Badanie nt. zrównoważonego rozwoju w branży IT
Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, opublikował trzy niezależne badania, dzięki którym możliwe jest lepsze zrozumienie stopnia zaawansowania inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju w firmach IT i centrach danych. Dają one odpowiedź na pytanie - na jakim etapie drogi do realizacji wizji zerowej emisji gazów cieplarnianych znajduje się dziś branża IT i centrów danych. Wyniki badań przeprowadzonych przez czołowych analityków branżowych zostały zaprezentowane podczas wydarzenia „The Future is Now: Preparing IT Infrastructure for Net Zero Operations”.
Agencje badawcze 451 Research, Forrester i Canalys niezależnie zebrały dane od ponad 3 000 podmiotów z całego świata, w tym największych dostawców usług kolokacji i chmury, dostawców rozwiązań IT oraz specjalistów IT z różnej wielkości organizacji. Wyniki badań jednoznacznie pokazują, że w branży centrów danych i IT istnieje rozbieżność między tym, co firmy deklarują, a rzeczywistym wdrażaniem programów zrównoważonego rozwoju w pełnym cyklu życia infrastruktury IT.
Zgodnie z wynikami badania 451 Research, w ankiecie przeprowadzonej wśród 1100 specjalistów IT odpowiedzialnych za podstawowe i rozproszone IT, 26 proc. respondentów stwierdziło, że ich organizacja posiada program zrównoważonego rozwoju obejmujący cały cykl życia infrastruktury, ale tylko 14 proc. podejmuje działania zmierzające do wdrożenia takiego programu. Analiza wykazała ponadto, że 22 proc. respondentów nie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju, ale może podejmować inicjatywy w zakresie efektywności w celu poprawy określonych obszarów działalności.
- Centra danych odgrywają szczególnie istotną rolę w napędzaniu inicjatywy Elektryczności 4.0, która naszym zdaniem jest kluczem do zmiany trajektorii zmian klimatycznych. Jako branża jesteśmy odpowiedzialni za jak najszybszą realizację naszych zobowiązań w zakresie ochrony środowiska. Poczyniliśmy już pewne postępy. Jednak aby uniknąć poważnych wyzwań energetycznych, wszystkie centra danych, w tym centra danych z rozproszoną infrastrukturą brzegową, muszą być bardziej zrównoważone, wydajne, adaptacyjne i odporne - mówi Pankaj Sharma, wiceprezes wykonawczy Schneider Electric. - Wyniki badań są jednoznaczne: branża wie, że zrównoważony rozwój musi być traktowany priorytetowo, ale nadal istnieją wyzwania związane z wdrażaniem działań. Pokonanie tych wyzwań będzie wymagać wspólnego wysiłku. Dobra wiadomość jest taka, że technologia umożliwiająca podjęcie działań w zakresie zrównoważonego rozwoju istnieje już dziś. Teraz jest czas na działanie - dodaje ekspert. |
Oprócz opublikowania wspomnianych wcześniej badań, 8 czerwca w swojej centrali w Paryżu Schneider Electric ogłosił na żywo kilka innowacji, które mają pomóc specjalistom z branży centrów danych i IT w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju.
Zaktualizowany Program Partnerski IT wspiera Partnerów w rozwoju ich działalności
Zaktualizowany program mySchneider IT, bazujący na bogatych doświadczeniach Schneider Electric, pomaga partnerom rozwijać i wyróżniać swoją działalność w dłuższej perspektywie. Kolejna ewolucja programu partnerskiego wspiera partnerów z branży IT dzięki uproszczonej strukturze i zróżnicowanym specjalizacjom dla kluczowych sektorów, takich jak centra danych, rozwiązania IT, oprogramowanie i usługi - a wszystko to z nowym zakresem narzędzi sprzedaży, szkoleń i wspierających zasobów. Program obejmuje nowe korzyści związane z każdą ze ścieżek specjalizacji i oferuje partnerom jasną strategię zrównoważonego rozwoju dzięki rozwiązaniom Schneider Electric Green Premium™, oferującym zrównoważone działanie i cyrkulacyjność już na etapie projektu. Partnerzy mogą stać się strategicznymi doradcami i ekspertami w zakresie wielu kompetencji IT na swoich rynkach, umożliwiając rozwój różnych modeli biznesowych, zwiększając przejrzystość wymagań i korzyści oraz wzmacniając praktykę zorientowaną na kanał partnerski.
Schneider Electric wprowadza Easy Modular Data Center All-in-One
Schneider Electric ogłosił również wprowadzenie na europejski rynek nowego rozwiązania o nazwie Easy Modular Data Center All-in-One. Dostępne w 4 standardowych obudowach z dodatkowymi opcjami konfiguracyjnymi, modułowe centra danych Easy Modular „All-in-One” łączą zasilanie, chłodzenie i sprzęt IT w jednym, wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniu, zapewniając wyjątkową wartość dla firm chcących wdrożyć strategię edge computing.
Seria Easy Modular Data Center All-in-One rozszerza ofertę firmy Schneider Electric w zakresie prefabrykowanych, modułowych centrów danych, bazując na sukcesie produktów infrastruktury fizycznej Easy, w tym Easy Rack, Easy PDU i Easy UPS. Poprzez wprowadzenie Easy Modular Data Center All-in-One, Schneider Electric usprawnia proces projektowania i uruchamiania centrów, eliminując wstępne prace inżynierskie, aby sprostać wymagającym terminom i dostarczyć klientom wysokiej jakości, ustandaryzowane rozwiązanie w ciągu zaledwie 12 tygodni.
Monitoring i zarządzanie infrastrukturą hybrydową dzięki EcoStruxure IT
Firma zaprezentowała też aktualizację swojego wielokrotnie nagradzanego oprogramowania EcoStruxure IT DCIM. Obejmuje ona poszerzenie możliwości do zarządzania infrastrukturą centrów danych z pojedynczych centrów danych na pełne, hybrydowe środowisko IT. Aktualizacja spełnia dzięki temu wymagania branży w zakresie bardziej odpornej, bezpiecznej i zrównoważonej infrastruktury IT. EcoStruxure IT wspiera zespół ds. rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta, składający się z wykwalifikowanych inżynierów, którzy komunikują się w 24 językach i przeprowadzają integracje z klientami na całym świecie.
Profesjonaliści z branży na całym świecie mogą wypróbować oprogramowanie za darmo przez 30 dni, tworząc konto EcoStruxure IT. Wystarczy odwiedzić stronę EcoStruxureIT.com, aby sprawdzić dostępność poszczególnych ofert lub utworzyć konto.
Źródło: Schneider Electric
02-673 Warszawa
+48 22 511 84 64
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?