Robotyzacja i automatyzacja na Automaticon 2023
Koboty, cyfrowy bliźniak, sztuczna inteligencja - czy robotyzacja jest remedium na wyzwania dzisiejszych czasów? Skąd brać na nią pieniądze? Jak zapewnić ciągłość obsługi zamówień w nieprzewidywalnych czasach? To tylko część tematów, o których będą rozmawiać uczestnicy 27. edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon.
Trwają przygotowania do jednego z największych w Polsce profesjonalnych forów, na którym w marcu spotkają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej, a zwiedzający będą mogli poznać m.in. nowości z dziedziny automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki.
27. już edycja Automaticon odbędzie się w dniach 7-9 marca 2023 r. w warszawskim EXPO XXI, zlokalizowanym w centrum stolicy. Jak co roku organizatorzy zaplanowali obszerny, specjalistyczny program, ściśle nawiązujący do największych wyzwań branży i pozwalający znaleźć odpowiedź na to, jak im sprostać. Tym razem będzie to aż dziewięć bloków tematycznych, wśród nich: automatyzacja, robotyzacja czy technologie 3D w przemyśle. Wiele uwagi poświęcone zostanie również laboratoryjnej aparaturze pomiarowej do celów przemysłowych, naukowych i dydaktycznych, elektronice przemysłowej czy napędom.
- Będą to trzy dni wypełnione prezentacjami, nowinkami technologicznymi, rozmowami o trendach przyszłości. Nasze forum, jako wyspecjalizowana impreza branżowa, jest bowiem miejscem spotkania całego innowacyjnego sektora przemysłu. To także doskonała platforma dla komunikacji biznesowej oraz miejsce wymiany najnowszej myśli technicznej, będącej kluczem dla rozwoju nowoczesnych technologii w polskich przedsiębiorstwach - mówią organizatorzy. |
Automaticon 2023 to także warsztaty, np. z programowania robotów KUKA czy pozyskiwania unijnych środków na badania i innowacje w ramach programu Horyzont Europa oraz skorzystania z ulgi na robotyzację.
- Z każdym rokiem rozwijamy formułę forum. Nowoczesny format targów zyskał już odpowiednią, spójną identyfikację wizualną, jednak nie poprzestajemy na zmianie oprawy. Rozwijamy cyfrowe narzędzia, takie jak rejestracja elektroniczna i katalogi on-line, będące nie tylko przestrzenią prezentacji marek, produktów oraz koncepcji, ale też źródłem cennych informacji, umożliwiającym profilowanie ofert dla pełniejszej realizacji celów marketingowych wystawców - podkreślają organizatorzy. |
Organizatorem Automaticon jest Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów. Impreza jest licznie odwiedzana przez specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych jak również jest bogatym źródłem informacji dla projektantów oraz integratorów systemów. Targom towarzyszy konkurs o Złoty Medal AUTOMATICON 2023, w którym komisja konkursowa przyznaje prestiżowe wyróżnienie branży automatyki, pomiarów i elektroniki.
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów serdecznie zaprasza do współpracy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.automaticon.pl.
--> Więcej imprez w naszym Kalendarium
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów
Film: Zrobotyzowany.pl
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?