Szukaj w działach:

OnRobot wprowadza nowy chwytak równoległy 2FG7

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

OnRobot wprowadził na rynek 2FG7 - kompletny, niedrogi, prosty w obsłudze i błyskawicznie gotowy do pracy chwytak równoległy, przeznaczony także do pomieszczeń czystych. Chwytak 2FG7 opracowano na potrzeby przedsiębiorstw różnej wielkości i charakteryzuje się on wyjątkowo krótkim czasem wdrożenia.

Chwytak zaprojektowano do obsługi wymagających ładunków - nawet w ograniczonych przestrzeniach. 2FG7 doskonale sprawdzi się w produkcji krótkoseryjnej o wysokim stopniu zróżnicowania. Umożliwia szybki zwrot z inwestycji w wielu aplikacjach, w tym w obsłudze maszyn, przenoszeniu materiałów i montażu. 


- „Nasi klienci pytali o możliwość wprowadzenia do oferty chwytaka równoległego do obsługi ładunków o masie powyżej 6 kg, bez uszczerbku dla łatwości obsługi, jakiej użytkownicy oczekują od rozwiązań OnRobot. Połączenie siły, funkcjonalności i łatwości programowania z małym rozmiarem, sprawia, że 2FG7 jest dużym wsparciem produkcji” - mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot.


Maksymalne obciążenie użytkowe wynosi 11 kg, zewnętrzny zakres chwytu do 74 mm, a siła chwytu mieści się w zakresie 20–140 N. Wszechstronny chwytak 2FG7 z łatwością poradzi sobie z ciężkimi, nieporęcznymi ładunkami. Choć 2FG7 jest mniejszy od chwytaków OnRobot RG2 i RG6 - a jednocześnie od nich silniejszy - dzięki swoim wymiarom (156 × 158 × 180 mm) bardzo dobrze sprawdza się w ograniczonej przestrzeni roboczej. To ważna zaleta w zakładach produkcyjnych, w których każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota, oraz tam, gdzie pole manewru jest niewielkie.


- „Koszty komponentów sprzętowych robotów spadły w ostatnich latach, ale nie przełożyło się to na korzyści dla mniejszych firm produkcyjnych. Zdecydowana większość urządzeń peryferyjnych robotów przemysłowych jest nadmiernie skomplikowana, a wdrożenie czasochłonne - OnRobot to zmienia” - dodaje Enrico Krog Iversen.


Bezproblemowa integracja 2FG7 z gamą produktów OnRobot i kompatybilność ze wszystkimi głównymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi umożliwia producentom szybką i prostą konfigurację stanowiska. Łatwość obsługi 2FG7 zapewnia wgląd podczas procesu wdrażania, znacząco zmniejsza zapotrzebowanie na niestandardowe części i skraca okres zwrotu z inwestycji. Wdrożenie ułatwiają także funkcje inteligentnego sprzężenia zwrotnego, w tym wykrywanie chwytu i jego utraty.Certyfikacja dla pomieszczenia czystego

2FG7 jest przygotowany do pracy w trudnych warunkach produkcyjnych. Poza certyfikatem IP67 posiada również certyfikat pracy w pomieszczeniach czystych (klasa ISO 5), który jest wymagany w wielu zastosowaniach w przemyśle farmaceutycznym i elektronicznym. Jest również zgodny z normą ISO/TS 15066 dotyczącą oceny ryzyka związanego z przestrzenią roboczą.

Chwytak 2FG7 jest zasilany zintegrowanym silnikiem elektrycznym, co zapewnia szereg korzyści w porównaniu z systemami chwytakowymi opartymi na układach pneumatycznych. Użytkownicy 2FG7 mogą łatwo zaprogramować ustawienia siły, prędkości i skoku za pomocą intuicyjnego interfejsu oprogramowania. Chwytak doskonale nadaje się do krótkoseryjnej - umożliwia szybką regulację ustawień w zależności od obsługiwanych części.

Precyzja zapewniona przez silnik elektryczny 2FG7 pozwala na uzyskanie rozdzielczości pozycji palców wynoszącej 0,1 mm i czasu chwytania 200 mm/s. Dla użytkowników końcowych możliwość precyzyjnej regulacji skoku, zasięgu i pozycji palców oznacza elastyczność w szerokim zakresie aplikacji. 

Standardowe chwytaki pneumatyczne charakteryzują się ograniczoną kontrolą siły i niską rozdzielczością poprzez regulację ciśnienia powietrza. Ponadto systemy pneumatyczne nie oferują inteligentnego wykrywania uchwytu i mogą negatywnie wpływać na jakość powietrza poprzez uwalnianie zanieczyszczeń do środowiska pracy.


- „Nadrzędnym celem OnRobot jest demokratyzacja automatyzacji poprzez dostarczanie producentom niezależnie od ich wielkości rozwiązań niedrogich, łatwych w użyciu i błyskawicznie gotowych do pracy. Chwytak równoległy 2FG7 jest cennym dodatkiem do rodziny produktów OnRobot, działających na zasadzie podłącz i produkuj” - podkreśla Enrico Krog Iversen.

 

Źródło: OnRobot
Redaktor: MRR

OnRobot CEE
Al. Jerozolimskie 181B
02-222 Warszawa
518 616 277
POWIĄZANE
Pilz na targach Hannover Messe 2023 Pod hasłem przewodnim „Industrial Transformation – Making the Difference&rdqu...
Raport IFR: rekordowa sprzedaż robotów w Polsce Według najnowszego raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), rok 2018 był pod wzg...
Człowiek kontra Robot na Warsaw Industry Week Już niebawem odbędzie się IV edycja Targów Warsaw Industry Week. Podczas wystawy, ...
Roboty mobilne OMRON usprawniają logistykę wewnętrzną Autonomiczne roboty mobilne OMRON zwiększają elastyczność, efektywność i wydajność transp...
Zbliżają się Konferencje Techniczne Axon Media Dwa dni w Krakowie, jeden dzień w Białymstoku. To miejsca, w których odbędą się je...
Dołącz do II Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej Choć do II edycji Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej zostało jeszcze sporo cza...
Partnerzy