Technologie przyszłości na Made in Wroclaw 2022
Future Mindset to hasło przewodnie Made in Wroclaw 2022. Szósta edycja tej wyjątkowej konferencji poświęconej biznesowi i innowacjom odbędzie się 18 października 2022 roku. Tym razem będzie okazją do rozmów o różnych obliczach i scenariuszach biznesu, technologii oraz modeli pracy. Zajrzymy także w kosmos, aby przyjrzeć się przyszłości naszej planety.
Made in Wroclaw to święto innowacji, które co roku ściąga do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców oraz ekspertów świata nauki. Nie inaczej ma być w tym roku.
- To bardzo ważne, że po raz kolejny będziemy mogli poznać niezwykłe historie wrocławskich firm, które działają bardzo dynamicznie i odważnie patrzą w przyszłość. Od lat widzimy efekt "kuli śnieżnej" - odważne, nowatorskie projekty są inspiracją dla kolejnych młodych ludzi, którzy opuszczają mury wrocławskich uczelni i zakładają własne, często bardzo innowacyjne firmy, które pomagają rozwijać nasze miasto. Dziękuję za to i do zobaczenia na Made in Wro - mówi Jacek Sutryk, Prezydent Miasta Wrocławia. |
Konferencja odbędzie się stacjonarnie we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Każdy może wziąć w niej udział, kupując bilet na stronie internetowej www.made-in-wroclaw.pl.
Future Mindset, czyli o tym, jaka czeka nas przyszłość
Made in Wroclaw 2022 odbywa się pod hasłem Future Mindset.
- Zmiany społeczno-gospodarcze, z jakimi mierzymy się w ostatnich latach, ich dynamika i niekwestionowany wpływ na niemal wszystkie strefy naszego życia, sprawiają, że musimy spojrzeć w przyszłość i zastanowić się nie tylko nad tym, jak może ona wyglądać, ale też jak możemy ją kształtować. Właśnie o tym, w trakcie tegorocznej konferencji Made in Wroclaw 2022, będziemy rozmawiać z liderami biznesu i nauki - komentuje Magdalena Okulowska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która organizuje Made in Wroclaw 2022. |
W trakcie wydarzenia odbędą się trzy panele dyskusyjne i prelekcje pełne nie tylko futurystycznego podejścia, ale też praktyki. Jak zawsze nie zabraknie przykładów działań i sukcesów firm z lokalnego rynku, ale też inspiracji, którymi podzieli się m.in. keynote speaker Natalia Hatalska! Dyskutować będziemy m.in. o przyszłości branży ICT, zmieniającym się rynku pracy i coraz silniejszej na Dolnym Śląsku branży kosmicznej. W konferencji w roli panelistów wezmą udział eksperci z firm i instytucji takich jak:
JP Weber, Northpass, Politechnika Wrocławska, Coventry University Wrocław, Scanway oraz SatRev.
Konferencja to nie wszystko!
W tym samym czasie co konferencja, we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się EXPO, w trakcie którego będzie można sprawdzić jakie technologie są przyszłością Wrocławia, szczególnie jeśli chodzi o branże auto-moto-aero-space, Zielony Ład, Przemysł 4.0 i technologie wspomagające życie.
- Jak co roku nie zapominamy również o startupach, które są przyszłością wrocławskich innowacji. Przy okazji Made in Wroclaw 2022 organizujemy dla nich wyjątkowe networkingowe spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele lokalnych spółek technologicznych, inwestorzy, fundusze VC, środowisko akademickie, instytucje otoczenia biznesu oraz zagraniczni goście specjalni, którzy opowiedzą o potencjale Wrocławia - mówi Paulina Muszyńska z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. |
Made in Wroclaw 2022 startuje 18 października. Aby wziąć udział w konferencji, należy wejść na stronę www.made-in-wroclaw.pl, gdzie można dokonać zakupu biletu na konferencję lub dokonać bezpłatnej rejestracji na EXPO lub wydarzenie networkingowe dla startupów.
Made in Wroclaw 2022 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Więcej informacji o konferencji oraz wydarzeniach towarzyszących można znaleźć na www.made-in-wroclaw.pl.
Źródło: Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?