Szukaj w działach:

Łukasiewicz - PIAP zatrudnia na staż Olimpijczyków

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Młodzi, zdolni, ambitni, czyli Grzegorz Dolanowski i Kamil Cisek, rozpoczęli staże w warszawskim instytucie badawczym. Przed nimi stoi zadanie implementacji eksperymentalnych modułów sterowania robotami. 


Stażyści zatrudnieni w Sieci Badawczej Łukasiewicz - Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP to laureaci ogólnokrajowych olimpiad. Do niedawna mieszkali w Zamościu, teraz ich domem jest Warszawa - w stolicy kontynuują edukację, a jednocześnie stawiają pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej.

Na start umowa o pracę i pakiet benefitów 

Grzegorz Dolanowski i Kamil Cisek, bo o nich mowa, realizują półroczne staże w Dziale Systemów Bezpieczeństwa (OSB). Stażyści mają takie same obowiązki i przywileje jak każdy pracownik, między innymi dostęp do blisko trzydziestu benefitów pracowniczych, w tym siłowni i strzelnicy w miejscu pracy, karty sportowej, pakietu ubezpieczeń i elastycznych godziny pracy. 


- W dwuletniej perspektywie rozwoju mamy wpisany wzrost zatrudnienia, dlatego chętnie witamy na naszym pokładzie młodych zdolnych ludzi pasjonujących się robotyką, automatyką czy programowaniem - wyjaśnia dr hab. inż. Piotr Szynkarczyk, dyrektor Łukasiewicz - PIAP. - Stażyści dostają angaż na podstawie umowy o pracę. Mogą swobodnie łączyć aktywność zawodową ze studiami i pracować w niepełnym wymiarze godzin - dodaje.


Przepis na sukces


- Zaimponowały mi osiągnięcia instytutu w obszarze robotyki. Jako stażysta uczestniczę w porannych spotkaniach, gdzie mogę zapoznać się z projektami, nad którymi pracują inni, oraz opowiedzieć o własnych postępach. Współpracownicy są mili i pomocni, a zadania bardzo rozwijające - wyjaśnia Grzegorz Dolanowski, finalista w zawodach centralnych LXXIII Olimpiady Matematycznej, a obecnie stażysta w Łukasiewicz - PIAP i student pierwszego roku na Jednoczesnych Studiach Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim. 


Kamil Cisek to z kolei finalista zawodów centralnych 71. Olimpiady Fizycznej. Uzyskany przez niego tytuł finalisty zwolnił go z konieczności przystępowania do egzaminu maturalnego z fizyki z wynikiem 100 procent. Kamil Cisek jest studentem pierwszego roku na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Warszawskiej.


 - Jak na razie udaje mi się bez większych problemów łączyć naukę i staż w Instytucie dzięki elastycznym godzinom pracy. Interesuje mnie praca jako robotyk, dlatego bez wahania wybrałem ofertę stażu w Łukasiewicz-PIAP - mówi Kamil Cisek.

 

Stażyści wdrażają się w korzystanie z systemu ROS w Dziale Systemów Bezpieczeństwa Łukasiewicz – PIAP
Fot.: Stażyści wdrażają się w korzystanie z systemu ROS (Robotic Operating System), stosowanego w większości projektów
badawczych w Dziale Systemów 
Bezpieczeństwa Łukasiewicz - PIAP (od lewej mentor Jakub Główka, następnie Grzegorz
Dolanowski i Kamil Cisek).


Opieka i wsparcie mentora 

Mentorem olimpijczyków jest kierownik Działu Systemów Bezpieczeństwa Jakub Główka. 


Chłopaki obecnie wdrażają się w korzystanie z systemu ROS (Robotic Operating System), który stosujemy w większości projektów badawczych w naszym dziale. Korzystają przy tym z internetowego tutoriala i pomocy bardziej doświadczonych pracowników. W kolejnym kroku będą implementować eksperymentalne moduły związane ze sterowaniem robotów - wyjaśnia Jakub Główka.


Program Olimpijczycy

Grzegorz Dolanowski i Kamil Cisek to uczestnicy stworzonego przez Centrum Łukasiewicz programu Olimpijczycy. Program kierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół średnich, finalistów i laureatów krajowych olimpiad z przedmiotów ścisłych. Ma na celu zaproszenie młodych utalentowanych ludzi do odbycia staży w instytutach badawczych i zachęcenie do podążania ścieżką kariery naukowej. Jest to swego rodzaju unikatowa na rynku badawczym oferta rekrutacyjna, służąca wykreowaniu wizerunku Łukasiewicza jako pracodawcy pierwszego wyboru w sektorze badawczo-rozwojowym. W tegorocznej, pilotażowej edycji uczestniczy 29 olimpijczyków i 12 instytutów Łukasiewicza.


Źródło: Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP
Zdjęcia: Paulina Wojda

POWIĄZANE
ITM Industry Europe - targi w ciekawych czasach Do niedawna nikt nie przypuszczał, że w dobie tak rozwiniętej medycyny gospodarka może zn...
Zdobądź ulgę na robotyzację razem z ERKO Podczas, gdy kraje europejskie – w tym główni gracze naszego regionu, stawia...
Robot pomoże w szpitalnym laboratorium Firma ABB, która ma otworzyć swoje centrum technologii dla opieki zdrowotnej przy ...
Yaskawa Polska z tytułem Gazela Biznesu 2022 Yaskawa Polska wyróżniona tytułem "Gazela Biznesu 2022" w rankingu dziennika Puls ...
FM Logistic: innowacje dla doskonałości operacyjnej FM Logistic - międzynarodowy operator logistyczny działający na 3 kontynentach postanowił ...
Robot w roli pilota samolotu W USA testują robota który może samodzielnie pilotować tradycyjny samolot. Armia U...
Partnerzy