Szukaj w działach:

AIUT z pokazami robotów na Warsaw Industry Week 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Od robotów po najnowsze technologie cyfrowe i logistyczne. Podczas największych targów przemysłowych w Polsce, Warsaw Industry Week 2023, firma AIUT zaprezentuje swoje kompleksowe rozwiązania i kompetencje z obszaru automatyzacji, robotyzacji i digitalizacji przemysłu.


W programie m.in. dynamiczne pokazy transportowych robotów mobilnych z serii AMR Formica oraz prezentacje wspartych sztuczną inteligencją systemów intralogistycznego i lokalizacji wewnątrzbudynkowej.

Co jeszcze zobaczymy w showroomie największego polskiego integratora systemów automatyki przemysłowej? VII Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2023 odbędą się od 24 do 26 października br., tradycyjnie w podwarszawskim Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Wydarzeniu towarzyszy szereg konferencji, spotkań branżowych i prezentacji najnowszych rozwiązań dla przemysłu.

Dynamiczne pokazy transportowych robotów mobilnych, urządzeń przemysłowych, kobotów, prezentacje cyfrowego bliźniaka, systemu zarządzania intralogistyką i e-platformy lokalizacji wewnątrzbudynkowej – tak zapowiada się zaplanowany podczas trzech dni targów Warsaw Industry Week 2023 blok pokazowy AIUT. Firma jest największym polskim integratorem systemów automatyki przemysłowej. Zatrudnia blisko 700 inżynierów różnych specjalizacji. Prezentacje będą odbywać się na stoisku firmy B2.39 w targowej hali B.


– Jesteśmy integratorem automatyki przemysłowej i jednocześnie firmą technologiczną o mocnych kompetencjach inżynierskich. Projektujemy i budujemy zaawansowane rozwiązania dla różnych sektorów przemysłu już od przeszło 30 lat. Staramy się bardzo precyzyjnie odpowiadać na obecne wyzwania, przed jakimi stają zakłady produkcyjne, ale też sektor użyteczności publicznej, gdzie wyzwaniem jest efektywne gospodarowanie zasobami kluczowymi (gaz, woda, ciepło). Podczas tegorocznej odsłony Warsaw Industry Week 2023 prezentujemy nasz potencjał w zakresie możliwości tworzenia nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki i robotyki, budowania cyfrowego ekosystemu przedsiębiorstwa i integracji rozwiązań ze środowiskiem fabryki, co zapewniamy. W targowym showroomie podkreślimy również naszą silną pozycję jako dostawcy rozwiązań intralogistycznych. Pokażemy nowe, kastomizowane modele autonomicznych robotów mobilnych AIUT AMR Formica, które są częścią kompleksowego systemu intralogistycznego AIUT AFORMIC. Odwiedzających zapraszamy także do testowania naszego systemu lokalizacji wewnątrzbudynkowej klasy RTLS, który w czasie rzeczywistym monitoruje ruch maszyn i osób na terenie dowolnego zakładu, zarządzając i czuwając nad bezpieczeństwem – zapowiada Ewa Kubisiewicz-Boba, Dyrektor Marketingu w AIUT.

 

Boom na roboty trwa. Automatyzacja i robotyzacja strategiczna


Warsaw Industry Week to jedno z kluczowych spotkań branżowych. Minął kolejny ważny rok dla światowego przemysłu, w tym technologicznego. Rynek odpowiedział nowymi trendami i rozwiązaniami w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych i logistycznych. Ukształtowały się nowe strategie biznesowe, ale też rozwinął się i wciąż doskonali wachlarz rozwiązań i narzędzi, z jakich jako integrator systemów automatyki przemysłowej korzystamy i jakich sami jesteśmy producentem. Z pewnością na coraz większą skalę dokonujemy cyfryzacji procesów przemysłowych, co pokazują realizowane przez nasz zespół projekty budowy linii produkcyjnych i magazynów automatycznych. Tym bardziej zachęcamy do dyskusji i poznania naszych możliwości w zakresie kompleksowej automatyzacji procesów produkcyjnych, ale też biznesowych – mówi Sebastian Procek, Dyrektor Działu Budowy Maszyn w AIUT.

 

Jak zauważa automatyzacja przestaje być wyborem, a staje się dla zakładów warunkiem koniecznym dla utrzymania konkurencyjnej pozycji rynkowej. Jednocześnie niedobór personelu pozostaje silnym bodźcem dla firm do dalszej automatyzacji i cyfryzacji zakładów.

Zajrzyj do showroomu robotów i rozwiązań cyfrowych AIUT

W trakcie trzech dni trwania Warsaw Industry Week będzie można bliżej przyjrzeć się aż trzem modelom autonomicznych robotów mobilnych z autorskiej serii AIUT Formica. Prezentacje będą odbywać się na stoisku firmy, roboty AIUT będę też mijać odwiedzających w alejkach hali B. Jak zauważa Roman Szulik, Dyrektor Działu Robotów Mobilnych w AIUT, automatyzacja operacji dostaw wewnętrznych to obecnie obok robotyzacji głównych procesów produkcyjnych kluczowy nurt w rozwoju przedsiębiorstw. Oczekiwania przedsiębiorców w tym zakresie skupiają się przede wszystkim na optymalizacji i zabezpieczeniu ciągłości procesu produkcyjnego. Stąd ekspansja flot AMR.


Wprowadzenie do fabryk i magazynów transportowych robotów mobilnych typu AMR zmieniło reguły zarządzania logistyką i produkcją. Dzięki nim możliwa jest nie tylko automatyzacja transportu towarów w obrębie przedsiębiorstwa, ale również tworzenie elastycznych scenariuszy produkcyjnych. Nasze rozwiązanie to umożliwia. AIUT jest producentem kompleksowej platformy intralogistycznej AFORMIC. Mówimy tu o zaawansowanym, autonomicznym systemie zarządzania intralogistyką, gdzie nasz fleet manager AIUT Qursor pozwala na kompleksowe zarządzanie wszystkimi operacjami logistycznymi (również niezrobotyzowanymi) oraz flotą robotów mobilnych AMR/AGV w oparciu o analizę rzeczywistych procesów fabryki – bez stałego nadzoru człowieka. Jako producent i dostawca odpowiadamy zarówno za warstwę software, jak i hardware. To zapewnia nam unikatowe możliwości w zakresie projektowym. Zakładom dostarczamy w pełni dostosowany do ich procesu system wraz z kastomizowaną flotą robotów AMR. To podejście mocno nas wyróżnia i zostało przez rynekdocenione, bo właśnie takie jest wymaganie sektora produkcyjnego, co jako integrator dobrze rozumiemy. W zaledwie 5 lat od wprowadzenia AFORMIC na rynek AIUT stał się największym polskim producentem tego typu rozwiązań intralogistycznych. Dziś z powodzeniem realizujemy wdrożenia na rynkach zagranicznych, dostarczając nasz system i roboty m.in. do fabryk światowego producenta z sektora automotive – informuje Roman Szulik, Dyrektor Działu Robotów Mobilnych w AIUT.

 

AIUT z pokazami robotów autonomicznych na Warsaw Industry Week 2023

 

Pokazy AMR i cobotów

Pokazy maszyn to stała część programu targowego Warsaw Industry Week. Swoją premierę podczas tegorocznego WIW 2023 będzie miał autonomiczny robot mobilny AMR AIUT Formica 23. Ten dostosowany do potrzeb klienta pojazd, to dotychczas największy wyprodukowany przez AIUT robot transportowy. Ma ponad 4 metry długości i może przewozić ładunki o masie aż 2 ton.


Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy robota, który będzie automatyzował proces transportu bardzo specyficznego sprzętu przemysłowego. Na targach platforma AMR posłuży nam do prezentacji, jak nasze pojazdy autonomiczne mogą być integrowane z cobotami, co daje nowe możliwości w zakresie wykorzystania rozwiązań w ramach automatyzacji różnych procesów w obrębie produkcji i w magazynie – dodaje Sebastian Procek, AIUT.



Natomiast w ramach zaplanowanych pokazów dynamicznych zobaczymy unikatowo niski pojazd AMR AIUT Formica 12 do przewozu towarów na wózkach logistycznych lub bezpośrednio na pokładzie, który zyskał uznanie światowej branży automotive oraz najmniejszy z serii, AMR Formica 3 do szybkiego transportu niedużych ładunków, który doskonale sprawdza się także jako mobilna platforma zintegrowana z cobotem. 

Dzięki integracji z cobotem roboty AMR zdolne są do odbierania detali bezpośrednio z linii produkcyjnej i dalszego transportu produktu do wskazanego celu. Taka jednostka może również realizować tożsame zadania w magazynie – pobierając i odkładając elementy bezpośrednio z lub na regały. Druga możliwość odnosi się do stworzenia mobilnego stanowiska produkcyjnego, gdzie cobot będzie wykonywał określone zadania produkcyjne na pokładzie pojazdu AMR. Trzecia opcja pozwala na tworzenie robotów wspierających prace serwisowe – w takim wypadku samojezdna platforma zintegrowana z cobotem staje się mobilnym asystentem technicznym, który realizuje określone operacje serwisowe lub może wspierać w tych czynnościach pracę człowieka, np. podając mu narzędzia i transportując osprzęt.

Przyszłość przemysłu w magazynie automatycznym

Robotyzacja linii produkcyjnych, cyfryzacja środowisk przemysłowych i inwestycje w inteligentne systemy umożliwiające przetwarzanie coraz większych ilości danych i analizy predykcyjne, to nie jedyne rynkowe trendy, jakim należy poświęcić uwagę. W ramach prezentacji pt. „Automatyzacja w magazynie – czas wielkiej zmiany” na konferencji „Instrumenty Przemysłu 4.0” (24.10) towarzyszącej WIW 2023, Sebastian Procek, Dyrektor Działu Budowy Maszyn w AIUT, wprowadzi zebranych w tematykę zmian jakim podlega polski i światowy rynek magazynowy.


Inwestycje branży produkcyjnej w automatyczne magazyny buforowe, to obok robotyzacji intralogistyki i wzmożonej analityki danych, jeden z głównych trendów w rozwoju rynku logistyki, ale też rynku produkcji. Decyzje zakładów w tym zakresie wynikają z potrzeby utrzymania stabilnego łańcucha dostaw. W automatyzację systemów magazynowych i budowę nowych, całkowicie zautomatyzowanych obiektów inwestują przede wszystkim branże motoryzacyjna, farmaceutyczna, sektor FMCG oraz e-commerce, operatorzy logistyczni i firmy kurierskie – wskazuje Sebastian Procek z AIUT.

 

 AIUT dla producentów elektroniki: Warsztaty o technologiach fotonicznych dla przemysłu

Jakie nowe rozwiązania oferuje polska fotonika – a jakich poszukuje przemysł, jak współpracować z integratorami, jakie są możliwości finansowania prac rozwojowych, jak chronić IP? Właśnie o tym eksperci będą rozmawiać podczas warsztatów „Photonics 4 Industry – technologie fotoniczne dla przemysłu” odbywających się 25 października w ramach Warsaw Industry Week 2023. Swoją wiedzą w tym zakresie z uczestnikami spotkania podzieli się m.in. Artur Frankiewicz, Dyrektor Działu Rozwoju Urządzeń IoT w AIUT. Warsztaty P4I zgromadzą dostawców technologii i ich odbiorców, a także ekspertów w zakresie finansowania i ochrony IP. Trwają zapisy.


W ramach warsztatów „Photonics 4 Industry” będziemy dyskutować na temat potrzeb i oczekiwań przemysłowych odbiorców technologii fotonicznych. AIUT ma bogate doświadczenie jako konstruktor i producent urządzeń elektronicznych, a także w zakresie budowy całego procesu produkcyjnego (budowa linii produkcyjnych). Wykorzystując nowe technologie rozwijamy i ulepszamy rozwiązania. Pozyskujemy certyfikaty, uzyskujemy patenty i gwarantujemy wsparcie we wprowadzaniu produktu na rynek. Zapewniamy też wsparcie przy cyfryzacji zarządzania całym procesem cyklu życia produktu, stając się kompleksowym partnerem technologicznym i biznesowym – zaznacza Ewa Kubisiewicz- Boba, AIUT.

 

Rejestracja i szczegółowe informacje na temat Warsaw Industry Week 2023 dostępne są na stronie wydarzenia tutaj.

 

Źródło: AIUT 



AIUT Sp. z o.o.
Wyczółkowskiego 113
44-109 Gliwice
+48 32 775 40 00
POWIĄZANE
VersaBox pozyskało 11 mln zł z funduszy VC Spółka VersaBox pozyskała łącznie 11 mln zł od funduszy venture capital.Firma ofer...
Samochód artystycznie pomalowany przez robota ABB Robotyka ABB nawiązała współpracę z dwoma światowej sławy artystami, ośmioletnim c...
AIUT na Modernlog 2023 z pokazami robotów mobilnych AMR Dynamiczne pokazy najnowszych robotów mobilnych AMR z rodziny AIUT Formica będzie ...
Bezpłatne zaproszenie na STOM-ROBOTICS 2020 Poświęcony w całości robotyzacji i robotom przemysłowym Salon STOM-ROBOTICS z roku na rok...
Podsumowanie 6. edycji Targów FASTENER POLAND® Dwa dni branżowych spotkań, tysiące rozmów, goście z kilkudziesięciu krajów...
Współpraca Fanuc i Kogifi Fanuc ogłosił rozpoczęcie współpracy z polską spółką specjalizującą się w r...
Partnerzy