OMRON wprowadza kalkulator zwrotu z inwestycji w roboty
Firma OMRON przedstawia nowy kalkulator ROI, wspomagający proces oceny inwestycji w roboty współpracujące i mobilne obejmujący również łatwe i przystępne cenowo możliwości leasingu, idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Kalkulator umożliwia przedsiębiorstwom, które rozważają inwestycję w roboty współpracujące lub mobilne, szybki i łatwy wgląd w zwrot z inwestycji na podstawie rzeczywistych danych. Pozwala to użytkownikom oszacować liczbę miesięcy, po których upływie inwestycja się zwróci, uwzględniając inflację oraz stopy procentowe zgodnie z warunkami rynkowymi.
Roboty mobilne i współpracujące są łatwe w instalacji i transporcie, co pozwala użytkownikom osiągnąć większą elastyczność produkcji. Mogą one również zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy, pomagając pracownikom w podnoszeniu lub przenoszeniu towarów i materiałów.
Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić na inwestycje kapitałowe w takie technologie z góry. Firma OMRON oferuje opcje leasingu, które są korzystne dla producentów chcących rozwijać flotę robotów mobilnych lub współpracujących (kobotów) przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego poziomu początkowych nakładów kapitałowych.
„Podczas pandemii zaobserwowaliśmy wzrost zapotrzebowania na produkcję o wysokim poziomie zróżnicowania i niskiej powtarzalności w połączeniu z niedoborem pracowników w wielu branżach. Doprowadziło to do powstania większej liczby wakatów zarówno dla operatorów, jak i dla robotów. Oprócz elastycznych opcji leasingowych chcieliśmy zapewnić naszym klientom także łatwe w użyciu narzędzie do obliczania zwrotu z inwestycji, które ułatwi im proces podejmowania decyzji” - podkreśla Eduardo de Robbio, kierownik ds. strategicznego rozwoju działalności firmy OMRON. |
Po wprowadzeniu danych dotyczących bieżących operacji oraz wybraniu typu i liczby robotów kalkulator zwrotu z inwestycji zapewnia przejrzysty wgląd w okres zwrotu, jego wartość procentową oraz wartość bieżącą netto, która przedstawia obecnie szacowaną wartość całkowitą przyszłych przepływów środków pieniężnych.
Kluczową decyzją dla klienta jest sposób finansowania nowej inwestycji. Kalkulator zwrotu z inwestycji firmy OMRON oferuje dwie standardowe opcje: tradycyjną opcję CAPEX z pełną płatnością z góry oraz opcję OPEX z leasingiem, w której płatności rozłożono na okres 3–5 lat.
„Roboty mogą wykonywać powtarzalne zadania i zapewnić elastyczność, dokładność i wydajność prac, pozwalając pracownikom skupić się na kwestiach o kluczowym znaczeniu dla firmy oraz bardziej twórczych zadaniach. Jeśli chodzi o podstawowy aspekt zwrotu z inwestycji, ludzka praca jest przypisywana do większej liczby zadań z wartością dodaną, co jest absolutnie niezbędne dla producentów do kontynuowania rozwoju. Ponadto automatyzacja może zniwelować problem z niedostatkiem ekspertów na rynku pracy” - dodaje De Robbio. |
Źródło: OMRON
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?