Szukaj w działach:

AIUT i FAIRP zacieśniają relacje biznesowe z Tajwanem

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Z inicjatywy firmy AIUT przedstawiciele Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAIRP) i Taiwan Automation Intelligence and Robotics Association (TAIROA) podpisali Memorandum of Understanding (MOU) w sprawie strategicznego partnerstwa i współpracy biznesowej między krajowymi sektorami przemysłowymi.


23 kwietnia br. w głównej siedzibie firmy AIUT w Gliwicach prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, Tomasz Haiduk oraz prezes Taiwan Automation Intelligence and Robotics Association, Kou-I Szu, zawarli porozumienie (ang. Memorandum of Understanding) dotyczące współpracy w zakresie nawiązywania kontaktów między firmami członkowskimi obu organizacji w celu wykorzystania możliwości biznesowych w Polsce, na Tajwanie oraz na skalę globalną. W ramach ustaleń stowarzyszenia przewidują również wymianę wiedzy, doświadczeń, wzajemne wizyty i uczestnictwo w wydarzeniach branżowych.

 


Rozpoczęliśmy kolejny ważny dialog. Polski sektor przemysłowy prężnie się rozwija i oferuje technologie i usługi inżynierskie, których oczekuje rynek globalny. Stąd działania FAIRP na rzecz umacniania współpracy z bliźniaczymi organizacjami światowego sektora przemysłowego. Tajwan to dla nas ważny kierunek współpracy gospodarczej, a podpisane porozumienie jednoznacznie potwierdza, że Polska, także jako dostawca zaawansowanych technologii Przemysłu 4.0, może być pożądanym i uznanym partnerem. Z pewnością dobrze wykorzystamy nasz wzajemny potencjał – powiedział Tomasz Haiduk, prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.

 

TAIROA to organizacja działająca od ponad 40 lat, jest najbardziej reprezentatywnym i wpływowym stowarzyszeniem branżowym w obszarze smart manufacturing i smart service industry na Tajwanie. Obecnie skupia ponad 300 firm członkowskich.

 


– Celem naszego porozumienia jest wzmocnienie współpracy między Tajwanem a Polską w zakresie możliwości realizacji projektów przemysłowych i wspólnego wzrostu na rynku międzynarodowym. Jestem przekonany, że to partnerstwo przyniesie obu stronom wymierne korzyści i stanie się fundamentem do budowy ciekawych projektów – podkreślił Kou-I Szu, prezes Tajwańskiego Stowarzyszenia Automatyzacji, Inteligencji i Robotyki.

 

Wizyta przedstawicieli Tajwanu w Polsce na zaproszenie AIUT oraz FAIRP

Porozumienie o współpracy podpisano w ramach trzydniowej wizyty przedstawicieli Tajwańskiego Stowarzyszenia Automatyzacji, Inteligencji i Robotyki (TAIROA) w Polsce, której inicjatorem i jednym z głównych gospodarzy obok FAIRP jest firma AIUT, największy polski integrator systemów automatyki przemysłowej i członek założyciel Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.

 


Polski rynek dostawców systemów przemysłowych i nowych technologii jest jednym z najlepiej ocenianych wśród światowych przedsiębiorstw produkcyjnych. Potrzeba jednak odpowiedniego partnerstwa, aby móc realizować duże, złożone projekty. Celem naszego spotkania z przedstawicielami Tajwanu jest prezentacja możliwości firm członkowskich FAIRP w zakresie realizacji usług przemysłowych i naszej biegłości w robotyzacji i cyfryzacji przemysłu na światowym poziomie. Demonstracja naszego krajowego potencjału w zakresie budowy systemów produkcyjnych oraz bogatego zaplecza do rozwoju technologii w ramach zaplanowanych wizyt studyjnych w AIUT, VIGO Photonics, Mago, Maspex, Goodram i Saule Technologies, stanowi doskonały punkt wyjścia do rozmów o wspólnej realizacji projektów z członkami TAIROA na arenie międzynarodowej – wskazuje Marek Gabryś, prezes Grupy AIUT.

 

Zawarte przez FAIRP i TAIROA memorandum stanowi kolejny krok w budowaniu relacji biznesowych między Polską a Tajwanem i lokalnymi firmami branżowymi. W podpisaniu porozumienia wzięli udział reprezentanci Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce oraz przedstawiciele firm członkowskich FAIRP. W trakcie całej wizyty delegacji TAIROA w Polsce towarzyszyli przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

 

Źródło: AIUT

 

 

AIUT Sp. z o.o.
Wyczółkowskiego 113
44-109 Gliwice
+48 32 775 40 00
POWIĄZANE
Innowacje w praktyce: Współpraca Robot – Chwytak – Człowiek Zaproszenie na Konferencję o Robotyzacji: Innowacje w praktyce: Współpraca "robot ...
Polacy najlepszymi młodymi integratorami robotów w Europie Dwaj młodzi absolwenci Politechniki Warszawskiej zajęli pierwsze miejsce w zawodowych mis...
Długo wyczekiwany finał zawodów ERC 2020 Długo wyczekiwany finał szóstej edycji międzynarodowych zawodów robot&oacut...
Wyzwania czwartej rewolucji przemysłowej W Sheraton Warsaw Hotel już 23 października 2019 r. odbędzie się jedno z najważniejszych ...
Wszystko o AUTOMATICON 2023 27. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON odbędz...
Kierunek technik robotyki w Mielcu Pierwszy w Polsce kierunek technik robotyki zostanie uruchomiony w Mielcu. Rekrutację ucz...
Partnerzy