Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Cyfryzacja i digitalizacja przemysłu z wykorzystaniem usług w chmurze

 

Cyfryzacja i digitalizacja przemysłu
 

Cyfryzacja i digitalizacja to dwa pojęcia, które coraz częściej łączy się z nowoczesnym przemysłem. Bardzo istotną rolę odgrywa w nim bowiem gromadzenie danych i ich analiza oraz obróbka, a także bezpieczne przechowywanie i przesyłanie ich do osób wiedzących jak je odczytywać. Dlatego procesy coraz częściej odbywają się bez użycia papierowych dokumentów i są redefiniowane, dzięki zastosowaniu cyfrowych rozwiązań. 

Rodzaje i zalety usług w chmurze

Komunikowanie się i usługi danych w chmurze to coraz częściej stosowana metoda pozwalająca uniknąć wielu problemów związanych z bezpiecznym przechowywaniem danych, dzieleniem się nimi oraz zbieraniem i klasyfikowaniem spływających informacji, a także właściwym ich analizowaniem. Usługi w chmurze ze względu na dostawcę dzieli się na publiczne i prywatne.

W pierwszym wariancie dostawca oferuje konkretny, ale nie całkowity zakres swoich usług. Ich zaletą jest, że infrastruktura informatyczna nie wymaga konfigurowania połączenia komunikacji danych przychodzących, a to w efekcie skraca czas potrzebny na dostosowanie infrastruktury IT, a także zmniejsza koszty jej konserwacji. Dodatkowo protokoły transportowe, które wykorzystuje się do komunikacji danych, nie ważą dużo i są standaryzowane. To rozwiązanie ma jednak pewne wady, otóż usługi chmury publicznej wykonywane są w centrach danych znajdujących się w pewnej odległości i nie odbywają się przez to w czasie rzeczywistym. Poza tym usług w chmurze publicznej nie można zbytnio spersonalizować, co stanowi pewnego rodzaju ograniczenie dla ich użytkowników.

Z kolei chmura prywatna pozwala na działania w szerszym i dostosowanym do potrzeb klienta zakresie. Oferuje wysoką moc i dostępność zasobów chmurowych, a sprzęt wykorzystywany przy danym projekcie jest wirtualizowany i izolowany. Ponadto przetwarzane dane są lepiej zabezpieczone niż ma to miejsce w przypadku usług w chmurze publicznej.

Korzyści płynące z cyfryzacji produkcji

Decyzja o wprowadzeniu cyfryzacji i zdigitalizowanego przemysłu wynika zwykle z chęci zwiększenia produktywności i efektywności przedsiębiorstwa, jego konkurencyjności oraz rentowności, a także zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Technologie cyfrowe oferują wiele możliwości zbierania i analizowania informacji oraz monitorowania działań, pracy czy procesów, co wpływa na sposób patrzenia na produkcję. Dzięki nim udaje się skutecznie optymalizować jej poszczególne elementy, modyfikować produkty, oraz zmienić model biznesowy i zapewnić pracownikom lepsze warunki pracy. I co bardzo istotne, bardziej skupić na potrzebach klienta i wchodzić z nim w interakcje oraz zwiększyć jego zaangażowanie.


Redaktor: MRR
Źródło: Zrobotyzowany.pl


Dodano 04.06.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy