O wyzwaniach dla przemysłu na KOMPOZYT-EXPO® 2023
Wysokie koszty energii, inflacja czy zmiany na rynku dostaw skłaniają do podejmowania intensywnych dyskusji m.in. na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Dla całej branży materiałów kompozytowych najważniejszym miejscem na debatę o wyzwaniach dla przemysłu będą Targi KOMPOZYT-EXPO®. Tegoroczna 12. edycja odbędzie się 4 i 5 października w EXPO Kraków.
Technologie kompozytowe wspierają zrównoważony rozwój
Szukając sposobów na obniżanie kosztów energii i zrównoważony rozwój coraz śmielej sięgamy po materiały kompozytowe. Lekkie i ultra wytrzymałe są odpowiedzią na wiele potrzeb dzisiejszego świata. Ciężko wręcz znaleźć dziedzinę przemysłu, w której kompozyty nie znajdują zastosowania. Materiały przyszłości wpływają na intensywny rozwój farm wiatrowych czy technologii wodorowych. Wykorzystywane w budowie pociągów, jachtów czy samolotów, obniżają ich wagę co wpływa na oszczędność znacznej ilości energii. Zmierza to do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości.
Recykling materiałów kompozytowych – problem, czy wyzwanie?
Wokół materiałów kompozytowych od dawna prowadzi się intensywną dyskusję dotyczącą ich ponownego wykorzystania. Targi KOMPOZYT-EXPO®, dzięki synergii nauki i przemysłu, będą właściwym miejscem na kontynuację tych rozmów.
Spotkanie naukowców i przedsiębiorców co roku jest zapalnikiem do podejmowania ważnych tematów, jak np. recykling kompozytów. Wystąpienia ekspertów z całej Europy nieustannie inspirują do dalszych rozmów, badań czy wdrożeń. Są też szczególnie doceniane przez uczestników targów.
Spotkajmy się na targach
Oczy i uszy całej branży materiałów kompozytowych będą zwrócone na Kraków. Obecność na targach jest kluczowa dla każdego, kto aktywnie działa w tym sektorze lub planuje wykorzystać materiały i technologie kompozytowe w swojej działalności.
Wystawcy nieustannie podkreślają, jak ważne są spotkania na żywo. Budowanie silnych relacji biznesowych, jeśli nie rozmawiamy z drugą osobą twarzą w twarz jest trudne. Targi pozwalają obejrzeć na żywo maszyny, produkty czy technologie. Przede wszystkim jednak pozwalają poznać człowieka – Ciebie. Dzięki temu zbudujesz zaufanie, które dzisiaj w relacjach biznesowych jest kluczowe.
Globalna współpraca
Od lat wydarzenie cieszy się rosnącym uznaniem wśród zagranicznych gości. W 2023 roku ponownie na targach zagoszczą firmy m.in. z niemieckiego klastra Composites United e.V. oraz działające na światowych rynkach firmy z Włoch czy Szwajcarii. Możliwość wymiany myśli przez całą branżę stwarza idealne warunki do nawiązywania nowych sojuszy i kreowania innowacyjnych rozwiązań.
Targi w Krakowie już dzisiaj zapraszają do udziału w 12. Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®.
--> Dowiedz się więcej o targach i możliwościach udziału
Źródło: Targi w Krakowie
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?