Pickery Alfa Robot - nowość w ofercie Dopak
Firma Dopak – dostawca maszyn i usług dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych wprowadziła do swojej oferty pickery Alfa Robot, przeznaczone do automatycznego odbioru wlewków i detali z wtryskarek.
Pneumatyczne pickery serii Phoenix z ramieniem obrotowym to uniwersalne roboty, współpracujące z wtryskarkami różnych producentów w zakresie sił zwarcia od 30 do 300 ton. Urządzenia stanowią odpowiedź polskiego dostawcy na oczekiwania rynku na precyzyjne i dobrej jakości roboty, odpowiednie do każdego budżetu.
Pickery są optymalnym rozwiązaniem do niewielkich przestrzeni i niskich hal produkcyjnych. Posiadają menu oraz pełną dokumentację w języku polskim. Dodatkową zaletą jest wsparcie serwisowe i szybko dostępne części zamienne w magazynie Dopak.
Automatyzacja produkcji przy wykorzystaniu pickerów serii Phoenix oznacza wiele korzyści:
- zwiększenie wydajności i produktywności,
- poprawa jakości pracy oraz wzrost standaryzacji i powtarzalności procesów,
- łatwa i bezpieczna obsługa.
|
Alfa Robot to firma należąca do Alfa Industries, która od 1988 r. dostarcza rozwiązania do automatyki przemysłowej do krajów na całym świecie. Alfa Robot specjalizuje się w produkcji robotów do wtryskarek. Jest jednym z wiodących dostawców urządzeń do automatyzacji na świecie, z własnym centrum badań technologii i inżynierii. W fabrykach w Dongguan i Suzhou o łącznej powierzchni 160 000 m2 zatrudnia 800 pracowników. Z urządzeń Alfa Robot korzysta ponad 10 000 klientów, w tym wiele globalnych i renomowanych firm przemysłowych.
Czytaj więcej o pickerach Alfa Robot serii Phoenix
Dopak od 30 lat wspiera swoja wiedzą branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych zapewniając kompleksowe wsparcie na każdym etapie – zarówno w fazie projektowania wtryskowni, jak też przy wdrażaniu nowych produktów oraz w procesie rozbudowy i usprawniania dotychczasowych rozwiązań.
W asortymencie firmy są: wtryskarki hydrauliczne i elektryczne, urządzenia peryferyjne (suszarki, podajniki, transportery, dozowniki, zbiorniki transportery), linie do recyklingu, roboty, systemy chłodzenia, rozdmuchiwarki i centralne systemy podawania i suszenia.
Baza sprawdzonych i renomowanych producentów maszyn urządzeń peryferyjnych, takich jak: KraussMaffei, ONI, BBM, Digicolor, MO.DI.TEC gwarantują doskonałą jakość i powodzenie projektu.
Firma specjalizuje się w kompleksowym wdrażaniu całego rozwiązania technologicznego, począwszy od projektowania wtryskowni i montażu kompletnych linii technologicznych poprzez serwis, naprawy oraz sprzedaż części zamiennych aż po długotrwałą współpracę i szereg usług dodatkowych. Dzięki wiedzy i szerokiemu doświadczeniu w obsłudze klientów różnych branż i specyfice produkcji firma jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom w zakresie modernizacji lub optymalizacji istniejących procesów produkcyjnych.
Od 2022 Dopak prowadzi Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym realizuje usługi szkoleniowe w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, nowoczesnych technologii, a także obsługi i programowania maszyn oraz robotów. W Centrum Badawczo-Rozwojowym, które prowadzimy w naszej siedzibie we Wrocławiu klienci mogą uzyskać wsparcie w zakresie technologicznego opracowywania nowych produktów i ulepszania wyrobów formowanych metodą wtryskową oraz kompozytową. Centrum umożliwia także wytworzenie wyrobów testowych i pilotażowych na zaawansowanych liniach automatycznych o sile zwarcia od 500 do 5500 kN.
Uzupełnieniem oferty Dopak jest sklep internetowy: eshop.dopak.pl, w którym, klienci mogą zakupić szeroką gamę produktów niezbędnych w obsłudze procesów produkcyjnych: części zamienne do maszyn, chemię techniczną oraz wyposażenie obiektów przemysłowych i magazynów.
Witryna główna Dopak: http://www.dopak.pl/
Źródło: Dopak
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Zarejestruj się na spotkanie w DemoVanie Stäubli
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- SCAN FORUM 2024 - Forum technik CT oraz skanowania 3D CT
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze