Polski Ład - ulgi na robotyzację i rozwój

W ramach programu "Polski Ład” planowane jest wprowadzenie reform gospodarczych takich jak ulga badawczo-rozwojowa, ulga IP Box, ulga na robotyzację która pomoże firmom rozwinąć produkcję.
Dzięki uldze na innowacyjnych pracowników, firmy pozyskają specjalistów, a Polska szansę, że zostaną oni w kraju i nie będą szukać pracy za granicą.
- Ulga na automatyzację i robotyzację- wsparcie podatkowe będzie impulsem, który pobudzi przedsiębiorców do inwestycji w bardziej efektywne, długoterminowe projekty rozwojowe.
- Podatkowe wsparcie ekspansji zagranicznej- chociaż bezpośrednie wsparcie ekspansji nie jest możliwe, system podatkowy może uwzględniać wiele kosztów pośrednich po to, żeby firmy mogły się rozwijać na innych rynkach.
- Ulga na IPO, czyli wejście na giełdę- wejście na rynek publiczny pozwala na szybki rozwój przedsiębiorstw. Firmy na giełdzie papierów wartościowych stanowią trzon krajowej gospodarki. Ulga podatkowa ma wpłynąć na zmniejszenie kosztów wejścia na giełdę.
- Symultaniczna ulga IP-BOX i B+R- integralne wsparcie działalności innowacyjnej musi przekładać się na możliwość jednoczesnego wykorzystania preferencji podatkowych na kolejnych etapach procesu.
- Estoński CIT dla większej liczby firm- estoński model opodatkowania dochodów polega na przesunięciu momentu opodatkowania zysków spółki do czasu ich wypłaty. Reforma weszła w życie w 2021 roku i będzie kontynuowana z perspektywą jej rozszerzenia. Dzięki temu tylko w 2021 roku firmy zaoszczędzą aż 5,6 mld zł.
- Łatwiejszy dostęp do finansowania Venture Capital- dla zwiększenia zaangażowania venture capital na polskim rynku zostaną wyeliminowane istniejące bariery podatkowe, a także wdrożone rozwiązania, które w tym zakresie funkcjonują na przykład we Francji i Wielkiej Brytanii.
Ruszyła strona internetowa o podatkowych rozwiązaniach w #PolskiŁad Ministerstwo Finansów uruchomiło na stronie podatki.gov.pl serwis poświęcony zmianom podatkowym w programie Polski Ład podatki.gov.pl/polski-lad/podatki-polski-lad/
Źródło: MF
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





