Szukaj w działach:

Najbardziej uniwersalna platforma napędowa od Bosch Rexroth

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Systemy oferowane przez firmę Bosch Rexroth w prosty, ekonomiczny i bezpośredni sposób rozwiązują zadania z zakresu automatyzacji. 

System IndraDrive wyznacza nowe standardy w technice napędowej dzięki połączeniu trzech zalet:

 • skalowalność mocy oraz zakresu funkcjonalnego,
 • uniwersalność technologii, projektowania i obsługi,
 • otwarta platforma komunikacji.

Dlatego temu IndraDrive posiada wiele zalet użytkowych takich, jak:

 • prosta realizacja od falowników, aż po najwyższej jakości aplikacje serwonapędów dzięki wspólnej platformie sterowania z otwartą pętlą sprzężenia zwrotnego i z zamkniętą pętlą sprzężenia zwrotnego,
 • skalowalna moc i zakres funkcji dzięki dowolnej kombinacji modułów sterujących i modułów mocy,
 • szerokie spektrum mocy od 100 W do 4MW,
 • Interfejs Multi-Ethernet, pozwalający na połączenie urządzenia w najbardziej popularnych sieciach komunikacyjnych na rynku.

Safety on Board

Certyfikowana technika bezpieczeństwa zapewnia ochronę personelu również podczas przemieszczania się osi. W porównaniu z tradycyjną koncepcją bezpieczeństwa nie ma potrzeby stosowania ochrony silnika, dodatkowych czujników prędkości i częstego wyłączania zasilania przez bezpieczniki sieciowe.

Połączona logika sterowania ruchem ze sterownikiem PLC zgodnym z IEC 61131-3

Zintegrowana logika sterowania przemieszczeniami dla sterownika PLC zgodnego z IEC 61131-3 może być scalona w ramach tego rozwiązania jako dodatkowa właściwość, która ułatwia zastosowanie w sposób spójny otwartych standardów.

To usprawnia przybliżenie klientom nowoczesnych technologii i zaoszczędza na stosowaniu nadrzędnych systemów sterowania, a także kursach szkoleniowych dla personelu.

Zintegrowane funkcje technologiczne 

Parametryzowane funkcje technologiczne na bazie Motion-Logic spełniają liczne i różnorodne zadania zorientowane na procesy technologiczne. Nie wymaga to ze strony użytkownika żadnej wiedzy z dziedziny programowania.

Otwarte interfejsy 

Do komunikacji z nadrzędnymi systemami sterowania maszynami i urządzeniami wykorzystywane są interfejsy powszechnie spotykane na całym świecie, takie, jak: SERCOS III Master, PROFIBUS, Multi-Ethernet (SERCOS III slave, PROFINET IO, EtherNet/IP, EtherCat), CANopen, DeviceNet oraz interfejsy analogowe oraz równoległe.

Jedno oprogramowanie do wszystkich zadań 

Inżynierski zestaw narzędzi programowych IndraWorks prowadzi użytkownika przez wszystkie fazy projektowania, planowania, programowania, parametryzacji, obsługi i diagnostyki.

Kompletny zakres silników 

Dzięki rozmaitości konstrukcji oraz unikalności parametrów eksploatacyjnych opracowana ostatnio nowa generacja silników IndraDyn spełnia wszystkie wymagania stawiane przed nowoczesnymi systemami automatyki przemysłowej.

 • synchroniczne i asynchroniczne serwomotory o mniejszych gabarytach oraz większej mocy,
 • serwomotory zaprojektowane dla obszarów o potencjalnym zagrożeniu wybuchem – zgodne z normami ATEX oraz UL/CSA,
 • synchroniczne i asynchroniczne serwomotory szybkoobrotowe, takie jak silniki wrzecionowe.

IndraDrive mają moc przekonywania

Niezależnie od wymagań, jakie użytkownik stawia swoim systemom napędowym, rozwiązania IndraDrive oferują szereg korzyści, które robią wrażenie:

 • uniwersalna platforma sprzętowa,
 • skalowalna funkcjonalność,
 • unikalna koncepcja bezpieczeństwa.

Skorzystaj z zalety IndraDrive Cs już dziś! 

Dzięki promocyjnym zestawom napędowym IndraDrive Cs w wersji Economy i Basic, w bardzo atrakcyjnej cenie będziesz mógł bezpośrednio w swoim projekcie sprawdzić zalety aplikacyjne serwonapędów Bosch Rexroth.

--> Wypełnij formularz i zamów swój zestaw już dziś! 


Źródło:  Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Redaktor: MRR

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa
+48 22 738 18 00
POWIĄZANE
Druk 3D nie tylko w dobie kryzysu Popularność druku 3D nie jest zaskakująca. Trend rozwoju tej technologii jest widoczny od...
Targi METAL już w październiku w Kielcach Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz odbywający się równole...
ExpoWELDING 2024 Grupa PTWP zaprasza do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Spawalnic...
Strefa zrobotyzowanego klejenia Już w tym tygodniu, a dokładnie w dniach 20-21 listopada br. rusza 3 edycja Targów...
Sprytny ERP długotrwale wzmacnia łańcuchy dostaw Bez systemu ERP nie ma produkcji. Tzw. Enterprise Resource Planning (ERP), stanowiący cyf...
Rekordowe przychody w firmie Universal Robots Universal Robots odnotowuje rekordowe przychody pomimo światowej niepewności. Universal R...
Partnerzy