Szukaj w działach:

Jak szybko zwróci się inwestycja w robota przemysłowego (ROI)?

Myśląc o robotyzacji produkcji, firmy nie powinny się zastanawiać ile kosztuje robot przemysłowy, ale po jakim czasie osiągną zwrot inwestycji z zakupu takiego robota tzw. ROI.

Trzeba pamiętać, że kupując robota przemysłowego, nie kupujemy jedynie robota, robot przemysłowy najczęściej jest tylko częścią całego większego rozwiązania czy też aplikacji, w zależności od tego, jakie zadanie stawiamy takiemu robotowi.

W przypadku aplikacji prostych, jak na przykład paletyzacja gdzie mamy tylko chwytak do robota plus bezpieczeństwo, zwrot z inwestycji będzie stosunkowo szybki. Natomiast w aplikacjach gdzie mamy dużo wyższe normy jakościowe, które musimy spełnić oraz często, jeżeli proces jest bardzo skomplikowany, musimy robota przemysłowego wyposażyć w odpowiedni osprzęt, co podnośni koszty aplikacji.

Oczywistą zaletą robotów przemysłowych jest to, że są przewidywalne, jesteśmy w stanie z góry obliczyć, ile będzie nas kosztowało użytkowanie takiego robota w skali roku, pięciu czy dziesięciu lat. Kolejną zaletą jest zminimalizowanie lub wyeliminowanie błędów na produkcji, robot będzie za każdym razem wykonywał proces powtarzalnie i wykona go w tym samym czasie, nie potrzebuję zrobić przestoju.

Kolejnym argumentem, który warto wziąć pod uwagę w trakcie obliczenia czasu zwrotu z inwestycji w robota, jest to, że nie wprowadzamy dodatkowych zanieczyszczeń do produktu czy też w proces produkcyjny, jest to szalenie istotne w takich branżach jak branża spożywcza czy farmaceutyczna.

Więcej o tym jak szybko zwróci się inwestycja w robota przemysłowego, w kolejnym odcinku cyklu Porady Zrobotyzowane opowiada Sebastian Dmytryk - Inżynier Sprzedaży Robotów Przemysłowych w Staubli Łódź sp. z o.o.

Porady Zrobotyzowane
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi

Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie o robota
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie

Kontakt z firmą Staubli Łódź sp. z o.o.
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/1988/staubli-lodz-sp-z-o-o

 

Staubli Łódź sp. z o.o.
Łagiewniki Nowe, ul. Okólna 80/82
95-002 Smardzew
+48 42 636 85 04
POWIĄZANE
Pneumatyczna automatyzacja ruchów pilnika Aby uzyskać czyste produkty końcowe, ostre krawędzie, nierówności oraz występy mus...
Automatyczna linia do obróbki detalu TARRA EXPERT TARRA Expert to zaawansowane urządzenia dedykowane i projektowane pod specjalne rozwiązani...
Polska edycja IPC Day 3. października 2019 odbyła się pierwsza polska edycja IPC Day, wydarzenia organizowanego...
Fatia Group - nowa marka wchodzi na rynek Fatia Group wprowadza na rynek kompleksową ofertę produktów, rozwiązań oraz system...
Smart Machinery Tour - HIWIN Druga firmą jąką odwiedziliśmy trzeciego dnia była dobrze znana firma również na r...
FANUC i SCHUNK razem na INNOFORM® 2020 Wśród tegorocznych wystawców targów INNOFORM® nie zabraknie firm...
Partnerzy