Szukaj w działach:

Kobot firmy OMRON wspiera branże spożywczą

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Końcowy proces pakowania w 100% roślinnych lodów Ice Bakers, został zautomatyzowany za pomocą kobota OMRON TM z przyssawką wydrukowaną na drukarce 3D. Rozwiązanie to pozwoliło duńskiej firmie Ice Bakers sprostać wysokiemu popytowi na jej beznabiałowe wegańskie lody.


Lody bez śmietany, mleka i jaj? 

W 2017 r. Claus Sørensen, przedsiębiorca i wytwórca lodów z Thisted w Danii, zaczął produkować wegańskie lody na bazie ryżu i owsa. Popularność tych lodów roślinnych znacznie wzrosła, aż doprowadziła do konieczności zautomatyzowania ręcznej produkcji. 


„Odzew klientów na naszą ofertę wegańskich lodów był wyjątkowo pozytywny i dotarliśmy do punktu, w którym konieczne było zautomatyzowanie wielu procesów, aby sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na rynku” - mówi Claus Sørensen, właściciel Ice Bakers. Obecnie, firma produkuje ponad 30 000 litrów lodów tygodniowo.

 

Osiem pudełek lodów na raz

Robota współpracującego OMRON TM wdrożono na końcu linii produkcyjnej i obecnie pakuje on 10 000 - 12 000 pudełek lodów dziennie. Robot został wyposażony w wydrukowane na drukarce 3D narzędzie z przyssawką próżniową, które może przenosić osiem opakowań lodów na raz do kartonowego pudełka, co zwiększa wydajność linii o 80%. Dzięki zautomatyzowaniu tego procesu pracownicy mogą zająć się bardziej skomplikowanymi zadaniami.

Wdrożone w 2021 roku rozwiązanie zostało opracowane przez firmy Jysk Elteknik i Jens A. A/S we współpracy z Ice Bakers przy użyciu technologii z serii TM firmy OMRON, w tym platformy Sysmac, sterowników PLC i innych standardowych komponentów. 


Niels Jørn Poulsen, dyrektor generalny Jysk Elteknik, powiedział: „Dobrze znamy firmę OMRON i szybko stało się dla nas jasne, że jej seria TM to oczywisty wybór w zakresie technologii dla opracowywanego przez nas rozwiązania”.

 

Ograniczenia zdolności produkcyjnych nie powinny hamować wzrostu

Stanowisko robota OMRON charakteryzuje się stosunkowo wysoką wydajnością, ponieważ firma Ice Bakers wymagała zarówno wysokich zdolności produkcyjnych, jak i elastyczności, która charakteryzuje roboty współpracujące.


„To dobry przykład tego, jak producentów żywności może czasem zaskoczyć rzeczywistość, gdy wymyślą dobry produkt, którego pragną klienci. W takim przypadku często istnieje potrzeba wprowadzenia rozwiązań z zakresu automatyzacji, które umożliwiają zwiększenie produkcji, aby przepustowość nie stała się przeszkodą dla rozwoju” - mówi Torben Friløw, kierownik ds. sprzedaży pośredniej w firmie OMRON Industrial Automation Europe Denmark.

 

W perspektywie długoterminowej dobra współpraca między zaangażowanymi firmami zachęciła producentów do zautomatyzowania jeszcze większej części procesów produkcyjnych.

 

Źródło: OMRON

  

Omron Electronics Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 16a
02-677 Warszawa
+48 22 458 6666
POWIĄZANE
FANUC Polska na Targi ITM Industry Europe 2021 Już za kilka dni rozpocznie się specjalna edycja jednych z największych targów prz...
Dlaczego warto spawać robotem współpracującym (cobotem)? Spawanie tradycyjnymi robotami przemysłowymi wymaga specjalistycznej wiedzy programistyczn...
Mitsubishi Electric rozpoczyna współpracę z PWSZ w Nysie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) w Nysie podpisała umowę o współpracy z Mit...
Perspektywy rozwoju przemysłu kosmicznego w Polsce Hermetyczny dotychczas sektor kosmiczny otwiera się na nowe inicjatywy i działalność kome...
7 kroków do efektywnego wdrożenia Cobota – poradnik Współpraca człowieka z robotem staje się coraz bardziej dostępna dzięki jej ciągłe...
Nowe technologie w branży odlewniczej na METAL 2022 Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i towarzyszące im w ramach „P...
Partnerzy