Szukaj w działach:

OMRON wprowadza kalkulator zwrotu z inwestycji w roboty

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Firma OMRON przedstawia nowy kalkulator ROI, wspomagający proces oceny inwestycji w roboty współpracujące i mobilne obejmujący również łatwe i przystępne cenowo możliwości leasingu, idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw.  

Kalkulator umożliwia przedsiębiorstwom, które rozważają inwestycję w roboty współpracujące lub mobilne, szybki i łatwy wgląd w zwrot z inwestycji na podstawie rzeczywistych danych. Pozwala to użytkownikom oszacować liczbę miesięcy, po których upływie inwestycja się zwróci, uwzględniając inflację oraz stopy procentowe zgodnie z warunkami rynkowymi.  

Roboty mobilne i współpracujące są łatwe w instalacji i transporcie, co pozwala użytkownikom osiągnąć większą elastyczność produkcji. Mogą one również zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy, pomagając pracownikom w podnoszeniu lub przenoszeniu towarów i materiałów. 

Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić na inwestycje kapitałowe w takie technologie z góry. Firma OMRON oferuje opcje leasingu, które są korzystne dla producentów chcących rozwijać flotę robotów mobilnych lub współpracujących (kobotów) przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego poziomu początkowych nakładów kapitałowych.   


„Podczas pandemii zaobserwowaliśmy wzrost zapotrzebowania na produkcję o wysokim poziomie zróżnicowania i niskiej powtarzalności w połączeniu z niedoborem pracowników w wielu branżach. Doprowadziło to do powstania większej liczby wakatów zarówno dla operatorów, jak i dla robotów. Oprócz elastycznych opcji leasingowych chcieliśmy zapewnić naszym klientom także łatwe w użyciu narzędzie do obliczania zwrotu z inwestycji, które ułatwi im proces podejmowania decyzji” - podkreśla Eduardo de Robbio, kierownik ds. strategicznego rozwoju działalności firmy OMRON. 

 

OMRON nowy kalkulator ROI przykładPo wprowadzeniu danych dotyczących bieżących operacji oraz wybraniu typu i liczby robotów kalkulator zwrotu z inwestycji zapewnia przejrzysty wgląd w okres zwrotu, jego wartość procentową oraz wartość bieżącą netto, która przedstawia obecnie szacowaną wartość całkowitą przyszłych przepływów środków pieniężnych. 

Kluczową decyzją dla klienta jest sposób finansowania nowej inwestycji. Kalkulator zwrotu z inwestycji firmy OMRON oferuje dwie standardowe opcje: tradycyjną opcję CAPEX z pełną płatnością z góry oraz opcję OPEX z leasingiem, w której płatności rozłożono na okres 3–5 lat. 


„Roboty mogą wykonywać powtarzalne zadania i zapewnić elastyczność, dokładność i wydajność prac, pozwalając pracownikom skupić się na kwestiach o kluczowym znaczeniu dla firmy oraz bardziej twórczych zadaniach. Jeśli chodzi o podstawowy aspekt zwrotu z inwestycji, ludzka praca jest przypisywana do większej liczby zadań z wartością dodaną, co jest absolutnie niezbędne dla producentów do kontynuowania rozwoju. Ponadto automatyzacja może zniwelować problem z niedostatkiem ekspertów na rynku pracy” - dodaje De Robbio.


Źródło: OMRON

Omron Electronics Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 16a
02-677 Warszawa
+48 22 458 6666
POWIĄZANE
Doskonałość obróbki metalu na 33.BI-MU W dniach od 12 do 15 października 2022 r. na terenie fieramilano Rho odbędzie się 33 edyc...
Automatyzacja i robotyzacja w MŚP - konkurs PARP PARP ogłasza nabór w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 20...
Przemysł 4.0 na Executive Innovation Forum 17 czerwca odbędzie się IX edycja „Executive Innovation Forum”. Jest to wyjąt...
ITM Industry Europe - branża wraca na targi! Przed nami pierwsze po kilkunastomiesięcznej przerwie wydarzenie dedykowane branży. Targi...
Eksperci o bezpiecznym zakładzie przemysłowym Po raz pierwszy czasopisma „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu” i „Contr...
Szerokie możliwości zautomatyzowanej linii Shear Genius W sektorze przemysłowym coraz ważniejsza staje się automatyzacja, co wynika zarówn...
Partnerzy