Szukaj w działach:

Łukasiewicz - PIAP zatrudnia na staż Olimpijczyków

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Młodzi, zdolni, ambitni, czyli Grzegorz Dolanowski i Kamil Cisek, rozpoczęli staże w warszawskim instytucie badawczym. Przed nimi stoi zadanie implementacji eksperymentalnych modułów sterowania robotami. 


Stażyści zatrudnieni w Sieci Badawczej Łukasiewicz - Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP to laureaci ogólnokrajowych olimpiad. Do niedawna mieszkali w Zamościu, teraz ich domem jest Warszawa - w stolicy kontynuują edukację, a jednocześnie stawiają pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej.

Na start umowa o pracę i pakiet benefitów 

Grzegorz Dolanowski i Kamil Cisek, bo o nich mowa, realizują półroczne staże w Dziale Systemów Bezpieczeństwa (OSB). Stażyści mają takie same obowiązki i przywileje jak każdy pracownik, między innymi dostęp do blisko trzydziestu benefitów pracowniczych, w tym siłowni i strzelnicy w miejscu pracy, karty sportowej, pakietu ubezpieczeń i elastycznych godziny pracy. 


- W dwuletniej perspektywie rozwoju mamy wpisany wzrost zatrudnienia, dlatego chętnie witamy na naszym pokładzie młodych zdolnych ludzi pasjonujących się robotyką, automatyką czy programowaniem - wyjaśnia dr hab. inż. Piotr Szynkarczyk, dyrektor Łukasiewicz - PIAP. - Stażyści dostają angaż na podstawie umowy o pracę. Mogą swobodnie łączyć aktywność zawodową ze studiami i pracować w niepełnym wymiarze godzin - dodaje.


Przepis na sukces


- Zaimponowały mi osiągnięcia instytutu w obszarze robotyki. Jako stażysta uczestniczę w porannych spotkaniach, gdzie mogę zapoznać się z projektami, nad którymi pracują inni, oraz opowiedzieć o własnych postępach. Współpracownicy są mili i pomocni, a zadania bardzo rozwijające - wyjaśnia Grzegorz Dolanowski, finalista w zawodach centralnych LXXIII Olimpiady Matematycznej, a obecnie stażysta w Łukasiewicz - PIAP i student pierwszego roku na Jednoczesnych Studiach Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim. 


Kamil Cisek to z kolei finalista zawodów centralnych 71. Olimpiady Fizycznej. Uzyskany przez niego tytuł finalisty zwolnił go z konieczności przystępowania do egzaminu maturalnego z fizyki z wynikiem 100 procent. Kamil Cisek jest studentem pierwszego roku na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Warszawskiej.


 - Jak na razie udaje mi się bez większych problemów łączyć naukę i staż w Instytucie dzięki elastycznym godzinom pracy. Interesuje mnie praca jako robotyk, dlatego bez wahania wybrałem ofertę stażu w Łukasiewicz-PIAP - mówi Kamil Cisek.

 

Stażyści wdrażają się w korzystanie z systemu ROS w Dziale Systemów Bezpieczeństwa Łukasiewicz – PIAP
Fot.: Stażyści wdrażają się w korzystanie z systemu ROS (Robotic Operating System), stosowanego w większości projektów
badawczych w Dziale Systemów 
Bezpieczeństwa Łukasiewicz - PIAP (od lewej mentor Jakub Główka, następnie Grzegorz
Dolanowski i Kamil Cisek).


Opieka i wsparcie mentora 

Mentorem olimpijczyków jest kierownik Działu Systemów Bezpieczeństwa Jakub Główka. 


Chłopaki obecnie wdrażają się w korzystanie z systemu ROS (Robotic Operating System), który stosujemy w większości projektów badawczych w naszym dziale. Korzystają przy tym z internetowego tutoriala i pomocy bardziej doświadczonych pracowników. W kolejnym kroku będą implementować eksperymentalne moduły związane ze sterowaniem robotów - wyjaśnia Jakub Główka.


Program Olimpijczycy

Grzegorz Dolanowski i Kamil Cisek to uczestnicy stworzonego przez Centrum Łukasiewicz programu Olimpijczycy. Program kierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół średnich, finalistów i laureatów krajowych olimpiad z przedmiotów ścisłych. Ma na celu zaproszenie młodych utalentowanych ludzi do odbycia staży w instytutach badawczych i zachęcenie do podążania ścieżką kariery naukowej. Jest to swego rodzaju unikatowa na rynku badawczym oferta rekrutacyjna, służąca wykreowaniu wizerunku Łukasiewicza jako pracodawcy pierwszego wyboru w sektorze badawczo-rozwojowym. W tegorocznej, pilotażowej edycji uczestniczy 29 olimpijczyków i 12 instytutów Łukasiewicza.


Źródło: Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP
Zdjęcia: Paulina Wojda

POWIĄZANE
Lepsza wydajność dzięki osiom z napędem pasowym Osie z napędem pasowym firmy Bosch Rexroth w połączeniu z najnowszą generacją serwomotor&...
BIM dla przemysłu Z badań ONZ wynika, że ludzkość przenosi się do miast. W 2050 roku będzie to ponad 66% po...
Logistyka okiem ekspertów na Modernlog 2022 Deficyt pracowników, rosnące potrzeby klientów docelowych, wydajność kierow...
SEW-EURODRIVE Polska stawia na zrównoważony rozwój Dla SEW-EURODRIVE Polska zrównoważony rozwój to nie tylko modne hasło, ale ...
Smart Factory na ITM Polska 2019 Jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej, która ma szansę wprowadzić do ...
Zgłoś abstrakt na konferencję HumanTech Summit 2023 Druga edycja Konferencji HumanTech Summit odbędzie się 9-10 grudnia 2023 r. stacjonarnie ...
Partnerzy