Szukaj w działach:

Pickery Alfa Robot - nowość w ofercie Dopak

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Firma Dopak – dostawca maszyn i usług dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych wprowadziła do swojej oferty pickery Alfa Robot, przeznaczone do automatycznego odbioru wlewków i detali z wtryskarek.

Pneumatyczne pickery serii Phoenix z ramieniem obrotowym to uniwersalne roboty, współpracujące z wtryskarkami różnych producentów w zakresie sił zwarcia od 30 do 300 ton. Urządzenia stanowią odpowiedź polskiego dostawcy na oczekiwania rynku na precyzyjne i dobrej jakości roboty, odpowiednie do każdego budżetu. 

Pickery są optymalnym rozwiązaniem do niewielkich przestrzeni i niskich hal produkcyjnych. Posiadają menu oraz pełną dokumentację w języku polskim. Dodatkową zaletą jest wsparcie serwisowe i szybko dostępne części zamienne w magazynie Dopak.

Automatyzacja produkcji przy wykorzystaniu pickerów serii Phoenix oznacza wiele korzyści:

  • zwiększenie wydajności i produktywności,
  • poprawa jakości pracy oraz wzrost standaryzacji i powtarzalności procesów,
  • łatwa i bezpieczna obsługa. 

 
Bardzo się cieszymy, że pickery Alfa Robot powiększyły naszą ofertę w zakresie rozwiązań do automatyki procesu wtrysku. Planujemy dalej rozwijać współpracę z producentem, ponieważ zależy nam na kompleksowej ofercie, która pozwoli zaspokoić potrzeby klientów również w segmencie niskobudżetowym. Klienci często pytają o wsparcie posprzedażowe w zakresie serwisu urządzeń z rynku azjatyckiego. Pragnę zapewnić, że jako profesjonalny dystrybutor gwarantujemy szybki dostęp do części zamiennych, a nasz serwis wykonuje naprawy pickerów, które wprowadzamy na rynek – powiedziała Ilona Bazgan, dyrektor sprzedaży w Dopak. 

 

Alfa Robot to firma należąca do Alfa Industries, która od 1988 r. dostarcza rozwiązania do automatyki przemysłowej do krajów na całym świecie. Alfa Robot specjalizuje się w produkcji robotów do wtryskarek. Jest jednym z wiodących dostawców urządzeń do automatyzacji na świecie, z własnym centrum badań technologii i inżynierii. W fabrykach w Dongguan i Suzhou o łącznej powierzchni 160 000 m2 zatrudnia 800 pracowników. Z urządzeń Alfa Robot korzysta ponad 10 000 klientów, w tym wiele globalnych i renomowanych firm przemysłowych.

Czytaj więcej o pickerach Alfa Robot serii Phoenix

https://dopak.pl/picker/ https://dopak.pl/picker/ 

 

Dopak od 30 lat wspiera swoja wiedzą branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych zapewniając kompleksowe wsparcie na każdym etapie – zarówno w fazie projektowania wtryskowni, jak też przy wdrażaniu nowych produktów oraz w procesie rozbudowy i usprawniania dotychczasowych rozwiązań. 

W asortymencie firmy są: wtryskarki hydrauliczne i elektryczne, urządzenia peryferyjne (suszarki, podajniki, transportery, dozowniki, zbiorniki transportery), linie do recyklingu, roboty, systemy chłodzenia, rozdmuchiwarki i centralne systemy podawania i suszenia. 

Baza sprawdzonych i renomowanych producentów maszyn urządzeń peryferyjnych, takich jak: KraussMaffei, ONI, BBM, Digicolor, MO.DI.TEC gwarantują doskonałą jakość i powodzenie projektu.  

Firma specjalizuje się w kompleksowym wdrażaniu całego rozwiązania technologicznego, począwszy od projektowania wtryskowni i montażu kompletnych linii technologicznych poprzez serwis, naprawy oraz sprzedaż części zamiennych aż po długotrwałą współpracę i szereg usług dodatkowych. Dzięki wiedzy i szerokiemu doświadczeniu w obsłudze klientów różnych branż i specyfice produkcji firma jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom w zakresie modernizacji lub optymalizacji istniejących procesów produkcyjnych. 

Od 2022 Dopak prowadzi Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym realizuje usługi szkoleniowe w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, nowoczesnych technologii, a także obsługi i programowania maszyn oraz robotów. W Centrum Badawczo-Rozwojowym, które prowadzimy w naszej siedzibie we Wrocławiu klienci mogą uzyskać wsparcie w zakresie technologicznego opracowywania nowych produktów i ulepszania wyrobów formowanych metodą wtryskową oraz kompozytową. Centrum umożliwia także wytworzenie wyrobów testowych i pilotażowych na zaawansowanych liniach automatycznych o sile zwarcia od 500 do 5500 kN. 

Uzupełnieniem oferty Dopak jest sklep internetowy: eshop.dopak.pl, w którym, klienci mogą zakupić szeroką gamę produktów niezbędnych w obsłudze procesów produkcyjnych: części zamienne do maszyn, chemię techniczną oraz wyposażenie obiektów przemysłowych i magazynów.

Witryna główna Dopak: http://www.dopak.pl/

 

Źródło: Dopak

 

Dopak Sp. z o.o.
E. Kwiatkowskiego 5a
52-407 Wrocław
+48 71 35 84 000
POWIĄZANE
Stacja paletyzująca Techman Robot Stacja paletyzująca Palletizing Operator to jedno z reprezentatywnych rozwiązań oferowanyc...
Cyfrowe technologie na ITM Industry Europe 2023 Premiery rynkowe i nowości branżowe to tylko jeden z czynników decydujących o udzi...
Nowa generacja robotów współpracujących ABB W portfolio ABB pojawiły się dwie nowe rodziny cobotów o zwiększonym udźwigu i upr...
Yaskawa Polska wspiera i szkoli online Siła Internetu: Yaskawa Polska wspiera i szkoli online. W dobie pandemii koronawirusa wie...
ASKLA inwestuje w Dobrodzieniu Firma Askla zakupiła w Dobrodzieniu (województwo opolskie) działkę o powierzchni 3...
Mobilnie w przyszłość - I Forum Intralogistyki 22 września w Warszawie, odbędzie się pierwsza edycja konferencji w całości poświęconej z...
Partnerzy