Szukaj w działach:

Za nami 14. edycja Targów SYMAS® i MAINTENANCE

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


14. edycja Targów SYMAS® i MAINTENANCE, które odbyły się 18 i 19 października 2023 r. w EXPO Kraków zakończyły się dużym sukcesem.


Jak podaje Organizator, w wydarzeniu udział wzięło 139 wystawców oraz 3291 zwiedzających. Wystawcy nie kryją zadowolenia z jakości odbytych spotkań i już podczas tegorocznej edycji rezerwowali stoiska na przyszły rok. Międzynarodowych Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowych Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE są jedynym wydarzeniem w Polsce, gdzie prezentowana są rozwiązania dla materiałów sypkich i masowych oraz utrzymania ruchu, co docenia wielu gości.

Branża się zmienia, ale wiemy, jak się dostosować

Branża przemysłowa nieustannie ewoluuje, a obecność na targach pozwoliła dostawcom i klientom porozmawiać bezpośrednio, otwarcie i bez pośpiechu. 


Z mojej perspektywy spotkania na żywo są bardzo ważne, ponieważ jesteśmy w stanie się wtedy poznać, porozmawiać z klientami, dowiedzieć się jakie mają dokładnie problemy. Niektórych rzeczy po prostu nie mówi się zdalnie, łatwiej porozmawiać na żywo. Sprzedajemy systemy cyfrowe, raczej lubimy się spotkać z kimś twarzą w twarz – powiedział Dominik Lubera, Manager produktu CMMS w firmie Profesal. 

 


Podobnego zdania jest Marcin Lenart, Sales Manager w firmie RGB Elektronika - wiemy, że na co dzień każdy z nas jest zabiegany - problemy z awariami, problemy z przestojami na produkcji. Wtedy nie ma czasu na to, żeby wypracować jakieś rozwiązania, ale tutaj możemy się spotkać. Możemy porozmawiać i zastanowić się, co razem możemy zrobić, żeby naszym klientom pracowało się lepiej i te przestoje były jak najkrótsze. 

 

Przemysł to nie tylko maszyny, ale również ludzie. Specjaliści zdają sobie sprawę, że ciągłe doskonalenie jest kluczem do sukcesu. 


Jak mówi Weronika Maciak, Specjalistka ds. Obsługi Klienta w firmie EMT-System - największe wyzwania w branży to przede wszystkim podnoszenie swoich kwalifikacji, ponieważ rynek rozwija się coraz bardziej dynamicznie i trzeba podnosić swoje kwalifikacje, żeby być coraz lepszym w tym, co się robi. Targi to przede wszystkim możliwość nawiązania kontaktów i współpracy z różnymi firmami, które też informują nas o swoich potrzebach. Dzięki temu my lepiej wiemy, jak odpowiadać na potrzeby firm, które są w przemyśle.TARGI SYMAS MAINTENANCE 2023 roboty

 

Praktyczne warsztaty, pokazy w strefie podsufitowej i ogrom wiedzy

Wystawcy docenili możliwość prezentacji swoich usług także w formie warsztatów oraz praktycznych pokazów. Jak mówi Jakub Hasa, Kierownik Sprzedaży Usług Serwisowych w firmie SEW-EURODRIVE - lubimy być na Targach SYMAS® i MAINTENANCE, dlatego że poprzez praktyczne warsztaty, które realizujemy właściwie co godzinę, ściągamy tutaj sporą rzeszę zainteresowanych i możemy dzielić się naszym doświadczeniem.

Na Targach SYMAS® i MAINTENANCE swój targowy debiut miała firma Masters of Altitude specjalizująca się w usługach alpinistycznych dla przemysłu. Firma w pełni wykorzystała potencjał targów - oprócz aktywnych rozmów na stoisku, doświadczone alpinistki kilka razy dziennie prezentowały usługi w strefie podsufitowej, m.in. w zakresie ratownictwa alpinistycznego, a także pierwszej pomocy. 

Podczas warsztatów na scenie targowej eksperci prezentowali wiele ciekawych zagadnień związanych zarówno z naprawą wybranych urządzeń, jak również optymalizacją kosztów i procesów produkcyjnych w projektowanie budynków czy kompetencjami pracowników w erze przemysłu 4.0.

Przysłowiową „wisienką na torcie” była towarzysząca targom konferencja Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu, podczas której specjaliści w zakresie efektywności energetycznej, cyberbezpieczeństwa przemysłowego, niezawodności i efektywności pracy działów UR dzielili się swoimi doświadczeniami z kolegami po fachu. Uczestnicy poznali studia przypadków z takich zakładów jak LG Electronics, BorgWarner, 3M, Woodward, Kuźnia Jawor czy Knauf. Słuchacze docenili tematykę konferencji, która umożliwiła zrozumienie nadchodzących zmian i w przyszłości ułatwi przygotowanie się na nowe wyzwania.

Jedno z najważniejszych spotkań w Polsce

Targi SYMAS® i MAINTENANCE to jedna z najważniejszych imprez przemysłowych w Polsce, która z roku na rok przyciąga co raz większe grono zwiedzających, jednocześnie od kilkunastu lat będąc stałym punktem w kalendarzu wielu wystawców.


- Firma istnieje od 2001 roku, a my od 2011 nieprzerwanie jesteśmy na Targach SYMAS® i MAINTENENCE. Tak naprawdę uważamy, że na takich tego typu wydarzeniach buduje się bardzo dobre relacje z klientami – powiedział Błażej Bujak, Dyrektor Zarządzający firmy Techmont.

 


Coroczną możliwość spotkań na targach w Krakowie doceniła także Marta Stelmaszak, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w firmie Sintac Polska - w zeszłym roku bardzo dużo klientów nas tutaj odwiedziło. Teraz witają się z nami ponownie, pamiętają nas, więc jest to bardzo fajne, pozytywne doświadczenie. 

Firmy chwalą przede wszystkim świetną organizację targów oraz skupienie imprezy na konkretnych tematach, dzięki czemu mogą bardzo skutecznie docierać do klientów z wielu branż ze swoją ofertą.

 


Uważam, że tutaj grono odwiedzających jest dosyć szerokie - od klientów końcowych, którzy szukają rozwiązań dla siebie, po producentów, którzy szukają nowych rozwiązań jak ulepszyć swoje maszyny. Pojawiają się także biura konstrukcyjne czy projektanci, którzy chcą poznać najnowsze trendy. - zauważył Przemysław Chrobak, Managing Director w firmie Abraservice Polska.

 

Widzimy się za rok!

Zarówno w ocenie organizatorów, jak i uczestników wydarzenia, była to bardzo udana edycja. Branża zdecydowanie potrzebuje spotkań na żywo, zwłaszcza biorąc pod uwagę charakter codziennej pracy wielu pracowników i managerów działów inżynierii przemysłowej. Targi dają fantastyczną możliwość poznania, zobaczenia, a często też przetestowania nowych rozwiązań i realnego usprawniania działań zakładów produkcyjnych. 

Obserwując dynamiczne zmiany w branży, nowe trendy i rozwiązania z niecierpliwością wypatrujemy kolejnej edycji, która zaplanowana jest na 16 i 17 października 2024 r. w EXPO Kraków. Tym razem Targi SYMAS® i MAINTENANCE odbędą się równolegle z Międzynarodowymi Targami Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®.

Więcej informacji na stronie: www.symas.krakow.pl 

 

Źródło: Targi w Krakowie
Zdjęcia i film: Targi w KrakowiePOWIĄZANE
Ruszyły zapisy na Konkursu 11. Strefy Studenta Wystartowała rejestracja na Konkurs 11. Strefy Studenta organizowany podczas 14. edycji M...
Roboty będą produkować roboty Firma ABB oficjalnie rozpoczęła budowę nowej fabryki robotów i ośrodka badawczego ...
Zrobotyzowane spawanie dużych konstrukcji stalowych Spełnienie wysokich wymagań odbiorców, dotyczących szybkich terminów dostaw...
Nowe technologie dla służb utrzymania ruchu 11 czerwca 2019 r. we Wrocławiu na Konferencji Maintech zorganizowanej przez czasopismo I...
Chwytaki adhezyjne do różnorodnych zastosowań Inspirowana bionicznie technologia chwytaków ADHESO opiera się na zasadzie adhezji...
Co wpływa na sukces robotyzacji? Jedną z zalet robotyzacji jest to, iż zabezpiecza ona firmę produkcyjną przed licznymi nie...
Partnerzy