Oprogramowanie do zarządzania produkcją Fastems
Nowa domena oprogramowania może Planować, Kontrolować i Monitorować nawet niezautomatyzowane urządzenia - stojące samodzielnie lub w gnieździe
Oprogramowanie do zarządzania produkcją Fastems (MMS) okazało się potężnym rozwiązaniem do planowania, prognozowania, kontroli, wizualizacji i monitorowania zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Nowa domena MMS, Work Cell Operations (WCO), umożliwia teraz włączenie wszystkich ręcznych zadań produkcyjnych, gniazd roboczych i samodzielnych maszyn do wspieranego przez IT planowania, kontroli i monitorowania produkcji. W tym celu rozwiązanie można stosować osobno dla maszyn lub ręcznych stanowisk roboczych lub w połączeniu ze zautomatyzowanym systemem przenoszenia palet i / lub przedmiotów obrabianych.
- „MMS Work Cell Operations (WCO) zapewniają unikalne funkcje Fastems, takie jak automatyczne, przewidujące harmonogramy i pełną przejrzystość operacji produkcyjnych, dla samodzielnych obrabiarek i innych ręcznie obsługiwanych stacji roboczych”, powiedział Tomi Kankainen, CDO i Wiceprezes Fastems MOM Software business. |
WCO zapewnia cały szereg korzyści związanych z przygotowaniem pracy, produkcją i kontrolą, w tym również zoptymalizowane czasowo i zautomatyzowane planowanie produkcji, które uwzględnia cały łańcuch procesów zarządzany przez WCO, wraz z automatycznym szczegółowym planowaniem, które umożliwia produkcję z mniejszymi buforami detali i części. W szczególności pracownicy w hali produkcyjnej mają jasny obraz tego, jakie narzędzia i materiały są potrzebne, a jakich zasobów brakuje. Ponadto pracownicy zawsze dokładnie wiedzą, które zadania należy wykonać na zmianie, ponieważ mają oni jasne listy zadań z priorytetami. Te różne czynniki uruchamiające poprawiają terminowość zamawiania zasobów i logistykę transferu, dzięki czemu narzędzia i materiały są zawsze dostarczane na czas do maszyn, gniazd produkcyjnych lub FMS. Jeśli jest to dozwolone, pracownik maszyny lub gniazda roboczego ma również dostęp do wszystkich ważnych dokumentów produkcyjnych i instrukcji za pośrednictwem modułu WCO. W tym kontekście WCO oferuje również większą przejrzystość w odniesieniu do bieżących informacji o zdolnościach produkcyjnych, bieżącej wydajności produkcji i statusie zamówień.
Te kilka przykładów ilustruje ogromny potencjał WCO, który ma bezpośredni pozytywny wpływ na kluczowe parametry dla bardzo wydajnej ogólnej produkcji, w tym większe wykorzystanie mocy produkcyjnych, zwiększoną wydajność produkcji, krótszy czas realizacji, wyższą niezawodność dostaw (np. poprzez automatyczne planowanie na podstawie rzeczywistych zleceń produkcyjnych, terminów i ilości oraz bieżącej produkcji w toku). Wynik szczegółowego planowania i bezproblemowego przesyłania informacji przełoży się na wyższą jakość produkcji.
Innym ważnym aspektem nowego oprogramowania WCO firmy Fastems jest to, że zapewnia wszystkie potężne narzędzia potrzebne do połączenia automatycznych i niezautomatyzowanych etapów produkcji w jednolitym systemie zarządzania produkcją. Funkcje takie jak usuwanie zadziorów i mycie części można teraz włączać do komórek i monitorować bezpośrednio wraz z obrabiarkami CNC i urządzeniami automatyki zintegrowanymi z gniazdem produkcyjnym lub FMS.
Rozwiązanie jest zatem decydującym krokiem w kierunku pełnego zintegrowanego zarządzania produkcją, często nazywanego MOM (Manufacturing Operations Management), umożliwiającym ciągłe doskonalenie wszystkich procesów produkcyjnych poprzez digitalizację przepływów pracy w produkcji.
Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów i usług Fastems, WCO jest oferowane na kilku poziomach zaangażowania i aplikacji dla wygody i praktyczności działań i celów Klienta. Sprzęt i oprogramowanie do automatyzacji Fastems można instalować etapami, a każdy etap zwiększa możliwości i funkcjonalność.
Możesz przeczytać więcej o WCO w języku polskim na stronie: https://www.fastems.com/pl-work-cell-operations/
Źródło: Fastems
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?