Szukaj w działach:

Wszystko o bloku ITM Industry Europe 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Kalejdoskop nowych rozwiązań dla przemysłu, 
warsztaty z robotyzacji, technologie addytywne, panele dyskusyjne, a także widowiskowe pokazy i premiery produktowe - to wszystko czeka spragnionych aktualnych trendów w przemyśle podczas bloku targów ITM INDUSTRY EUROPE. Program zapowiada się imponująco, a część wystawców już zdradza, co pokaże na swoim stoisku.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE wracają do tradycji spotkań w ciepłej, czerwcowej aurze, a także do imponującego metrażu ekspozycji, która w tej edycji zajmie łącznie aż pięć pawilonów. Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. 

W imieniu Grupy MTP organizatora targów ITM INDUSTRY EUROPE, których jesteśmy patronem medialnym, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i odwiedzin naszego stoiska numer 85 w hali 5. Specjalnie dla naszych czytelników targi ITM ufundowały bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie.

--> ODBIERZ BEZPŁATNE ZAPROSZENIE

Blok Targów ITM Industry Europe 2022

W czasie tegorocznej edycji ponownie spotkają się przedstawiciele salonów: MACH-TOOL (obrabiarki i narzędzia), METALFORUM (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy), SURFEX (obróbka powierzchni), WELDING (spawalnictwo), SMART FACTORY (automatyzacja, robotyzacja, digitalizacja) oraz Nauka dla Gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), którzy zaprezentują najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w przemyśle. 

Targom towarzyszyć będą także trzy dodatkowe wystawy, których pokrewna tematyka łączy się z ideę integracji sektorów: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog skupiające się na tematyce logistyki w przemyśle, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, a wraz z nimi spotkania matchmakingowe, Subcontracting Meetings oraz Forum Odlewnicze FOCAST.

Wystawcy bloku ITM Industry Europe 2022

Ostatnie miesiące pokazały, że wirtualne eventy nie mogą zastąpić energii spotkań „na żywo”. Potwierdzają to wystawcy, którzy z entuzjazmem planują swoją aktywność na tegorocznych targach. Będą pokazy, prezentacje technologii i produktów oraz szeroka gama nowości rynkowych.

Zwiedzający targi profesjonaliści z zainteresowaniem śledzą listę wystawców, których stoiska będzie można odwiedzić od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. w Poznaniu. Dowodem siły marki ITM INDUSTRY EUROPE jest wachlarz kluczowych firm sektora innowacji. Do tegorocznej edycji dołączyli już m.in.: DMG MORI POLSKA, GF MACHINING SOLUTIONS,YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE, DEMATEC, HIGH TECHNOLOGY MACHINES, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL, SCHUNK INTEC, TRUMPF POLSKA, AMADA, KIMLA, DIG ŚWITAŁA, POL-SVER, BOSCHERT POLSKA, ADIGE, SIEMENS, KUKA CEE, FANUC POLSKA, YASKAWA POLSKA, ASTOR, MITUTOYO POLSKA, CARL ZEISS.

--> LISTA WYSTAWCÓW

--> KATALOG WYSTAWCÓW ONLINE


Nowość KUKA na ITM Industry Europe 2022


LBR iisy to jeden z najnowszych robotów w portfolio KUKA. Ten stworzony do współpracy z człowiekiem robot bazuje na systemie operacyjnym KUKA nowej generacji - iiQKA.OS. LBR iisy łączy w sobie know-how, precyzję i niezawodność automatyki przemysłowej z intuicyjną elastycznością inteligentnego urządzenia, będąc idealnym rozwiązaniem do wielu zastosowań w branżach, w których wymagane jest precyzyjne, szybkie i delikatne działanie. 

Nowy robot firmy KUKA zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce podczas targów ITM Industry Europe na stoisku firmy nr 34 w pawilonie 3.

--> PREMIERA LBR iisy

Subcontracting i Subcontracting Meetings

Targi Subcontracting to niepowtarzalna okazja do znalezienia nowych partnerów z wielu branż przemysłu czy podjęcia dobrze rokujących biznesowo rozmów. Subcontracting to specjalne targi dla podwykonawców przemysłowych. 

Stałym punktem w programie Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting są spotkania matchmakingowe przedsiębiorców przemysłowych z potencjalnymi podwykonawcami i kontrahentami. Możliwe są one w ramach Subcontracting Meetings, które można zaaranżować za pomocą specjalnej platformy internetowej. 

--> SUBCONTRACTING MEETINGS

Wiedza podczas bloku ITM Industry Europe 2022


Targi mogą pochwalić się nie tylko wystawcami z całego świata, ale także idealnie skomponowany programem konferencji. W czasie imprezy zgłębianiu wiedzy i wdrażaniu dobrych praktyk sprzyjać będą konferencja, warsztaty i seminaria prowadzone przez wybitnych specjalistów.

--> PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH

Nowością tegorocznego programu ITM INDUSTRY EUROPE będzie hakaton Drone Power + pozwalający odkryć talenty i technologie dla bezpiecznej infrastruktury, kluczowej dla prawidłowego funkcjonowania państwa. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Eneę oraz targi ITM INDUSTRY EUROPE. Przed zespołami postawiono wyzwania: klasyczne, robotyczne i koncepcyjne. Łączy je jedno: stworzenie algorytmu, technologii bądź rozwiązania zapewniającego nieprzerwane i bezpieczne działanie infrastruktury. Ta wyjątkowa burza mózgów potrwa dwa dni (2 i 3 czerwca).

--> SZCZEGÓŁY HAKATON DRONE POWER +

--> ETAPY HAKATON DRONE POWER +


Rok wyzwań dla polskiego przemysłu
 - to hasło tegorocznej odsłony Kongresu Industry Next, którego pierwsza edycja w 2021 r. okazała się dużym sukcesem. W tym roku Kongres będzie platformą dyskusji na temat wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się firmy działające w branżach przetwórstwa przemysłowego w kontekście perturbacji na rynku surowców. Decydenci, przedstawiciele instytucji rozwoju oraz rynkowi eksperci podejmą również temat relokacji europejskiego przemysłu i związanych z nim szans dla polskich firm oraz nowych kierunków eksportowych w kontekście sankcji i sytuacji geopolitycznej w Europie.

Kongres potrwa od 31 maja do 1 czerwca. W pierwszym dniu odbędą się panele dyskusyjne, drugi będzie okazją do wzięcia udziału w praktycznych warsztatach INDUSTRY NEXT, które wskażą możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. 

--> KONGRES INDUSTRY NEXT


Scena Trendów dla Przemysłu organizowana jest już po raz drugi podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE. To wyjątkowe miejsce prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań w branży przemysłowej. Scena Trendów dla Przemysłu potrwa od 31 maja do 3 czerwca. Zachęcamy do zapoznania się z programem Sceny 2022.

--> SCENA TRENDÓW DLA PRZEMYSŁU 2022


Technologie 3D na ITM Industry Europe 2022

Z inicjatywy wystawców i partnerów związanych z targami 3D SOLUTIONS, cała ekspozycja technologii addytywnych została w tym roku przeniesiona do flagowej oferty targów ITM INDUSTRY EUROPE. Do dyspozycji zwiedzających podobnie jak w latach ubiegłych będą m.in.: prezentacje drukarek 3D, wydruków, skanerów 3D, konsultacje i możliwość zapoznania się z nowymi trendami „na żywo”. Zainteresowani potencjałem technologii przyrostowych będą mogli obejrzeć nowości z tej dziedziny w ramach ekspozycji ITM Industry Europe. Na zwiedzających czekają nie tylko premiery produktów prezentowane na stoiskach, ale także specjalne pokazy. Przemysł coraz wyraźniej dostrzega korzyści z zastosowania druku 3D w swojej działalności. Technologie przyrostowe podobnie jak skanery 3D stały się nieodłącznym elementem wyposażenia zarówno małych biur projektowych, jak i dużych fabryk.

Podczas targów o teraźniejszości i przyszłości druku 3D opowie Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu SYGNIS SA - jednej z niewielu spółek z rynku New Connect, które wykorzystują technologie addytywne do akceleracji innowacyjnych projektów w sektorze deeptech. Podczas prelekcji firmy SYGNIS SA zostaną poruszone wątki najbardziej obiecujących trendów w wykorzystaniu możliwości druku przestrzennego w rozwoju nowych technologii hardware, biotechnologii, nanotechnologii i energetyki. Panel pt.: "Techniki addytywne w służbie ludzkości. Jak szybciej osiągnąć przełomowe wyniki badań w zróżnicowanych dziedzinach nauki?" zostanie zorganizowany podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE 1 czerwca o godz. 11.00.

--> WIĘCEJ O PANELU FIRMY SYGNIS SA

Podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE firma SMARTTECH premierowo zaprezentuje najnowsze rozwiązanie do kompleksowej kontroli jakości obiektów wielkogabarytowych - SMARTTECH3D Photogrammetry. To pierwszy taki pokaz w Polsce i cztery dni niezapomnianych wrażeń. Prezentowane rozwiązanie to przenośny współrzędnościowy system pomiarowy oparty o analizę fotografii cyfrowych. Tworzy on trójwymiarową mapę markerów rozmieszczonych na obiekcie. 

--> WIĘCEJ O PREZENTACJI FIRMY SMARTTECH


MODERNLOG i spotkanie LOG-INSIGHT

31 maja 2022 r. w Poznaniu w ramach Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog odbędzie się spotkanie Log-Insight. Log-Insight to nowy punkt w programie targów Modernlog. Jest odpowiedzią na widoczne w branży logistycznej, magazynowej i transportowej zapotrzebowanie na otwartą dyskusję na temat codziennych wyzwań, trendów oraz przewidywań na przyszłość.

--> SZCZEGÓŁY LOG-INSIGHT

Konkurs o Złoty Medal MTP

Tradycyjnie, jeszcze przed rozpoczęciem targów ITM INDUSTRY EUROPE, poznajemy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju - Złotego Medalu Grupy MTP. W konkursie doceniana jest innowacyjność, pomysłowość, nowoczesność. Zgłaszane produkty i usługi, które będą prezentowane na stoiskach targowych, wyróżniają się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym. Zobacz jakie rozwiązania będą wyznaczać trendy w przemyśle w 2022 roku.

-->LISTA LAUREATÓW ZŁOTEGO MEDALU ITM 2022

Przydatne informacje

-->BILETY

-->GODZINY OTWARCIA

-->DOJAZDŹródło: Grupa MTP, Zrobotyzowany.pl
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Jak wykorzystać cyfryzację, by być bliżej klientów? W jaki sposób biznes korzysta z atutów transformacji cyfrowej oraz rozwiąza...
Robot przemysłowy o wiodącym w klasie udźwigu i dokładności Firma ABB wprowadziła na rynek najmniejszego w historii robota przemysłowego, oferującego...
Webinar - Zdalny dostęp do maszyn w kilka minut Około 90% problemów funkcjonowania maszyn można rozwiązać za pomocą zdalnego dostę...
Za nami 27. edycja targów AUTOMATICON Za nami 27. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICO...
Zrobotyzowana Przemysłowa Wiosna na STOM-Robotics 2022 Cykl imprez organizowany pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna STOM w Targa...
Świat robotyzacja na Robo Challenge 2021 Robo Challenge to jedne z pierwszych w Polsce profesjonalnych zawodów w programowa...
Partnerzy