Szukaj w działach:

UR30 - nowy cobot Universal Robots

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów), ogłosił rozszerzenie swojego portfolio produktowego o nowego cobota o udźwigu 30 kg.


UR30 to drugi innowacyjny cobot z nowej serii robotów współpracujących następnej generacji. UR30 jest oparty na tej samej konstrukcji, co nagradzany UR20 i pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, oferuje wyjątkowo duży udźwig. Jego doskonała kontrola ruchu zapewnia precyzyjne umieszczanie dużych ładunków, umożliwiając pracę z większą prędkością i obciążeniem.

 

UR30 to drugi innowacyjny cobot z nowej serii robotów współpracujących

 

To sprawia, że UR30 jest idealny do wielu zastosowań, w tym do obsługi maszyn, materiałów i mocnego dokręcania śrub. W zakresie obsługi maszyn, duży udźwig otwiera nowe możliwości, umożliwiając cobotowi jednoczesne korzystanie z kilku chwytaków. Oznacza to, że robot ten może np. usuwać gotowe części i ładować więcej materiału symultanicznie, skracając czasy przełączania pomiędzy funkcjami i maksymalizując produktywność.

UR30 także efektywnie automatyzuje dokręcanie śrub, ponieważ może obsługiwać większe narzędzia z wyższym momentem obrotowym, a dzięki funkcji trybu stałego zapewnia proste i stabilne wkręcanie. Zastosowanie to będzie przydatne między innymi dla branży motoryzacyjnej.

 

UR30 - nowy cobot Universal Robots o udźwigu 30 kg

 

Dodatkowo, udźwig 30 kg sprawia, że UR30 doskonale sprawdza się w obszarze obsługi materiałów i paletyzacji ciężkich produktów we wszystkich branżach. Niewielkie rozmiary pozwalają zmieścić cobota praktycznie w każdej przestrzeni roboczej – odciążając ludzi od ciężkiej pracy. Ważąc zaledwie 63,5 kg, łatwo może być przenoszony między komórkami roboczymi.

 


- Większy udźwig i większa elastyczność stanowią fundament nowej ery w automatyzacji. Branże na całym świecie stawiają na bardziej zwinną produkcję i jej modułowość. Aby to osiągnąć potrzebna jest mobilność, którą ten cobot dysponuje pomimo swojego udźwigu – mówi prezes firmy Kim Povlsen. – W miarę ewolucji branż, UR30 nie tylko spełnia, ale również wyprzedza zmieniające się wymagania, umożliwiając firmom skuteczne dostosowywanie się i reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku. Wciąż wprowadzamy innowacje, a UR30 to kolejny krok w przesuwaniu granic możliwości w świecie automatyzacji – dodaje prezes UR.

 

Więcej informacji na stronie: www.universal-robots.com

 

Źródło: Universal Robots

Universal Robots A/S
Siemensova 2717/4
155 00 Praha 13
+48 504 413 113
POWIĄZANE
Podejmij wyzwanie i zaprojektuj opakowanie! Zgłoś swój projekt do Konkursu Strefa Studenta organizowanego w ramach Międzynarod...
Współpraca ABB i HASCO na rynku chińskim ABB i HASCO tworzą spółkę joint venture w celu wspierania inteligentnej produkcji ...
Unilever w Katowicach instaluje coboty Sześć robotów współpracujących zostało zainstalowanych w katowickiej fabryc...
Polski Ład - ulgi na robotyzację i rozwój W ramach programu "Polski Ład” planowane jest wprowadzenie reform gospodarczych tak...
Funkcjonalność robotów AGV Wózki magazynowe, roboty mobilne, platformy jezdne, roboty, automatyczne wó...
Czy pandemia przyśpieszyła robotyzację? - Raport Pandemia COVID-19 spowolniła robotyzację europejskiej gospodarki. W porównaniu do ...
Partnerzy