Zrobotyzowana cela paletyzacji

Kompaktowa cela paletyzacji to propozycja firmy Wikpol skierowana do przedsiębiorstw poszukujących niezawodnego i elastycznego zautomatyzowanego urządzenia do paletyzacji, które można wdrożyć w zakładzie szybko i przy możliwie najniższych kosztach inwestycyjnych.
Doświadczenia użytkowników z różnorodnych branż potwierdzają wiele zalet stosowania kompaktowej celi paletyzacji. Najistotniejsze z nich to łatwe dostosowanie urządzenia do wymagań produkcyjnych, minimalizacja nakładów i szybki zwrot z inwestycji. Klienci podkreślają również pozytywne efekty, jeśli chodzi o eksploatację stanowiska, w tym wysoką wydajność i efektywność, niezawodność oraz prostą, a także intuicyjną obsługę.
Elastyczna i wydajna
Wysoka elastyczność celi paletyzacji wynika z zastosowania robota przemysłowego wyposażonego w zaawansowaną technicznie głowicę manipulacyjną. Głowica nadaje się do paletyzacji kartonów lub zgrzewek o różnych formatach i różnej masie, a maksymalna masa pobrania w modelu podstawowym sięga 60 kg. 30 opakowań na minutę to średnia wydajność celi. Jednak może się różnić w zależności od wielkości opakowań czy wzoru układania na palecie: od 8 opakowań przy pobieraniu pojedynczym do ponad 30-40 opakowań pobieranych zbiorczo. System posiada możliwość chwytania/przenoszenia przekładek papierowych w jednym cyklu razem z opakowaniami. Wydajność celi i zakres wykonywanych zadań można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Wysoce intuicyjna obsługa
Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i odbywa się za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu. Specjalne oprogramowanie oferuje podobne korzyści, dzięki którym można samodzielnie tworzyć wzory paletyzacji. Zapewnia użytkownikowi pełną niezależność i możliwość nieograniczonej rozbudowy schematów układania produktu na palecie.
![]() |
Niezawodność
Zrobotyzowana cela paletyzacji został starannie zaprojektowana z myślą o intensywnej i bezawaryjnej pracy przez długi czasie. Oprócz optymalnej i sprawdzonej konstrukcji, ważnym wsparciem dla sprawnego działania są zaimplementowane moduły diagnostyczne oraz usługa zdalnego serwisu prowadzona na bazie przemysłowego VPN.
Nowoczesna
Użytkownik kompaktowej celi paletyzacji w pełni wykorzystuje zalety robotów przemysłowych oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie projektowania, napędów, sterowania czy bezpieczeństwa. Ponadto dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych, a także komunikacyjnych ma możliwość włączenia stanowiska w ogólnozakładowy obieg informacji oraz zdalnego zarządzania procesami produkcyjnymi. Wymiana danych z innymi systemami odbywa się między innym za pośrednictwem protokołów TCP/IP oraz OPC UA. To ważna informacja dla firm wdrażających rozwiązania Przemysłu 4.0.
Źródło: Wikpol Sp. z o.o.
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





