Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Specjaliści o przyszłości logistyki

 

Konferencja Specjalistów Logistyki 2019 Warszawa
 

Konferencja Specjalistów Logistyki organizowana przez Jartom Real Estate okazała się miejscem inspiracji dla przedstawicieli logistyki, transportu, produkcji i magazynowania. 

Według szacunków organizatora Konferencja w dniach 14-15 marca 2019 r. skupiła ponad 120 przedstawicieli branży związanych z kluczowymi decyzjami logistycznymi. Goście reprezentujący firmy zajmujące się magazynowaniem i produkcją oraz praktycy, logistycy, służby utrzymania ruchu, ekonomiści, osoby odpowiedzialne za zakupy, jakość i bezpieczeństwo w hali oraz dostawcy rozwiązań z obszaru logistyki wewnątrzmagazynowej właśnie podczas tego spotkania mieli okazję podjąć praktyczną dyskusję w obszarze podejmowania kluczowych decyzji logistycznych. 

Firma OMV Polska będąca Diamentowym Sponsorem wydarzenia zaprezentowała ciekawe rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa w magazynie i hali produkcyjnej. Uczestnicy zaciekawieni pytaniem o możliwości stworzenia maksymalnie bezpiecznego magazynu, z zainteresowaniem wysłuchali wykładu przybliżającego główne obszary pozwalające na redukcję potencjalnych zagrożeń oraz wypadków. 

- „Mając na uwadze zmieniającą się rzeczywistość, nie sposób pominąć kluczowych czynników w procesie decyzji zakupowych w magazynie i hali produkcyjnej, jakimi są względy bezpieczeństwa” - powiedział Klaudiusz Ziemniecki, Dyrektor Zarządzający OMV Polska, prelegent na Konferencji Specjalistów Logistyki. - „Odpowiadając na rzeczywiste zapotrzebowanie firm w branży, uznaliśmy za istotne zaangażowanie się w wydarzenie, kładące nacisk na logistyczne decyzje zakupowe. Jako firma oferująca rozwiązania w obszarze szeroko rozumianej intralogistyki, czujemy się odpowiedzialni nie tylko za samą flotę urządzeń wewnątrzmagazynowych. Mamy świadomość, że maksymalne bezpieczeństwo, a także optymalne funkcjonowanie całej infrastruktury zależą od wielu składowych, na które pragniemy zwracać uwagę decydentów branży.”

Poczynając od podstaw, w ofercie firmy znaleźć można rozwiązania gwarantujące wsparcie technologiczne dla operatorów i zapewniające ochronę wózka lub ładunku. Z dużym zainteresowaniem skupionych na wydarzeniu gości spotkały się rozwiązania z zakresu poprawy widoczności wózka widłowego w obszarach produkcji i magazynu, zwłaszcza zaprezentowany przez OMV Polska zbliżeniowy system wczesnego ostrzegania.

- „Zbliżeniowy system wczesnego ostrzegania to rozwiązanie opierające się głównie na systemie strefowym oraz wykrywaniu pieszych” - wyjaśnia Klaudiusz Ziemniecki. - „System wykorzystujący nowoczesną technologię do precyzyjnego pomiaru odległości między pojazdami i pieszymi, gwarantuje ostrzeganie przed kolizją oraz maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno dla pieszych, jak i pojazdów. Jest on niezwykle prosty w obsłudze oraz niezawodny, co mieliśmy okazję zaprezentować w trakcie konferencji. Możliwość rzeczywistego poznania zasad funkcjonowania jest nieoceniona, dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić rozwiązanie uczestnikom zgromadzonym na spotkaniu.”

W czasie dwóch dni Konferencji przedstawicieli firmy OMV Polska pozostawali do dyspozycji gości, udzielając informacji na temat portfolio produktów i usług OMV Polska, gotowi również zaprezentować funkcjonalności wózków i systemów bezpieczeństwa. Na stoisku informacyjnym dyżury pełnili również eksperci, służący wiedzą w zakresie oferty z obszaru regałów magazynowych, osprzętu, baterii do wózków, czy usług serwisowych urządzeń wewnątrzmagazynowych. 

- „Wydarzenie, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć, potwierdziło nasze wieloletnie doświadczenie w kontekście wyposażenia magazynów i hal produkcyjnych. Uczestnicy konferencji, żywo reagujący na prezentowane rozwiązania stanowią doskonałe potwierdzenie, że zdecydowana większość decydentów w obszarze logistycznych decyzji zakupowych dba o bezpieczeństwo procesów produkcyjnych i magazynowych. To niezwykle optymistyczne dla branży, która opiera swoje funkcjonowanie na tak istotnych obszarach”, - podsumował Klaudiusz Ziemniecki.  

Tak, o udziale OMV Polska wypowiedział się organizator Konferencji Tomasz Branecki – Prezes Zarządu JARTOM Real Estate:

- „Dziękujemy OMV Polska za merytoryczny udział w Konferencji Specjalistów Logistyki. To właśnie praktyczna prezentacja systemów zabezpieczeń stanowiła niewątpliwą atrakcję wydarzenia.  Uczestnicy mogli własnoręcznie przetestować funkcjonalności z zakresu bezpieczeństwa wózka oraz systemów wczesnego ostrzegania. Co odważniejsi zdecydowali się na sprawdzenie niezawodności ostrzegania systemu detekcji uderzeń. Wszyscy z kolei z zainteresowaniem obserwowali prezentację funkcjonalności ostrzegania o potencjalnym zagrożeniu w obrębie wózka widłowego, wraz ze zróżnicowaniem komend w zależności od odległości obiektu.”

Więcej informacji na stronach:
www.konferencja-specjalistow-logistyki.jartom.com
www.facebook.com/JARTOM/Źródło: Jartom Real Estate

Dodano 09.04.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

  Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy