Perla Polska – stawiamy na automatyzację procesów
Perla Polska to jeden z liderów branży FMCG w produkcji hummusu oraz przekąsek typu antipasti w Europie.
W 2021 roku Perla otworzyła w Słupsku nową fabrykę o powierzchni 28 000 metrów kwadratowych. Dzisiaj zatrudnia już ponad 1500 osób, a wciąż prowadzona jest rekrutacja na nowe stanowiska. Słupski producent hummusu wysyła swoje produkty do ponad 30 tys. sklepów w Europie, ale produkty trafiają do Kolumbii lub Australii.
High-tech w produkcji żywności
Perla w swoim portfelu produktowym posiada ponad 700 artykułów i na wszystkich etapach przygotowywania, wykorzystywane są najnowocześniejsze maszyny przemysłu spożywczego oraz systemy produkcji i magazynowania.
Perla we współpracy z jednym z dostawców jako pierwsza w regionie zbudowała w pełni automatyczny magazyn na 8000 palet. Jest to w zasadzie robot obsługujący magazyn wyrobów gotowych, który składa się z systemu układnic, wind i lanzader, czyli wózków wahadłowych do przenoszenia palet. Wszystko to spięte jest w dwóch autonomicznych silosach magazynowych.
- Naszym celem jest całkowite zautomatyzowanie procesów produkcyjnych. Działamy już na systemach automatycznej paletyzacji, a obecnie wprowadzamy także systemy automatycznego pakowania oparte na robotach przesyłowych - mówi Grzegorz Gwardzik, Dyrektor Działu Technicznego Perla Polska.
Ten ostatni projekt jest jednym z najważniejszych priorytetów dla firmy na najbliższe miesiące. Dzięki niemu znacząco wzrosną moce produkcyjne fabryki, usprawniona zostanie logistyka wewnętrza i przepływ wyrobów gotowych.
- Na ten projekt przeznaczymy ponad 30 milionów złotych, właśnie tworzymy zespół specjalistów odpowiedzialnych za jego kompleksowe wdrożenie – dodaje Grzegorz Gwardzik.
Perla poszukuje doświadczonych specjalistów, ale w ofercie ma także propozycje dla osób zaczynających swoją karierę zawodową.
- Nasz projekt jest bardzo rozbudowany dlatego poszukujemy pracowników o różnych kwalifikacjach. Osoby z doświadczeniem będą miały możliwość realizacji zawodowej poprzez wdrażanie konkretnych rozwiązań technicznych i technologicznych. Natomiast absolwentom zapewniamy szeroki rozwój w obszarze DUR dzięki nauce od doświadczonych kolegów i pracy nad konkretnymi zagadnieniami technicznymi.Dlatego zachęcamy do rekrutacji zarówno osoby z doświadczeniem, jak i świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych i posiadaczy dyplomu technika – mówi Renata Rosłoniec, HR Manager w Perla.
Nowoczesna technologia, sprawdzeni partnerzy, najlepsze produkty
Obszar produkcji oraz magazyny Perla wyposażone są w maszyny i systemy najlepszych europejskich dostawców. Wiele rozwiązań uszytych jest na miarę potrzeb fabryki i poddawanych jest kolejnym testom w procesie ciągłego doskonalenia. Celem Perla jest zostać najnowocześniejszą fabryką produkcji spożywczej w Europie.
- Stawiamy na innowacyjność, dlatego ciągle usprawniamy procesy i doposażamy fabrykę w nowoczesne maszyny wspierające automatyzację. To jednak nie mogłoby się udać bez zespołu profesjonalistów gotowych na nowe wyzwania – mówi Michał Perel, założyciel i Prezes Perla.
Słupski producent hummusu i antipasti poszukuje pracowników z kilku specjalizacji – inżynierów automatyki, mechaników i elektryków, których zadaniami będą m.in. konserwacja, bieżące naprawy oraz przeglądy linii technologicznych.
Wyjątkowe możliwości rozwoju dla automatyków
- Firma powstała na dwóch filarach – jakość i innowacyjność. Bezpieczeństwo żywności jest dla nas priorytetem, a najlepsze rezultaty osiąga się dzięki sprawdzonym systemom i nowoczesnym technologiom - mówi Michał Perel.
Perla przykłada dużą wagę do podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników. Oferuje specjalistyczne szkolenia z obszaru automatyki np. z obsługi robotów wieloosiowych. Pracownicy Perla mogą nabyć również uprawnienia do obsługi jezdniowych wózków podnośnikowych lub odbyć szkolenia SEP potwierdzające kwalifikacje elektroenergetyczne.
- Część szkoleń przeprowadzana jest przez naszych zagranicznych partnerów, producentów maszyn i systemów, z których korzystamy. Dzięki temu nasi pracownicy otrzymują konkretną i sprawdzoną wiedzę bezpośrednio od inżynierów i konstruktorów poszczególnych maszyn – mówi Grzegorz Gwardzik.
Zacznij pracę w Perla!
- Aktualnie prowadzimy kilka rekrutacji do Działu Utrzymania Ruchu, czyli działu odpowiedzialnego za utrzymanie sprawności linii technologicznych. Uważam, że w skali Polski mamy bardzo ciekawą ofertę dla specjalistów z zakresu mechaniki, elektryki i automatyzacji - mówi Agnieszka Juchniewicz, Dyrektor Zakładu w Słupsku.
Oprócz ciekawych wyzwań w pracy i możliwości szkolenia, Perla oferuje także kompleksowe wsparcie dla nowych pracowników, w tym pomoc w relokacji i znalezieniu mieszkania, a nawet oferty pracy dla partnerek lub partnerów pracowników.
- Perla rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego poszukujemy nowych członków zespołu z różnych obszarów, w tym księgowości, jakości, technologii żywności. Wszystkie nasze aktualne oferty pracy można znaleźć na naszej stronie internetowej – mówi Renata Rosłoniec HR Manager w Perla.
Perla jest zlokalizowana w Słupsku, 100 km od Trójmiasta i 20 km od pięknych, usteckich plaż, więc kusi nie tylko ofertą zmiany środowiska pracy, ale również całego życia.
Źródło: Perla Polska
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?