Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

YouNick Mint inwestuje w spin-offy z polskich politechnik

 

MAB Robotics robot kroczący
 

Fundusz inwestycyjny YouNick Mint zainwestował ponad 1,6 miliona złotych w MAB Robotics i NK Tech - spółki technologiczne, założone przez studentów i absolwentów Politechniki Poznańskiej i Lubelskiej przy wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, a także zaangażowaniu powołanych do tego celu spółek celowych uczelni - Politechniki Innowacje oraz Pollub-Invest.

Rezultatem inwestycji w MAB Robotics będzie powstanie konstrukcji mechanicznej robota kroczącego połączonego z systemami łączności i sterowania. Planuje się, że jego pierwszym zastosowaniem będą systemy inspekcyjne do kontroli infrastruktury podziemnej miast. Warto wpsomnieć, że pierwsze prototypy robotów kroczących MAB Robotics powstawały przy współpracy Akademickim Inkubatorem Politechniki Poznańskiej. Natomiast misją NK Tech jest poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych i powrót do mobilności po amputacjach. Inwestycja funduszu umożliwi opracowanie silikonowych lejów protetycznych, wyposażonych w system pozwalający na lepsze dopasowanie jej do kikuta amputowanej kończyny. 

W efekcie inwestycji YouNick Mint powstaną innowacyjne rozwiązania z obszaru robotyki i bioinżynierii medycznej. Inwestycja stanowi kamień milowy dla rozwoju obu spółek oraz przykład udanej współpracy instytucji, które ten proces wspierały. W tym roku, Younick Mint dokonał z dużym sukcesem wyjścia z inwestycji w spółkę Smart Pharma, w którą zainwestował na podobnie wczesnym etapie. Przedstawiciele funduszu liczą na podobny wzrost wartości efekcie inwestycji w spółki MAB Robotics i NK Tech. 

Źródło: YouNick Mint
Redaktor: MRR

Dodano 19.11.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy