Szukaj w działach:

COBOX - innowacyjna automatyzacja produkcji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Dynamicznie zmieniająca się światowa sytuacja silnie wpływa także na przedsiębiorstwa. Wysokie ceny energii i materiałów, galopująca inflacja, a także nowe potrzeby klientów, rosnące koszty wynagrodzeń oraz duży problem z dostępnością pracowników, wymuszają na firmach produkcyjnych poszukiwanie rozwiązań, pozwalających na zwiększenie elastyczności i wydajności w zakresie logistyki wewnętrznej, a także zachowanie konkurencyjności.

Elastyczna automatyzacja procesów produkcyjnych, pozwalająca na samodzielność, jest decydującym czynnikiem w dążeniu do poprawy produktywności firm. Maksymalne wykorzystanie parku maszynowego zapewnia COBOX, czyli kompletne, mobilne stanowisko, służące do mocowania półfabrykatu w uchwycie obrabiarki i do odbioru wykonanego detalu.

Zobacz COBOX w akcji:
COBOX - to innowacyjne podejście do automatyzacji - łączy w sobie starannie zaprojektowany osprzęt oraz autorskie oprogramowanie. Dzięki dedykowanym algorytmom, obsługa stanowiska sprowadza się głównie do korygowania punktów i zmiany palców chwytaka, co zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę operatorów. Pracownicy zostają odciążeni od prac monotonnych, a w zamian otrzymują bardziej złożone zadania, przy których ludzka ręka i oko są niezastąpione.

COBOX - innowacyjna automatyzacja produkcji


Firma ZPHU Pogoda Krzysztof w Mielcu zajmuje się precyzyjną obróbką skrawaniem. Specjalizujemy się w złożonych i ambitnych zleceniach. Robotyzacja za pomocą COBOX pozwoliła nam na lepsze wykorzystanie parku maszynowego, przez co operatorzy zostali oddelegowani do wykonywania czynności złożonych o większej wartości dodanej. W najbliższej przyszłości planujemy, aby 1/3 maszyn została zrobotyzowana przy pomocy tego rozwiązania. - Radosław Pogoda, trzecie pokolenie w firmie ZPHU Pogoda Krzysztof w Mielcu.

Sprawdź, jak COBOX wpływa na zwiększenie efektywności parku maszyn


Skąd przewaga COBOX?

1. Samodzielność - stanowisko nie potrzebuje człowieka do przemocowania elementu.
2. COBOX zapewnia płynność pracy, ponieważ ogranicza ilość postojów.
3. Ponadto może pracować bez przerw 24/7.

Stanowisko może pomóc w rozwiązaniu problemu z wakatami na produkcji. Poznaj 4 kroki do automatyzacji

COBOX - innowacyjna automatyzacja produkcji

 
Jakie są pozostałe zalety COBOXA?

  • Konfigurowalność - możliwe jest kilkanaście konfiguracji stanowiska pracy (w zależności od indywidualnego zapotrzebowania).
  • Kompaktowość - przewagą cobotów nad tradycyjnymi robotami przemysłowymi jest ich smukłość, a także brak konieczności wygradzania przestrzeni w celu zachowania bezpieczeństwa (po spełnieniu wszystkich wymagań).
  • Mobilność - niska waga i łatwy montaż pozwalają na bezproblemowe przenoszenie stanowiska pomiędzy maszynami.
  • Elastyczność - w zależności od potrzeb, dzięki stelażom oraz płytom do pozycjonowania i magazynowania detali, COBOX może być skonfigurowany do pracy w ograniczonej przestrzeni roboczej oraz do zmagazynowania możliwie dużej liczby detali, co zapewnia wydłużenie bezobsługowej pracy maszyny.
  • Łatwość obsługi - dzięki dedykowanym algorytmom, operator korzysta z gotowych receptur i nie musi martwić się skomplikowanym kodem.
  • Bezpieczeństwo - opcjonalne zastosowanie skanera bezpieczeństwa SICK pozwala na zmniejszenie prędkości cobota lub zatrzymanie jego pracy po wejściu operatora w strefę pracy stanowiska COBOX.
  • Komunikatywność - wymiana sygnałów pomiędzy obrabiarką a stacją roboczą jest bezproblemowa, dzięki autorskiemu C-Interkonektorowi.
  • Innowacyjność - wymienne palce chwytaka są tworzone metodą druku 3D, dzięki czemu mogą zostać idealnie dopasowane do produkowanego detalu, a całe stanowisko łatwo dostosować do obsługi kolejnego asortymentu.
  • Powtarzalność - zapewnia jakość i stabilność produkcji.


COBOX to: samodzielność, precyzja, terminowość.

POWIĄZANE
Universal Robots z rekordowym rocznym przychodem Universal Robots, duński producent robotów współpracujących, odnotował reko...
Modernlog 2023 Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Targów Logistyki, Maga...
Już we wrześniu kolejna edycja TOP automotive Przed nami wyjątkowe wydarzenie dotyczące branży motoryzacyjnej - kolejna odsłona Konfere...
FANUC i SCHUNK razem na INNOFORM® 2020 Wśród tegorocznych wystawców targów INNOFORM® nie zabraknie firm...
ORG SCHUNK do chwytania i montażu o-ringów Chwytak ORG firmy SCHUNK zaprojektowany został do niezawodnego i automatycznego chwytania...
Roboty będą produkować roboty Firma ABB oficjalnie rozpoczęła budowę nowej fabryki robotów i ośrodka badawczego ...
Partnerzy