Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

KUKA KR QUANTEC pro do załadunku obrabiarek

 KUKA KR QUANTEC pro
 Fot.: KUKA

W zakładzie Bizerba SE & Co. KG pracują trzy roboty KUKA z rodziny. Niezawodnie doprowadzają one aluminiowe obudowy do dwóch szlifierek, w których następuje ich obróbka wstępna i wykańczająca oraz polerowanie. 

Wstępnie wyfrezowane, aluminiowe obudowy są doprowadzane za pośrednictwem systemu przesuwnego stołu do pierwszego robota KR 120 R2500 pro z rodziny KR QUANTEC pro. Jego zadaniem jest niezawodna obróbka obudów w dwóch szlifierkach, zajmujących się obróbką wstępną i wykańczającą. Oszlifowane elementy są z powrotem wyprowadzane za pośrednictwem stołu przesuwnego. Następnie jeden z pracowników przekazuje je do dwóch kolejnych robotów. Zajmują się one szlifowaniem końcowym obrabianych przedmiotów i ich polerowaniem za pomocą maszyny polerskiej. 


Roboty do dużych obciążeń odciążają pracowników i zwiększają produktywność 
Rozwiązanie automatyzacyjne, zastosowane firmie Bizerba, doprowadziło nie tylko do wzrostu produktywności pracowników o około 15%: Dzięki odciążeniu pracowników znacznie zmniejszył się również odsetek zachorowań. 
Robot jest wyjątkowo kompaktowy, niezwykle sztywny przy największej gęstości mocy. Jeszcze mniej krawędzi kolizyjnych i filigranowa kiść. Model KR 120 R2500 pro stwarza warunki dla przyszłościowych i znacznie bardziej kompaktowych koncepcji modułowych o dużym zakresie obciążeń. Maksymalna dynamika i wydajność w najbardziej kompaktowej formie – do obciążeń do 120 kg i zasięgów do 2 500 mm.

Polecamy 
Profil firmy KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. 


Źródło: KUKA 


Dodano 04.03.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy