Technologie w nowym świecie - jak zaprowadzić harmonię?
Pandemia zachwiała dotychczasowym porządkiem świata, ale też otworzyła drzwi do bezprecedensowych możliwości. Już 21-22 września w ramach konferencji Masters&Robots najbardziej uznani światowi eksperci będą rozmawiać o tym, jak odnaleźć się w nowym ładzie i czerpać ze spójnego połączenia pierwiastków ludzkiego i technologicznego.
Wśród prelegentów znajdą się Maye Musk - ekspertka ds. trendów w żywieniu, Andrew McAfee - czołowy ekspert w dziedzinie zmian technologii w biznesie i świecie, Peter H. Diamandis - założyciel Singularity University, Aric Dromi - futurolog i filozof cyfrowy, a także Susan McPherson - ekspertka ds. odpowiedzialności korporacyjnej. Obok tematów związanych z automatyzacją, maszynami i sztuczną inteligencją ważne miejsca w dyskusji zajmą zagadnienia dotyczące zdrowia psychicznego oraz zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.
Co empatia ma wspólnego z robotami i sztuczną inteligencją? Na czym polega zrównoważone przywództwo? Jak technologie mogą zapobiegać skutkom zmian klimatycznych? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedzi podczas dwudniowej konferencji Masters&Robots, której tegoroczny motyw przewodni brzmi: „The New World Disorder”. Wydarzenie odbędzie się online. Przewidziano różne formuły spotkań, m.in. dyskusje roundtables, spotkania VIP oraz sesje Q&A.
Tematem, który w dobie pandemii szczególnie nabrał na znaczeniu i będzie poruszany również w ramach konferencji, jest zdrowie psychiczne. Społeczeństwa odczuwają negatywne skutki długofalowego stresu, lęku i zachwianego poczucia bezpieczeństwa, a organizacje stają przed wyzwaniami związanymi z zadbaniem o dobrostan pracowników i ich odporność również w wymiarze psychologicznym. Budowanie nowego porządku należy więc zacząć od wielowymiarowego wzmocnienia ludzkiej kondycji oraz relacji interpersonalnych. Lockdowny, izolacja fizyczna i postępująca transformacja cyfrowa przyczyniły się również do rozwoju rozwiązań MedTech, które wpisują się w krajobraz przyszłości. Jak zatem czerpać z nich już dzisiaj i jak wpłyną na społeczeństwa i ich funkcjonowanie?
Konferencja będzie okazją do poruszenia też takich wątków jak deep fake, networking, automatyzacja czy interakcje ludzi i maszyn. Szeroki wachlarz tematów pozwoli uczestnikom zapoznać się z najbardziej bieżącymi trendami i wyzwaniami, a prelekcje prestiżowych postaci świata nauki, biznesu i technologii dostarczą inspirującej wiedzy i rzeczowych wskazówek. Pomogą poznać, zrozumieć i wdrożyć nowoczesne rozwiązania przydatne w postpandemicznej, wymagającej uporządkowania codzienności.
- Pandemia zmieniła bieg historii, również tej biznesowej. Wiele organizacji miało poczucie, że niespodziewanie znalazło się w chaosie, z którym trzeba sobie jak najszybciej poradzić. W postcovidowej rzeczywistości nadal nie ma pełnego porządku, pojawiają się kolejne wyzwania, a świat biznesu musi zrobić duży krok do przodu, by nadążyć choćby za postępującą transformacją cyfrową. Konferencja Masters&Robots stwarza unikatową szansę na poszerzenie perspektywy i zdobycie wartościowego know-how. Poruszana tematyka obejmuje wiele bieżących i ważnych wątków, poczynając od środowiska naturalnego i zmian klimatycznych aż po automatyzację i sztuczną inteligencję - komentuje Jowita Michalska, CEO Digital University, organizator konferencji Masters&Robots. |
Podczas tegorocznej edycji konferencji pt. „The New World Disorder” wystąpią m.in.
- Andrew McAfee - czołowy ekspert w dziedzinie zmian technologii w biznesie oraz na świecie; Autor bestsellerów New York Timesa; współzałożyciel MIT Initiative on the Digital Economy and Principal Research Scientist, MIT Sloan School of Management.
- Poppy Crum - ekspertka w dziedzinie innowacji opartych na technologii i ewolucji człowieka. Adiunkt Uniwersytetu Stanforda, główny naukowiec w Dolby Laboratories, neurobiolog i technolog.
- Aric Dromi - Futurolog, filozof cyfrowy, ekspert ds. Przyszłości przemysłu samochodowego.
- Esra'a Al Shafei - aktywistka walcząca o prawa człowieka, założycielka i dyrektorka Majal.orgsieć platform cyfrowych, które wzmacniają głosy zaniżone i zmarginalizowane.
- Peter H. Diamandis - Założyciel Singularity University, założyciel i prezes XPRIZE, jeden z „50 największych liderów świata” - według magazynu Fortune.
- Susan McPherson - Ekspertka ds. Odpowiedzialności Korporacyjnej, CEO w McPherson Strategies, Anioł Biznesu (Angel Investor).
- Dariusz Jemielniak - Ekspert Zarządzania Strategicznego i HR w Spółkach Technologicznych, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University, Członek Rady Nadzorczej Fundacji Wikimedia i Escola S.A., Seryjny Przedsiębiorca”.
- Maye Musk - Światowej sławy ekspertka ds. trendów w żywieniu, modelka, przedsiębiorca i autorka bestsellerów.
-->KUP BILET JUŻ TERAZ!
Konferencja Masters&Robots stanowi jedno z najistotniejszych wydarzeń poświęconych transformacji cyfrowej i trendom związanym z nowymi technologiami w tej części Europy. Bogaty program i ekspertyza wielu zaproszonych gości są wartościowym źródłem cennego know-how.
Więcej informacji na stronie: https://mastersandrobots.tech/
Źródło: Digital University
Film: Zrobotyzowany.pl
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?