Korzyści praktycznej nauki z AKADEMIĄ NORELEM
W ciągu ostatniej dekady sektory produkcji i inżynierii szybko ewoluowały. AKADEMIA NORELEM stoi na czele tej ewolucji, zapewniając pełne zrozumienie obecnych i przyszłych potrzeb inżynierów-projektantów oraz oferując szczegółową wiedzę na temat zagadnień związanych z inżynierią mechaniczną we wszystkich jej aspektach na całym świecie.
AKADEMIA NORELEM stoi na czele tej ewolucji, zapewniając pełne zrozumienie obecnych i przyszłych potrzeb inżynierów-projektantów oraz oferując szczegółową wiedzę na temat zagadnień związanych z inżynierią mechaniczną we wszystkich jej aspektach na całym świecie.
Niezależnie od poziomu umiejętności lub wymagań, AKADEMIA oferuje kompleksowe podejście do szkolenia, zapewniając różne kursy podstawowe i zaawansowane, które pomagają studentom zrozumieć zastosowania standardowych elementów maszyn i projekty techniczne.
Szkolenia na wszystkich poziomach
Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, wyjaśnia: „Nasza AKADEMIA aktywnie promuje rozwój młodych talentów, oferując bezpłatne wykłady ekspertów, które zapewniają wgląd w bieżące innowacje technologiczne, dzięki czemu studenci są na bieżąco z trendami branżowymi
„Oferujemy szkolenia zgodnie z ogólnymi warunkami instytucji edukacyjnych i uniwersytetów. Nasz program zapewnia dogłębny wgląd w różne obszary tematyczne inżynierii mechanicznej poprzez ukierunkowane wykłady, przyciągając ok. 2000 uczestników rocznie w całej Europie.”
Poza tymi wykładami szkolenia techniczne norelem omawiają bardziej szczegółowo konkretne produkty i zastosowania, co pozwala młodym inżynierom dogłębnie zrozumieć ich zawiłości. Interaktywne szkolenie podstawowe dla początkujących oferuje kompleksowe wprowadzenie do bazowych koncepcji technicznych za pośrednictwem kursów online, umożliwiając studentom rozwijanie się we własnym tempie. Dla doświadczonych inżynierów, którzy chcą poprawić swoje umiejętności dzięki specjalistycznej wiedzy dostępne są również zaawansowane treści edukacyjne.
M, Schneck dodaje: „Oprócz kursów ogólnych, jedną z naszych najpopularniejszych ofert w AKADEMII stanowią indywidualne szkolenia produktowe. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie, ponieważ można je w pełni dostosować do potrzeb odbiorców, co ułatwia naukę praktycznie wszystkiego - od budowy urządzeń, po technologię liniową, a także oferuje elastyczne możliwości sesji online bądź na miejscu”.
AKADEMIA norelem pozwala zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, zwiększając pewność siebie studentów i ułatwiając im zatrudnienie w momencie rozpoczynania kariery. Szkolenia te zapewniają głębokie zrozumienie praktycznych zastosowań, co wyróżnia studentów na rynku pracy.
Poza standardowymi szkoleniami, ACADEMIA sponsoruje również różne projekty, które oferują praktyczne doświadczenie, takie jak konkurs projektowy norelem zachęcający młodych inżynierów do przesuwania granic inżynierii mechanicznej dzięki swoim innowacyjnym projektom.
Salon wystawowy SHOWTRUCK firmy norelem zabiera AKADEMIĘ w trasę, oferując wyjątkową, mobilną przestrzeń do nauki, która uzupełnia szkolenia w salach. Przestrzeń ta pozwala studentom uczestniczyć w praktycznych demonstracjach w czasie rzeczywistym, bez potrzeby korzystania z tradycyjnego otoczenia klasowego. SHOWTRUCK podróżuje po uniwersytetach w całej Europie, oferując dostosowane kursy szkoleniowe dotyczące produktów i łącząc naukę praktyczną z teoretyczną. Kameralna przestrzeń dla 10–15 osób tworzy środowisko sprzyjające współpracy i interaktywnej nauce.
Wspieranie doświadczenia praktycznego
Kolejny ważny sposób, w jaki AKADEMIA norelem wspiera praktyczną naukę, stanowi jednocześnie integralną część firmowej filozofii korporacyjnej. Wsparcie zespołów Formula Student, które norelem zapewnia od 2016 r. to jeden z najważniejszych aspektów działalności AKADEMII. Przykładowo, impreza VDI Racing Camp w 2023 r. gościła 19 zespołów z całych Niemiec, dając studentom wyjątkową okazję do przetestowania swoich pojazdów w rzeczywistych warunkach torowych i przygotowania ich do zawodów.
Antonio Stepan, dyrektor techniczny zespołu wyścigowego University of Birmingham, UBRacing, który bierze udział w wydarzeniach VDI Racing w Wielkiej Brytanii, podkreśla: „Firma norelem, sponsorując zespół, bezpośrednio wpływa na nasze wyniki w zawodach Formula Student, rozszerzając naszą wiedzę, co umożliwia stosowanie teoretycznych idei w sytuacjach praktycznych”.
ACADEMIA zapewnia również kompleksowe Centrum Szkolenia Online, gdzie studenci mogą uzyskać dostęp do różnych zasobów, takich jak filmy, samouczki i publikacje techniczne. Te elastyczne możliwości pozwalają im uczyć się zasad inżynierii mechanicznej we własnym tempie.
Silne relacje norelem z partnerami przemysłowymi gwarantują również, że zasoby i treści szkoleniowe pozostają aktualne, podążając w ślad za najnowszymi standardami i przełomami technicznymi. Ponadto partnerstwa akademickie dodatkowo integrują zasoby norelem z programami nauczania na uniwersytetach, zapewniając studentom praktyczne doświadczenie, których potrzebują, aby rozwijać się w czasie nauki i przyszłej pracy.
Pomoc norelem dla zespołów Formuły Student nie ogranicza się tylko do zasobów technicznych, ale obejmuje również niezbędne doświadczenie i doradztwo. Firma norelem oferuje komponenty, takie jak śruby pasowane do wsporników mechanizmu różnicowego i środek do zabezpieczania gwintów Loctite wykorzystywany w montażu elementów podwozia. Zespoły korzystają również z pomocy na etapie projektowania, co jest niezbędne do podejmowania świadomych decyzji technicznych. To praktyczne wsparcie poprawia osiągi pojazdów w zawodach, a także ułatwia zrozumienie ważnych zasad mechaniki.
A. Stepan kontynuuje: „Partnerstwo z norelem pozwoliło zaoszczędzić pieniądze na narzędziach i elementach złącznych, co z kolei umożliwiło nam skupienie się na zasobach i rozwoju bardziej konkurencyjnych samochodów”.
Patrząc w przyszłość
Dla wielu studentów współpraca z norelem jest szansą na zdefiniowanie kariery, pozwalającą im na dyskusje z ekspertami, uczestnictwo w targach branżowych i pracę nad nowatorskimi projektami oraz – co bardzo ważne – umożliwia im ona poznawanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii i praktyk inżynieryjnych.
Mówi A. Stepan: „Możliwość uczestnictwa w targach, takich jak MACH i wystawiania się razem z norelem pozwoliła naszemu zespołowi nawiązać kontakty z zewnętrznymi firmami, poprawić umiejętności komunikacyjne oraz zapoznać się z najnowszymi technologiami branżowymi”.
M. Schneck podsumowuje: „Patrząc w przyszłość, partnerstwo norelem z młodymi inżynierami i instytucjami edukacyjnymi ma ogromny potencjał. Zaangażowanie AKADEMII w rozwój i pielęgnowanie talentów gwarantuje, że następne pokolenie inżynierów będzie mogło się rozwijać w optymalnych warunkach. Sami studenci wyrażają chęć długoterminowej współpracy z norelem i są gotowi korzystać z jego pomocy przez wiele lat.”
Dzięki kompleksowej ofercie szkoleń, projektom praktycznym i wsparciu ekspertów, AKADEMIA norelem stanowi nie tylko źródło wiedzy, ale jest także platformą startową dla przyszłych inżynierów, która pomaga im przekształcać innowacyjne pomysły w rzeczywistość.
Na stronie www.norelem-academy.com/news-events można znaleźć więcej informacji o tym, jak AKADEMIA pomaga studentom inżynierii i placówkom edukacyjnym na całym świecie. Odwiedzając stronę AKADEMII norelem klienci mogą zapoznać się z ofertą fachowego doradztwa, praktycznych szkoleń i najnowocześniejszych narzędzi, które pomagają w rozwoju kariery zawodowej..
Źródło: norelem
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?