O innowacjach w logistyce podczas 5. odcinka ITM_talks

Dynamiczny rozwój branży logistycznej przyczynia się do rosnącego zainteresowania automatyzacją i robotyzacją magazynów. Jak jednak logistycy podchodzą do innowacji? Które procesy intralogistyczne łatwo poddają się automatyzacji? W jaki sposób roboty mogą wesprzeć logistykę? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z Politechniki Poznańskiej, firmy WObit i Łukasiewicz-Instytutu Logistyki i Magazynowania podczas 5. odcinka ITM_talks już 8 czerwca 2021 o godz. 11:00.
Nie słabną pozytywne prognozy dla branży logistycznej. Odnotowany boom w e-commerce wygenerował niespotykane wcześniej zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi logistyczne, w tym zupełnie inaczej rozumiane zarządzanie magazynem czy trudniejszą niż dotychczas obsługę zwrotów. W ostatnim roku rozwinęła się także usługa fulfillment, Polska została ogłoszona najbardziej atrakcyjnym rynkiem magazynowym w Europie i znalazła się na czele krajów z największą liczbą skrytek na paczki.
Jednak nie tylko rozwój e-commerce wpłynął na obecny wygląd branży. Zerwane poprzez pandemię łańcuchy dostaw, problemy z kadrą pracowniczą czy coraz większy nacisk konsumentów na proekologiczne działania sprawiają, że logistycy mają dzisiaj pełne ręce roboty. Czy to zatem dobry czas na inwestycje w innowacyjne rozwiązania? Z najnowszych badań wynika, że jak najbardziej. Aż trzy na cztery organizacje wskazują automatyzację i robotyzację w magazynach, rozwiązania z obszaru big data analytics i autonomiczne wózki AGV jako przyszłość branży, a 60% firm logistycznych planuje duże inwestycje jeszcze w tym roku.
Które rozwiązania łatwo poddają się automatyzacji, a które dużo trudniej? Czy roboty „wyjdą z klatek”? Jak automatyzować i robotyzować magazyny w taki sposób, aby ta kosztowna inwestycja przyniosła oczekiwany efekt? Tego będzie można dowiedzieć się 8 czerwca 2021 o godz. 11:00 podczas ITM_talks 5. Rejestracja na to spotkanie trwa.
-->REJESTRACJA ON-LINE
W dyskusji wezmą udział:
- Przemysław Degórski, dyrektor Rozwoju, WObit.
- Wiktor Żuchowski, starszy specjalista ds. Rozwoju Logistyki, Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania.
- prof. dr hab. inż. Paweł Pawlewski, Wydział Inżynierii Zarządzania, Instytut Logistyki, Politechnika Poznańska.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Walas, adiunkt z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydziału Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej.
- Kolejne spotkanie z cyklu ITM_talks będzie poświęcone najnowszym rozwiązaniom w logistyce i intralogistyce. Jest to branża, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, nie zabraknie nam więc tematów do rozmowy z ekspertami podczas ITM_talks, jak i w trakcie zbliżających się targów Modernlog - komentuje Hanna Zdrojewska, dyrektor Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. |
Choć tematem spotkania będzie logistyka i innowacje w magazynach, to przedstawione one zostaną, zgodnie z założeniami cyklu ITM_talks, z perspektywy koncepcji przemysłu 4.0. Tym samym nie zabraknie także pytań o bliźniaki cyfrowe w kontekście logistyki czy wygląd magazynu przyszłości.
- Wspieramy wdrażanie rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 w każdej branży, również w logistycznej -komentuje Anna Lemańska-Kramer, dyrektor Targów ITM Industry Europe. - Wierzymy, że są one koniecznym warunkiem do rozwoju w tych wymagających dla wszystkich czasach, dlatego z chęcią promujemy dobre praktyki w tym zakresie za pośrednictwem kolejnych odcinków ITM_talks. |
Dyskusje online z serii ITM_talks stanowią zapowiedź tegorocznych Targów ITM Industry Europe oraz Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje, w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów 3D Solutions, Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting i Forum Odlewniczego Focast.
Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





