AIUT i FAIRP zacieśniają relacje biznesowe z Tajwanem

Z inicjatywy firmy AIUT przedstawiciele Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAIRP) i Taiwan Automation Intelligence and Robotics Association (TAIROA) podpisali Memorandum of Understanding (MOU) w sprawie strategicznego partnerstwa i współpracy biznesowej między krajowymi sektorami przemysłowymi.
23 kwietnia br. w głównej siedzibie firmy AIUT w Gliwicach prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, Tomasz Haiduk oraz prezes Taiwan Automation Intelligence and Robotics Association, Kou-I Szu, zawarli porozumienie (ang. Memorandum of Understanding) dotyczące współpracy w zakresie nawiązywania kontaktów między firmami członkowskimi obu organizacji w celu wykorzystania możliwości biznesowych w Polsce, na Tajwanie oraz na skalę globalną. W ramach ustaleń stowarzyszenia przewidują również wymianę wiedzy, doświadczeń, wzajemne wizyty i uczestnictwo w wydarzeniach branżowych.
– Rozpoczęliśmy kolejny ważny dialog. Polski sektor przemysłowy prężnie się rozwija i oferuje technologie i usługi inżynierskie, których oczekuje rynek globalny. Stąd działania FAIRP na rzecz umacniania współpracy z bliźniaczymi organizacjami światowego sektora przemysłowego. Tajwan to dla nas ważny kierunek współpracy gospodarczej, a podpisane porozumienie jednoznacznie potwierdza, że Polska, także jako dostawca zaawansowanych technologii Przemysłu 4.0, może być pożądanym i uznanym partnerem. Z pewnością dobrze wykorzystamy nasz wzajemny potencjał – powiedział Tomasz Haiduk, prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej. |
TAIROA to organizacja działająca od ponad 40 lat, jest najbardziej reprezentatywnym i wpływowym stowarzyszeniem branżowym w obszarze smart manufacturing i smart service industry na Tajwanie. Obecnie skupia ponad 300 firm członkowskich.
– Celem naszego porozumienia jest wzmocnienie współpracy między Tajwanem a Polską w zakresie możliwości realizacji projektów przemysłowych i wspólnego wzrostu na rynku międzynarodowym. Jestem przekonany, że to partnerstwo przyniesie obu stronom wymierne korzyści i stanie się fundamentem do budowy ciekawych projektów – podkreślił Kou-I Szu, prezes Tajwańskiego Stowarzyszenia Automatyzacji, Inteligencji i Robotyki. |
Wizyta przedstawicieli Tajwanu w Polsce na zaproszenie AIUT oraz FAIRP
Porozumienie o współpracy podpisano w ramach trzydniowej wizyty przedstawicieli Tajwańskiego Stowarzyszenia Automatyzacji, Inteligencji i Robotyki (TAIROA) w Polsce, której inicjatorem i jednym z głównych gospodarzy obok FAIRP jest firma AIUT, największy polski integrator systemów automatyki przemysłowej i członek założyciel Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.
– Polski rynek dostawców systemów przemysłowych i nowych technologii jest jednym z najlepiej ocenianych wśród światowych przedsiębiorstw produkcyjnych. Potrzeba jednak odpowiedniego partnerstwa, aby móc realizować duże, złożone projekty. Celem naszego spotkania z przedstawicielami Tajwanu jest prezentacja możliwości firm członkowskich FAIRP w zakresie realizacji usług przemysłowych i naszej biegłości w robotyzacji i cyfryzacji przemysłu na światowym poziomie. Demonstracja naszego krajowego potencjału w zakresie budowy systemów produkcyjnych oraz bogatego zaplecza do rozwoju technologii w ramach zaplanowanych wizyt studyjnych w AIUT, VIGO Photonics, Mago, Maspex, Goodram i Saule Technologies, stanowi doskonały punkt wyjścia do rozmów o wspólnej realizacji projektów z członkami TAIROA na arenie międzynarodowej – wskazuje Marek Gabryś, prezes Grupy AIUT. |
Zawarte przez FAIRP i TAIROA memorandum stanowi kolejny krok w budowaniu relacji biznesowych między Polską a Tajwanem i lokalnymi firmami branżowymi. W podpisaniu porozumienia wzięli udział reprezentanci Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce oraz przedstawiciele firm członkowskich FAIRP. W trakcie całej wizyty delegacji TAIROA w Polsce towarzyszyli przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.
Źródło: AIUT
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Zapisz się na CT | SCAN FORUM Forum Technik CT i Skanowania 3D
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- OMNI-ADP – modułowe komputery panelowe AAEON w ofercie CSI S.A.
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)





