Szukaj w działach:

Perla Polska – stawiamy na automatyzację procesów

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Perla Polska to jeden z liderów branży FMCG w produkcji hummusu oraz przekąsek typu antipasti w Europie.

W 2021 roku Perla otworzyła w Słupsku nową fabrykę o powierzchni 28 000 metrów kwadratowych. Dzisiaj zatrudnia już ponad 1500 osób, a wciąż prowadzona jest rekrutacja na nowe stanowiska. Słupski producent hummusu wysyła swoje produkty do ponad 30 tys. sklepów w Europie, ale produkty trafiają do Kolumbii lub Australii. 

High-tech w produkcji żywności

Perla w swoim portfelu produktowym posiada ponad 700 artykułów i na wszystkich etapach przygotowywania, wykorzystywane są najnowocześniejsze maszyny przemysłu spożywczego oraz systemy produkcji i magazynowania.

Perla we współpracy z jednym z dostawców jako pierwsza w regionie zbudowała w pełni automatyczny magazyn na 8000 palet. Jest to w zasadzie robot obsługujący magazyn wyrobów gotowych, który składa się z systemu układnic, wind i lanzader, czyli wózków wahadłowych do przenoszenia palet. Wszystko to spięte jest w dwóch autonomicznych silosach magazynowych.

- Naszym celem jest całkowite zautomatyzowanie procesów produkcyjnych. Działamy już na systemach automatycznej paletyzacji, a obecnie wprowadzamy także systemy automatycznego pakowania oparte na robotach przesyłowych - mówi Grzegorz Gwardzik, Dyrektor Działu Technicznego Perla Polska.

Ten ostatni projekt jest jednym z najważniejszych priorytetów dla firmy na najbliższe miesiące. Dzięki niemu znacząco wzrosną moce produkcyjne fabryki, usprawniona zostanie logistyka wewnętrza i przepływ wyrobów gotowych.

- Na ten projekt przeznaczymy ponad 30 milionów złotych, właśnie tworzymy zespół specjalistów odpowiedzialnych za jego kompleksowe wdrożenie – dodaje Grzegorz Gwardzik.

Perla poszukuje doświadczonych specjalistów, ale w ofercie ma także propozycje dla osób zaczynających swoją karierę zawodową.

- Nasz projekt jest bardzo rozbudowany dlatego poszukujemy pracowników o różnych kwalifikacjach. Osoby z doświadczeniem będą miały możliwość realizacji zawodowej poprzez wdrażanie konkretnych rozwiązań technicznych i technologicznych. Natomiast absolwentom zapewniamy szeroki rozwój w obszarze DUR dzięki nauce od doświadczonych kolegów i pracy nad konkretnymi zagadnieniami technicznymi.Dlatego zachęcamy do rekrutacji zarówno osoby z doświadczeniem, jak i świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych i posiadaczy dyplomu technika – mówi Renata Rosłoniec, HR Manager w Perla.


Perla Polska – stawiamy na automatyzację procesów


Nowoczesna technologia, sprawdzeni partnerzy, najlepsze produkty

Obszar produkcji oraz magazyny Perla wyposażone są w maszyny i systemy najlepszych europejskich dostawców. Wiele rozwiązań uszytych jest na miarę potrzeb fabryki i poddawanych jest kolejnym testom w procesie ciągłego doskonalenia. Celem Perla jest zostać najnowocześniejszą fabryką produkcji spożywczej w Europie.

- Stawiamy na innowacyjność, dlatego ciągle usprawniamy procesy i doposażamy fabrykę w nowoczesne maszyny wspierające automatyzację. To jednak nie mogłoby się udać bez zespołu profesjonalistów gotowych na nowe wyzwania – mówi Michał Perel, założyciel i Prezes Perla. 

Słupski producent hummusu i antipasti poszukuje pracowników z kilku specjalizacji – inżynierów automatyki, mechaników i elektryków, których zadaniami będą m.in. konserwacja, bieżące naprawy oraz przeglądy linii technologicznych. 

Wyjątkowe możliwości rozwoju dla automatyków

- Firma powstała na dwóch filarach – jakość i innowacyjność. Bezpieczeństwo żywności jest dla nas priorytetem, a najlepsze rezultaty osiąga się dzięki sprawdzonym systemom i nowoczesnym technologiom -  mówi Michał Perel.

Perla przykłada dużą wagę do podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników. Oferuje specjalistyczne szkolenia z obszaru automatyki np. z obsługi robotów wieloosiowych. Pracownicy Perla mogą nabyć również uprawnienia do obsługi jezdniowych wózków podnośnikowych lub odbyć szkolenia SEP potwierdzające kwalifikacje elektroenergetyczne. 

- Część szkoleń przeprowadzana jest przez naszych zagranicznych partnerów, producentów maszyn i systemów, z których korzystamy. Dzięki temu nasi pracownicy otrzymują konkretną i sprawdzoną wiedzę bezpośrednio od inżynierów i konstruktorów poszczególnych maszyn – mówi Grzegorz Gwardzik.

 


Zacznij pracę w Perla!

- Aktualnie prowadzimy kilka rekrutacji do Działu Utrzymania Ruchu, czyli działu odpowiedzialnego za utrzymanie sprawności linii technologicznych. Uważam, że w skali Polski mamy bardzo ciekawą ofertę dla specjalistów z zakresu mechaniki, elektryki i automatyzacji -  mówi Agnieszka Juchniewicz, Dyrektor Zakładu w Słupsku.  

Oprócz ciekawych wyzwań w pracy i możliwości szkolenia, Perla oferuje także kompleksowe wsparcie dla nowych pracowników, w tym pomoc w relokacji i znalezieniu mieszkania, a nawet oferty pracy dla partnerek lub partnerów pracowników.

- Perla rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego poszukujemy nowych członków zespołu z różnych obszarów, w tym księgowości, jakości, technologii żywności. Wszystkie nasze aktualne oferty pracy można znaleźć na naszej stronie internetowej – mówi Renata Rosłoniec HR Manager w Perla.

Perla jest zlokalizowana w Słupsku, 100 km od Trójmiasta i 20 km od pięknych, usteckich plaż, więc kusi nie tylko ofertą zmiany środowiska pracy, ale również całego życia.

https://pelnadobra.pl/kariera/

 

Źródło: Perla Polska

POWIĄZANE
Zrobotyzowane Spawanie 4.0 na ExpoWELDING 2018 Targi spawalnicze ExpoWELDING 2018, zlokalizowane w najbardziej uprzemysłowionym regionie ...
VII edycja IT Future Expo już za nami 26 września 2019 na stadionie Legii w Warszawie dzięki prezentowanym trendom technologicz...
Rozwiązania SEW-Eurodrive zatrzymują energię Duże przyspieszenia przy dużych obciążeniach, szczególnie w przypadku system&oacut...
Pakiet Plug & Work dla cobotów i lekkich robotów Rozwój w dziedzinie lekkich robotów umożliwia coraz większą kreatywność w i...
Nowoczesna produkcja okiem ekspertów W kwietniu 2018 r. odbędzie się V Forum Nowoczesnej Produkcji, które jest odpowied...
Digitalizacja przedsiębiorstw nabiera tempa - raport Wdrażanie innowacji w przedsiębiorstwach przemysłowych postrzegane jest przede wszystkim ...
Partnerzy