ponieważ to „Hägglunds to the Core”

Od ponad 50 lat firma projektuje układy bezpośredniego napędu hydraulicznego, których podstawowym atutem jest niezawodność. Bez konieczności stosowania przekładni i bez efektu przewymiarowania - rozwiązania zapewniają niezrównany moment obrotowy i ochronę przed przeciążeniem. Można więc śmiało iść naprzód. Innymi słowy, możesz liczyć na długotrwałą wydajność. A przez cały okres użytkowania sprzętu Hägglunds oferuje Ci wsparcie.

Jakie argumenty przemawiają za przejściem na układy napędowe Hägglunds?

Najlepszym dowodem są klienci, którzy już je mają. Nowoczesne napędy Bosch Rexroth do maszyn i urządzeń wykorzystywane są w przemyśle gumowym. Solidna konstrukcja i najnowocześniejsza technologia produktów firmy Hägglunds są wynikiem światowej klasy wykonania. Wykwalifikowani specjaliści posiadają certyfikaty napraw produktów Hägglunds, co zapewnia solidną pewność, że prace zostaną wykonane prawidłowo.

Oferta Hägglunds obejmuje:

  • Naprawy o stałej cenie
  • Preferowane czasy realizacji napraw
  • Wymianę części
  • Uaktualnienia produktów.


Bezpośrednie napędy hydrauliczne z oferty firmy Bosch Rexroth

Bezpośrednie napędy Bosch Rexroth stosowane są w różnych gałęziach przemysłu, w tym również w maszynach wykorzystywanych przez segment przetwórstwa gumy. Napędy Bosch Rexroth znajdują zastosowanie w mikserach, walcarkach, wytłaczarkach, kalandrach, maszynach do konfekcji opon, prasach wulkanizacyjnych, a także na końcowym etapie kontroli i składowania opon. Produkty firmy są obecne wszędzie tam, gdzie trzeba sterować prędkością obrotową od zera do wartości maksymalnej, zachowując jednocześnie kontrolę nad momentem napędowym.

Bezpośrednie napędy hydrauliczne firmy Bosch Rexroth
Fot.: Bezpośredni układ hydrauliczny. 


W ostatnich latach przemysł motoryzacyjny stawia coraz wyższe wymagania odnośnie do redukcji oporu toczenia, zwiększenia odporności na ścieranie czy przyczepności do nawierzchni, a także niższej emisji substancji toksycznych itd. Wymusza to konieczność stosowania większej ilości krzemionki (dwutlenku krzemu) w mieszankach gumowych przeznaczonych do produkcji opon. Z kolei zwiększenie użycia krzemionki spowodowało duże zmiany w procesie mieszania gumy i tworzenia mieszanek gumowych. Na niekorzyść zmieniają się również ceny surowców, w związku z czym poszukuje się alternatywnych materiałów, co w efekcie prowadzi do konieczności optymalizacji procesu sporządzania mieszanki.  

Optymalizacja ww. procesu, mająca na celu dostosowanie się do zmieniających się wymogów rynku, wymaga zastosowania elastycznego napędu w takich urządzeniach jak miksery i walcarki. I taką właśnie cechę posiadają bezpośrednie napędy, czyli takie, w których wał napędzany urządzenia (np. miksera) połączony jest bezpośrednio z silnikiem hydraulicznym (brak elementów pośrednich w postaci przekładni mechanicznej). 

Właściwości napędów hydraulicznych pozwalają na szybką regulację prędkości wału obrotowego od zera do prędkości maksymalnej (bezstopniowo), szybką reakcję na sterowanie (niski moment bezwładności), a także łatwy rozdział mocy i sterowania dla kilku wałów/napędów (np. synchronizacja wałów w mikserach). Zastosowanie napędu hydraulicznego pozwala na dokładną kontrolę prędkości i momentu obrotowego. Ponadto istnieje możliwość dostosowania napędu do różnych materiałów i procesów, a także optymalizacji wydajności maszyny i jakości produktów. 

Zasadniczą konstrukcję napędu stanowią dwa zespoły: agregat hydrauliczny w postaci szafy (z silnikiem elektrycznym napędzającym pompę zmiennej wydajności i zbiornikiem oleju hydraulicznego) i silnik tłokowy promieniowy, cechujący się bardzo zwartą budową. Opcjonalnie agregat może być wyposażony w lokalny sterownik, sterujący całą pracą agregatu i jednocześnie wpływający na parametry pracy napędu. 

Na czym polega wyższość napędów bezpośrednich oferowanych przez firmę Bosch Rexroth nad standardowymi rozwiązaniami?

Prawidłowo zwymiarowany i dobrany do konkretnej aplikacji bezpośredni napęd hydrauliczny cechuje się w zasadzie nieograniczonym obszarem pracy ciągłej. Istnieje możliwość sterowania prędkością od zera do wartości maksymalnej przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiego momentu napędowego, wymaganego w wielu aplikacjach, np. przy mieszaniu różnych materiałów. 

Napęd hydrauliczny umożliwia pracę w dwóch kierunkach - do przodu i do tyłu (zarówno  w trybie przyspieszania, jak i hamowania), co przydatne jest np. w mikserach. System jest dość elastyczny pod względem zabudowy, co w połączeniu z jego modułową budową umożliwia łatwą rozbudowę systemu i dopasowanie mocy napędu do aktualnego zapotrzebowania. 

Niski moment bezwładności napędu hydraulicznego zapewnia m.in. wymaganą przepisami dla walcarek funkcję bardzo szybkiego zatrzymania awaryjnego w celu maksymalnego bezpieczeństwa personelu (Quick Stop). Według obecnie obowiązującej normy walce muszą się zatrzymać awaryjnie w zakresie kąta mniejszego niż 1 radian, czyli około 57°, co odpowiada w przybliżeniu drodze 350 mm. Zainstalowany nowy układ napędowy Hägglunds zatrzymuje się w zakresie 3°, co stanowi tylko około 18 mm drogi.  

Napęd hydrauliczny bardzo szybko adaptuje się do nowych warunków, co pozwala producentom dokonywać modyfikacji, by przystosować go np. do mieszania różnych składników. Zastosowanie tego rodzaju napędów zapewnia większą produktywność i lepszą kontrolę każdej maszyny/części w linii technologicznej, dzięki doskonałej kontroli prędkości, momentu obrotowego i pozycji wału. Niebagatelnym aspektem jest oszczędność miejsca - usytuowanie agregatu hydraulicznego względem maszyny może być dowolne, czego nie można powiedzieć o standardowym układzie napędowym. Rozwiązania proponowane przez firmę Bosch Rexroth zapewniają też większe bezpieczeństwo oraz niższe koszty eksploatacji.

Lepsza wydajność i spokój ducha

Gdziekolwiek jesteś, niezależnie od branży, zespół serwisowy Hägglun dsbędzie Cię wspierał - a Twoja produktywność będzie w centrum uwagi. Specjaliści Hägglunds, działający na całym świecie i przez całą dobę, przeprowadzą odpowiednie czynności rzetelnie i w jak najkrótszym czasie, optymalizując funkcjonalność konkretnego rozwiązania.


Źródło: Bosch Rexroth
Redaktor: MRR

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa
+48 22 738 18 00
POWIĄZANE
Światowe trendy branży motoryzacyjnej Tematem przewodnim piątej edycji konferencji Automotive będą najnowsze trendy oraz wdroże...
Co napędza automotive Najnowsze trendy w branży motoryzacyjnej były tematem dyskusji podczas odbywającej się w ...
Systemu ODiN do stałego monitorowania maszyn Połączenie maszyn w standardzie Przemysłu 4.0 umożliwia rejestrację i ocenę dużych ilości...
TransLogistica Poland 2019 zakończona sukcesem Branża TSL ponownie spotkała się w Warszawie podczas VII edycji Międzynarodowych Targ&oac...
Nowy data Mistrzostw Polski w Lutowaniu Jak zapowiada Grupa RENEX - organizator wydarzenia - tegoroczne Mistrzostwa Polski w Luto...
Jak inteligentne oprogramowanie wspiera branżę produkcyjną? Organizacje, które chcą zapewnić sobie sukces w niepewnych czasach ciągłej zmiany,...
Partnerzy