Szukaj w działach:

INNOFORM® online za nami

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


INNOFORM
® online, tegoroczna odsłona znanych bydgoskich targów, z powodzeniem połączyła branżę narzędziowo-przetwórczą. Patronat strategiczny nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Trzydniowe wydarzenie organizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie w dniach 20-22 kwietnia 2021, dzięki ciekawemu połączeniu konferencji, giełdy kooperacyjnej i spotkań biznesowych z prezentacjami konkretnych rozwiązań, zgromadziło w sumie ponad 600 uczestników. 

Cele biznesowe? Zrealizowane!

Wprawdzie wszyscy podkreślali, że nic nie zastąpi spotkań na żywo w Bydgoszczy, jednak uczestnicy potwierdzają, że udało im się zrealizować cele biznesowe.


„Targi INNOFORM®, jak co roku były doskonałą okazją do poznania najnowszych trendów i technologii dla branży narzędziowo-przetwórczej. Debaty, prezentacje biznesowe i giełda kooperacyjna pozwoliła na wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów handlowych” - powiedział Marcin Kozłowski, Prezes Zarządu, Baumalog Sp. z o.o., który podczas swojej prezentacji biznesowej zaprezentował produkty Modula dedykowane do bezpiecznego składowania narzędzi i elementów produkcyjnych w wielu branżach. 


Jak podkreślił, firma jest zadowolona z dużego zainteresowania tematem automatyzacji procesów magazynowych i planuje udział w kolejnej edycji wydarzenia. 

Aktualne tematy w branży? Omówione!

Pierwszego dnia zorganizowano międzynarodową konferencję pt. „ECO-DESIGN i Covid 19 - wyzwania i możliwości rozwoju branży narzędziowo-przetwórczej”, w czasie której odbyły się dwa panele dyskusyjne. Jak podkreśla Katarzyna Meger - Prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego poruszono najbardziej aktualne tematy: 


„Jeden z paneli dotyczył analizy bieżącej sytuacji w firmach w czasie pandemii, jakie trudności napotykają przedsiębiorcy oraz jakie są możliwości ich dalszego rozwoju. Poruszona została również kwestia roli, jaką branża narzędziowa odgrywa w rozwoju gospodarczym regionu, jak i całego kraju. Wprowadzeniem do dyskusji było przedstawienie wyników raportu „Analiza branży narzędziowej w aspekcie przetwórstwa tworzyw polimerowych”. W drugim panelu tematem przewodnim były zmiany w ustawodawstwie Unii Europejskiej, wprowadzające nowe podejście w gospodarowaniu materiałami - gospodarki obiegu zamkniętego. Poruszona została m.in. tematyka roli stosowania zasady ECO-DESIGN na etapie projektowania narzędzi do przetwórstwa tworzyw polimerowych, wdrażania rozwiązań Circular Economy, omówiono również doświadczenia i wyzwania związane z pracą narzędzi podczas przetwarzania tworzyw biodegradowalnych oraz zagadnienia recyklingu tworzyw.”Wśród panelistów znajdowali się zarówno przedstawiciele administracji, jak i świata nauki oraz biznesu prowadzący działalność na każdym z etapów cyklu życia produktu.

Współpraca biznesowa? Nawiązana!

Drugiego dnia, w środę 21 kwietnia, odbyła się piąta edycji Giełdy Kooperacyjnej INNOFORM. Lidia Chumowicz, kierownik Ośrodka Sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., organizator wydarzenia na gorąco tak podsumowała event: 


„Tegoroczna edycja, po raz pierwszy w formule online, okazała się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Po raz pierwszy w komforcie własnych domów czy biur zarejestrowani uczestnicy mogli połączyć się z potencjalnymi partnerami biznesowymi oddalonymi o setki, a nawet tysiące kilometrów. Ponad 120 zarejestrowanych uczestników, prawie 80 spotkań bilateralnych, w tym 69 spotkań o charakterze międzynarodowym (…). Pierwsze, jeszcze gorące relacje przedsiębiorców, pokazują, iż gros tychże spotkań rokuje potencjałem nawiązania współpracy”. 

 
Praktyczne rozwiązania? Znalezione!

W tym samym czasie trwały prezentacje biznesowe, który zostały zaplanowane aż na dwa dni. Liderzy branży zaprezentowali najnowsze produkty i usługi dostępne na rynku. Jak zauważa Eduard Hoess, Specjalista ds. skanowania 3D / Specjalista ds. obsługi klienta z firmy BA POLONIA MAIOR Sp. z o.o. wydarzenie było: 


„okazją do inspirującej wymiany myśli, informacji i doświadczeń. Format wydarzenia nowoczesny, wygodny i łatwy w obsłudze."


Wśród tematów prezentacji pojawiły się m.in.: skanowanie 3D, optymalizacja wydajności produkcji, prezentacja pierwszej na świecie Platformy Robotów, narzędzia dedykowane dla przemysłu form i matryc. 

INNOFORM® online przyniósł realne korzyści uczestnikom, którzy w tym trudnym czasie zyskali szansę na efektywną wymianę kontaktów i wiedzy. Z pewnością także jeszcze długo będzie trwał ruch na stronie internetowej innoform.pl, gdzie organizatorzy przygotowali wirtualną platformę prezentacji i usług. Ma ona charakter e-katalogu firm, który umożliwia szybki kontakt z danym producentem. Katalog będzie dostępny w sieci do 30 czerwca 2021, przez cały ten czas jest możliwość dodania swojej wizytówki. Zainteresowane firmy zapraszane są do kontaktu. Do pobrania są również nagrania wydarzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy czekają na kolejne spotkanie - już na żywo, w 2022 roku.


„W biznesie nic nie zastąpi spotkań na żywo! Dają one niepowtarzalną możliwość zaprezentowania maszyn i narzędzi w trakcie pracy, dlatego już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Targów INNOFORM®. Tymczasem jednak pozostańmy w kontakcie - zachęcam do śledzenia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/innoform - podkreśla Beata Snopkiewicz, Project Manager wydarzenia.

 
Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Wszystko o Intec, Zuliefermesse i GrindTec 2023 W terminie od 7 do 10 marca 2023 roku w Lipsku odbędą się istotne dla firm z branży obrab...
Roboty przemysłowe i współpracujące - konferencja Axon Media Konferencja Techniczna "Roboty przemysłowe i współpracujące" zorganizowana została ...
Bezpośredni napęd, bezpośrednie wyniki Jeśli w Twoim biznesie ruch ma podstawowe znaczenie, pamiętaj, że nam zależy na tym samym...
Rodzina robotów autonomicznych Fetch Robotics Coraz więcej przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z zalet automatyzacji swoich działań. Fir...
Robotyzacja procesów biznesowych na BPM Trends Już 7 kwietnia w formule on-line, odbędzie się Konferencja, podczas której zostaną...
Produkcja adaptacyjna w branży CPG - wywiad Od globalnej pandemii do kryzysu łańcucha dostaw – ostatnich kilka lat było burzliw...
Partnerzy