Szukaj w działach:

O innowacjach w logistyce podczas 5. odcinka ITM_talks

O innowacjach w logistyce podczas 5. odcinka ITM_talks
POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Dynamiczny rozwój branży logistycznej przyczynia się do rosnącego zainteresowania automatyzacją i robotyzacją magazynów. Jak jednak logistycy podchodzą do innowacji? Które procesy intralogistyczne łatwo poddają się automatyzacji? W jaki sposób roboty mogą wesprzeć logistykę? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z Politechniki Poznańskiej, firmy WObit i Łukasiewicz-Instytutu Logistyki i Magazynowania podczas 5. odcinka ITM_talks już 8 czerwca 2021 o godz. 11:00. 

Nie słabną pozytywne prognozy dla branży logistycznej. Odnotowany boom w e-commerce wygenerował niespotykane wcześniej zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi logistyczne, w tym zupełnie inaczej rozumiane zarządzanie magazynem czy trudniejszą niż dotychczas obsługę zwrotów. W ostatnim roku rozwinęła się także usługa fulfillment, Polska została ogłoszona najbardziej atrakcyjnym rynkiem magazynowym w Europie i znalazła się na czele krajów z największą liczbą skrytek na paczki.

Jednak nie tylko rozwój e-commerce wpłynął na obecny wygląd branży. Zerwane poprzez pandemię łańcuchy dostaw, problemy z kadrą pracowniczą czy coraz większy nacisk konsumentów na proekologiczne działania sprawiają, że logistycy mają dzisiaj pełne ręce roboty. Czy to zatem dobry czas na inwestycje w innowacyjne rozwiązania? Z najnowszych badań wynika, że jak najbardziej. Aż trzy na cztery organizacje wskazują automatyzację i robotyzację w magazynach, rozwiązania z obszaru big data analytics i autonomiczne wózki AGV jako przyszłość branży, a 60% firm logistycznych planuje duże inwestycje jeszcze w tym roku. 

Które rozwiązania łatwo poddają się automatyzacji, a które dużo trudniej? Czy roboty „wyjdą z klatek”? Jak automatyzować i robotyzować magazyny w taki sposób, aby ta kosztowna inwestycja przyniosła oczekiwany efekt? Tego będzie można dowiedzieć się 8 czerwca 2021 o godz. 11:00 podczas ITM_talks 5. Rejestracja na to spotkanie trwa.

-->REJESTRACJA ON-LINE

W dyskusji wezmą udział: 

  • Przemysław Degórski, dyrektor Rozwoju, WObit.
  • Wiktor Żuchowski, starszy specjalista ds. Rozwoju Logistyki, Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania.
  • prof. dr hab. inż. Paweł Pawlewski, Wydział Inżynierii Zarządzania, Instytut Logistyki, Politechnika Poznańska.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Walas, adiunkt z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydziału Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej.


Kolejne spotkanie z cyklu ITM_talks będzie poświęcone najnowszym rozwiązaniom w logistyce i intralogistyce. Jest to branża, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, nie zabraknie nam więc tematów do rozmowy z ekspertami podczas ITM_talks, jak i w trakcie zbliżających się targów Modernlog - komentuje Hanna Zdrojewska, dyrektor Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. 


Choć tematem spotkania będzie logistyka i innowacje w magazynach, to przedstawione one zostaną, zgodnie z założeniami cyklu ITM_talks, z perspektywy koncepcji przemysłu 4.0. Tym samym nie zabraknie także pytań o bliźniaki cyfrowe w kontekście logistyki czy wygląd magazynu przyszłości. 


Wspieramy wdrażanie rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 w każdej branży, również w logistycznej -komentuje Anna Lemańska-Kramer, dyrektor Targów ITM Industry Europe. - Wierzymy, że są one koniecznym warunkiem do rozwoju w tych wymagających dla wszystkich czasach, dlatego z chęcią promujemy dobre praktyki w tym zakresie za pośrednictwem kolejnych odcinków ITM_talks. 


Dyskusje online z serii ITM_talks stanowią zapowiedź tegorocznych Targów ITM Industry Europe oraz Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje, w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów 3D Solutions, Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting i Forum Odlewniczego Focast.


Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR


POWIĄZANE
Elektryzujące auto z inteligentnej fabryki Zanim w brukselskiej fabryce Audi rozpoczęła się produkcja elektrycznego modelu e-tron, p...
W jakich aplikacjach można zastosować autonomiczne wózki widłowe i dlaczego? Coraz częściej zakłady produkcyjne, a także centra logistyczne przy automatyzacji transpor...
Automatyzacja i robotyzacja na Windoor-tech 2023 Kilkaset nowości, premiery światowe i rozwiązania z zakresu automatyzacji oraz robotyzacj...
Nowoczesna produkcja oczami ekspertów Czy idea przemysłu 4.0 dotyczy tylko największych firm? Jak ze zmianami radzą sobie małe p...
FANUC Polska honorowym patronem projektu NAZCA 4.0 FANUC od lat angażuje się w rozwój innowacyjnych narzędzi technicznych niezbędnych...
Nowy świat automatyzacji dzięki ctrlX AUTOMATION Wprowadzając na rynek nową platformę ctrlX AUTOMATION, firma Bosch Rexroth usunęła tradyc...
Partnerzy
Cookies